پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۷۹
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۶
استفاده طولانی مدت از اتو یا استفاده نادرست از آن موجب می شود تا این وسیله پرکابرد برای کدبانوها و دیگر افراد زودتر خراب شود و کیفیت آن پاین بیاید.

تمیز کردن کف اتو

بوق خبر - تمیز کردن کف اتو تکنیکی است که موجب می‌شود تا مواد زائد موجود بر کف آن از بین برود و با باز شدن منافذ در کف اتو بخار اتو بهتر عمل کرده و موجب می‌شود تا لباس شما بهتر اتو شود.

همچنین این کار موجب بالا رفتن طول عمر اتو خواهد شد در این بخش برخی از تکنیک‌های مناسب که موجب پاک کردن کف اتو می‌شود را برای شما عزیزان ارائه داده ایم.

تکنیک‌های تمیز کردن کف اتو:

استفاده کردن از اتوی لک دار و رسوب گرفته موجب می‌شود تا به لباس شما آسیب وارد شود و نه تنها باعث اتو زدن لباس نمی‌شود بلکه موجب لکه شدن و نخ کش شدن لباس می‌گردد.

سرکه و نمک:

استفاده از نمک رروش ساده و مناسبی برای تمیز کردن کف اتو و از بین بردن لکه‌های آن است. برای این کار کافی است مقداری سرکه و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید و بر روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید و بعد از سرد شدن با پارچه‌ای نرم این مواد را بر روی کف اتو بزنید تا لکه‌ها از بین بروند.

استفاده از محلول:

برای باز کردن منافذ کف اتو و بالا رفتن کیفیت بخار اتو می‌توانید از محلول مخصوص پاک کننده آن استفاده کنید که به راحتی این منافذ را باز می‌کند.

جوش شیرین:

جوش شیرین را با مقداری آب به حالت خمیری در آورید و با استفاده از پارچه‌ای نرم آن را بر روی سطح اتو بمالید. این کار موجب می‌شود تا کف اتو براق و صیقلی شود.

خمیر دندان:

اگر کف اتو دارای خراش است و موجب آسیب رساندن به لباس می‌شود می‌توانید با مقداری خمیر دندان موجب از بین رفتن آن‌ها شوید و کف اتو صاف شود.

آب مقطر و سرکه:

استفاده از آب مقطر و سرکه موجب می‌شود تا رسوب‌های موجود در اتو از بین بروند. برای این کار باید این محلول را داخل اتو بریزید و اجازه دهید تا رسوب‌ها از بین برود و محلول را خارج کنید.

حوله و نمک:

برای این منظور، حوله‌ای پارچه‌ای یا کاغذی را روی میز اتو پهن کرده و روی آن را نمک بپاشید، سپس اتو را با بیشترین درجه حرارت بر روی نمک‌ها و حوله بکشید، انجام این کار موجب جذب رسوب‌های کف اتو به نمک خواهد شد.

ترکیب آب گرم و مایع ظرفشویی:

ترکیبی از آب گرم و مایع ظرفشویی تهیه کنید و با استفاده از پارچه کتان، کف اتو را تمیز کنید، سپس با پارچه تمیز دیگری آن را خشک کنید تا کف روی آن نماند.

ورق‌های خشک کن:

قبل از گرم شدن اتو، آن را روی دمای حداقل و بدون بخار تنظیم کرده و سپس بر روی ورق خشک کن بکشید به این صورت جرم‌ها نرم شده و به راحتی پاک می‌شوند.

در واقع بعد از استفاده از ورقه‌های خشک کن، کف اتو حالت روغنی پیدا کرده و به راحتی می‌توانید با استفاده از پارچه‌ای پنبه‌ای آن را پاک و تمیز کنید.

سمباده فلزی:

از این وسیله نیز می‌توانید به هنگامی که اتو گرم است و مواد نرم شده اند، برای تراشیدن و پاک کردن جرم‌ها استفاده کنید، در صورت غیر چسبنده بودن سطح اتو، احتیاط کنید، زیرا امکان دارد که به جای رفع جرم ها، اشتباهاً سطح آهن اتو را خراش دهید.

در انتها اتو را روی پارچه‌ای قدیمی گذاشته و بر روی لبه تخته اتو با زاویه‌ای مناسب اتو نمایید تا اضافات از سطح اتو جدا شود.

لیمو ترش:

در صورت زنگ زدگی کف اتو، می‌توایند یک لیمو را نصف کرده و روی قسمت‌های زنگ زده بزنید.

استفاده از گوش پاک کن

برای هر روشی که استفاده می‌کنید، بهتر می‌باشد که از گوش پاک کن هم به منظور پاک شدن و تمیز شدن بهتر منافذ کف اتو استفاده کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه