پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۳۲
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۱
ممکن است شما هم افرادی را دیده باشید که بسیار شیک پوش هستند و تمایل دارید بدانید که راز‌های شیک پوشی این افراد چیست. با ما همراه شوید تا شما را با راز‌های شیک پوشی آشنا کنیم.

شیک پوشی

بوق خبر - در موقعیت‌های مختلف اجتماعی به بعضی‌ها که نگاه می‌کنید ناخودآگاه در دل ده‌ها ایراد از طرز لباس پوشیدن شان می‌گیرید. خانمی که چاق است پیراهنی پوشیده که او را دو سایز چاق‌تر نشان می‌دهد یا آقایی که قدکوتاه است بلوز و شلواری به تن کرده که او را به مراتب کوتاه‌تر جلوه می‌دهد.

در عوض سلیقه یک عده دیگر شاهکار است. مهم نیست چاق باشند یا لاغر، کوتاه یا بلند. آن‌ها به خوبی می‌دانند چه اندامی دارند و چه نوع پوششی مناسب ظاهرشان است.

آن‌ها می‌دانند چه رنگ‌هایی پـوستشان را شاداب‌تـر و زیباتر نشان می‌دهد و معمولا در همان زمینه‌ها انتخاب می‌کنند.

شیک پوشی

_ اگر دوست دارید قدبلندتر جلوه کنید

 

برای قد بلند به نظر رسیدن بلوز راه راه بپوشید

راه‌راه‌ها معجزه می‌کنند. آن‌ها می‌توانند شما را لاغر و بلند یا برعکس، کوتاه و چاق جلوه دهند. می‌پرسید چگونه؟!

اگر لباس راه‌راهی بپوشید که خطوط عمودی دارد شما بلندتر و باریک‌تر به نظر خواهید رسید، اما امان از خطوط افقی. آن‌ها شما را کوتاه و کپل می‌کنند؛ لذا کسانی که می‌خواهند لاغر به نظر برسند به هیچ وجه نباید سراغ خطوط افقی بروند.

برای قد بلند به نظر رسیدن تک رنگ بپوشید

اگر بلوز و شلوارتان همرنگ باشد شما قدبلندتر به نظر خواهید رسید. بلوز و شلوار در رنگ‌های مختلف بدن شما را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند، اما یک رنگ برای کل بدن به شما ظاهری یکدست بخشیده و ظاهرتان را همچون خطی کشیده از بالا به پایین بلندتر از آنچه هست نشان خواهد داد.

شیک پوشی

برای قد بلند به نظر رسیدن لباس‌هایی با نقش و نگار ریز بپوشید

لباسی که تصویری بزرگ دارد شما را کوتاه و چاق نشان می‌دهد، چون ناگهان نظر بیننده را جلب می‌کند، اما نقش و نگار ریز این طور نیست. اگر دوست دارید باریک و بلند جلوه کنید لباس‌هایتان را با نقوش ریزتر انتخاب کنید.

_ اگر دوست دارید لاغر به نظر برسید

 

برای لاغر به نظر رسیدن لباس را قالب تنتان انتخاب کنید

لباس را تقریبا قالب تن انتخاب کنید تا لاغرتر به نظر بیایید. اگر لباستان گشاد باشد به اندازه سایز گشاد لباس جلوه می‌کنید. از طرف دیگر اگر لباس چسبان به تن کنید چربی بدنتان از زیر لباس بیرون می‌افتد و ظاهری نامناسب به شما می‌بخشد. پس لباسی تقریبا قالب تن و نه چسبان بپوشید تا خوش‌هیکل دیده شوید.

برای لاغر به نظر رسیدن گن را فراموش نکنید

گن بدن را جمع کرده و اندام را مناسب‌تر نشان می‌دهد. همچنین پوشیدن آن‌ها در درازمدت به لاغری کمک خواهد کرد. گنی مناسب تهیه کنید و خودتان را به پوشیدنش عادت دهید.

همگی از معجزه رنگ‌های تیره برای لاغر نشان دادن بدن آگاهید

پس اگر دوست دارید لاغرتر به نظر بیایید سراغ رنگ‌های تیره بروید. البته منظور فقط مشکی نیست. انواع رنگ‌های تیره را استفاده کنید تا متنوع‌تر دیده شوید.

سرمه‌ای، بنفش، قهوه‌ای و طوسی رنگ‌های تیره‌ای هستند که به لاغر جلوه کردن شما کمک می‌کنند.

شیک پوشی

ژست

برای لاغر دیده شدن روی ژستتان هم تمرکز کنید. همیشه شانه‌ها را عقب بدهید و سینه را جلو. سرتان را بالا بگیرید و از فرورفتن در خود اجتناب کنید.

_ اگر لاغرید و دوست دارید کمی درشت‌تر به نظر بیایید

 

برای چاق‌تر به نطر رسیدن لباس گشاد را فراموش نکنید

لباس گشادتر از سایز خود به تن کنید. هر کس لباس گشاد به تن شما ببیند تصور می‌کند اندازه اندام شما همان است. برای درشت دیده شدن سراغ لباس‌های گشاد بروید.

برای چاق‌تر به نظر رسیدن لباس‌های رنگ روشن، طرح درشت بپوشید

دقیقا برعکس آنچه برای لاغر جلوه کردن لازم است. خاصیت لباس رنگ روشن دارای طرح درشت این است که شما را بمراتب درشت‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهد.

برای چاق‌تر به نظر رسیدن لباس پفدار بپوشید

لباس آستین پفی برای خانم‌ها یا در روز‌های سرد کاپشن پفدار چند سایز بر اندازه بدن خواهد افزود. لباس‌هایی که شنلی کوچک دارند یا حتی دامن‌های چین‌دار هم به درشت جلوه دادن شما کمک می‌کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه