پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۰۴
۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۷
یک شرکت خانه سازی در هنگ کنگ برای ترغیب شهروندان به دریافت واکسن کرونا اعلام کرده به یکی از دریافت کنندگان خوش شانس واکسن، یک آپارتمان ۱/۴ میلیون دلاری اهدا خواهد کرد.

آپارتمان در هنگ کنگ

بوق خبر - یک شرکت خانه سازی در هنگ کنگ برای ترغیب شهروندان به دریافت واکسن کرونا اعلام کرده به یکی از دریافت کنندگان خوش شانس واکسن، یک آپارتمان ۱/۴ میلیون دلاری اهدا خواهد کرد.

شهروندان هنگ کنگی ۱۸ سال یا به بالا که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند در قرعه کشی‌ای که اول ماه سپتامبر برگزار خواهد شد، شرکت داده می‌شوند.

یک نهاد خیریه که با شرکت خانه سازی مذکور همکاری دارد، هزینه‌ی این واحد آپارتمانی را پرداخت خواهد کرد.

آپارتمان در هنگ کنگ

دولت هنگ کنگ برای تشویق شهروندان به دریافت واکسن کرونا به سراغ کسب و کار‌ها رفته است. بسیاری از شهروندان هنگ کنگی نسبت به دریافت این واکسن مردد هستند.

به طوری که هزاران دوز از واکسن فایزر – بیون تک استفاده نشده باقی مانده و در شرف منقضی شدن است.

علیرغم وجود واکسن مازاد، تنها حدود ۱۳/۴ درصد از شهروندان هنگ کنگی به طور کامل واکسینه شده اند و ۱۸/۱ درصد آن‌ها هم دست کم یک دوز از واکسن را دریافت کرده اند.

آپارتمان ۱/۴ میلیون دلاری‌ای که وعده‌ی اهدای آن به دریافت کنندگان واکسن کرونا داده شده، یک واحد ۴۱ متر مربعی تک خوابه در یکی از مجتمع‌های مسکونی هنگ کنگ است که توسط شرکت خانه سازی مذکور ساخته شده است.

واحد‌های این مجتمع مسکونی در سال ۲۰۱۸ به بهره برداری رسید و در فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ تعداد دیگری از واحد‌های آن با افزایش قیمتی ۳۰ درصدی آماده‌ی فروش شد.

یک واحد ۷۰ متر مربعی در طبقه چهل و هفتم این مجتمع، ۲/۷ میلیون دلار قیمت دارد و یک واحد ۸۹ متر مربعی آن در طبقه‌ی پنجاهم به قیمتی در حدود ۳/۷ میلیون دلار به فروش می‌رسد.

مدیر نهاد خیریه‌ای که پرداخت هزینه‌ی واحد اهدایی به برنده‌ی خوش شانس قرعه کشی را برعهده گرفته در نشستی خبری اعلام کرد امیدوار است این اقدام شهروندان بیشتری را ترغیب به واکسینه شدن کند.

آپارتمان در هنگ کنگ

گران قیمت‌ترین بازار مسکن دنیا

برنده شدن یک آپارتمان رایگان در شهری که به قیمت نجومی خانه هایش شهره است، یک شکار تمام عیار است. در سال ۲۰۲۰ هنگ کنگ برای دهمین سال پیاپی لقب گران قیمت‌ترین بازار مسکن در دنیا را دریافت کرد.

آپارتمانی که قرار است برای آن قرعه کشی شود شاید بزرگ نباشد، اما چندین برابر آپارتمان‌هایی است که به خانه‌های تابوتی هنگ کنگ مشهورند و تنها حدود ۲ متر مربع مساحت دارند.

نزدیک به ۲۰۰ هزار هنگ کنگی به دلیل قیمت سرسام آور مسکن در این شهر مجبور به زندگی در خانه‌های تابوتی هستند.

علیرغم شیوع کرونا و ماه‌ها تظاهرات اعتراضی در حمایت از دموکراسی که از سال ۲۰۱۹ آغاز شد، هنگ کنگ هنوز گران قیمت‌ترین شهر دنیا برای اجاره‌ی یک آپارتمان لوکس به شمار می‌رود.

آپارتمان در هنگ کنگ

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه