پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۷۲
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۹
مار پیتون برمه‌ای به زودی به منوی غذای اهالی فلوریدا اضافه می‌شود؛ البته اگر دانشمندان تایید کنند که خوردن گوشت این خزنده خطری برای انسان ندارد.

مار پیتون

بوق خبر - کمیسیون حفاظت از آبزیان و حیات وحش فلوریدا اعلام کرده که همکاری‌هایی را با اداره سلامت این ایالت آغاز نموده تا با همراهی آن سطح جیوه بدن مار پیتون را بررسی کند و مشخص نماید که آیا خوردن گوشت آن بی خطر است یا خیر.

اگر این مساله تایید شود یکی از خطرناک‌ترین موجودات زنده روی زمین به منوی غذای رستوران‌های آمریکایی راه پیدا می‌کند.

پیتون‌ها خزندگانی غیر سمی هستند که طعمه‌های خود را خفه می‌کنند. این موجودات عمدتا در نواحی جنوبی فلوریدا پیدا می‌شوند و حضورشان در این منطقه خطراتی را متوجه حیات وحش آن کرده است.

البته این مار‌ها بومی فلوریدا نیستند و در دهه ۱۹۸۰ میلادی به تدریج در Everglades پیدا شدند که احتمال می‌رود تکثیر آن‌ها در نتیجه فرار یا آزادسازی یکی از گونه‌های آن در طبیعت رخ داده باشد.

مار پیتون

اداره حفاظت از محیط زیست فلوریدا از مردم خواسته است که هر زمان با مار‌های پیتون برخورد کردند آن‌ها را به شیوه انسان گونه خلاص کنند.

البته اشاره کنیم که مطالعات در مورد سطح جیوه بدن مار‌های پیتون تازه شروع شده است و تیم تحقیق فعلا در مرحله جمع آوری بافت قرار دارد که به خاطر کووید برنامه‌ها اندکی به تعویق افتاده اند.

هدف از این تحقیق ایجاد و اشتراک گذاری توصیه نامه‌های مصرف گوشت پیتون در جنوب فلوریدا است تا مردم اطلاعات کافی در این باره داشته باشند و با این کار شهرداری‌ها هم بهتر می‌توانند جمعیت این جانور را کنترل کنند.

جیوه ماده‌ای طبیعی است که به وفور هم در منطقه Everglades یافت می‌شود. این ماده به صورت طبیعی در محیط انباشته می‌شود و در جایی که پیتون‌ها در راس زنجیره غذایی قرار دارند مقدار آن بالاست.

به همین خاطر دانشمندان امیدوارند که نتایج این تحقیق مردم را از مصرف گوشت این مار منصرف کند. با این حال اگر ثابت شود که گوشت این خزنده بی خطر است آنگاه مصرف گوشت آن می‌تواند راهکاری مناسب برای کنترل جمعیت باشد.

دونا کالیل که اولین زن شکارچی پیتون در طرح ریشه کنی مار‌های پیتون فلوریدا محسوب می‌شود در این باره می‌گوید که گوشت این مار‌ها بسیار خوشمزه است.

او که تا بحال ۴۷۳ مار پیتون را گرفته از همین حالا مصرف گوشت این مار‌ها را آغاز کرده خودش می‌گوید با کمک دستگاهی که از یک فروشگاه آنلاین خریداری کرده سطح جیوه بدن مار‌ها را اندازه گرفته و به این نتیجه رسیده که آن‌ها خطری ندارند.

او ابتدا گوشت پیتون را درون زودپز میپزد تا کمی نرم شود و سپس با اضافه کردن سس و انواع ادویه آن‌ها را طعم دار می‌کند.

مار پیتون

مار پیتون

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه