پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۷۱
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۶
انتخاب ادکلن همیشه کار دشواری بوده و اگر قرار باشد عطر خاص خودتان را پیدا کنید کار از این هم سخت‌تر می‌شود.

عطر

بوق خبر - حتما در اطرافیان خود اشخاصی را دیده اید که همیشه یک بوی خاص می دهند و عطر مورد استفاده شان هیچگاه تغییر نمی کند. این افراد شاید با تغییر فصول یا افزایش سن شان به استفاده از عطرهای جدید روی بیاورند اما هرازگاهی مجددا به استفاده از عطر همیشگی شان روی می آورند و هیچوقت برای همیشه آن را کنار نمی گذارند.


بیشتر بخوانید: بوی خوشایند عطرتان را ماندگار کنید 


اگر سن و سالی دارید نگران نباشید چراکه در هر برهه‌ای از زندگی می‌شود عطر خاص خود را پیدا کنید. برای این کار میتوانید پنج مرحله یا گام زیر را در نظر بگیرید:

۱- پیش از خرید بوی عطر را امتحان کنید

شاید به نظرتان مساله ساده‌ای باشد، اما برای اینکه مطمئن شوید یک عطر بلااستفاده دیگر به مجموعه ادکلن‌های خود اضافه نمی‌کنید بهتر است قبل از خرید عطر مورد نظرتان آن را تست کنید.

همه ما معمولا پس از تست عطر مورد نظرمان در فروشگاه اقدام به خرید آن می‌کنیم، اما بهتر است برای درک بهتر بوی عطر‌ها کمی پس از تست به آن زمان بدهید تا متوجه شوید که آیا از بوی آن لذت می‌برید یا باعث اذیت و سردردتان می‌شود.

این فاصله زمانی از تست تا خرید باید به اندازه‌ای باشد که نوت اولیه (اولین بویی که به مشام تان می‌رسد) تا نوت پایانی را احساس کنید؛ بنابراین بهتر است بعد از تست از فروشگاه خارج شوید، قهوه‌ای بنوشید و بعد برای خرید بازگردید.

اگر قصد خرید آنلاین دارید بهتر است که ابتدا عطر موردنظرتان را در یک فروشگاه تست کنید و بعد آن را به صورت آنلاین سفارش دهید.

۲- در نظر بگیرید که میخواهید عطر خاص تان چه چیز‌هایی را در مورد شما بگوید

هیچگاه نباید اجازه دهید که عطر مورد استفاده تان خود حقیقی تان را پنهان کند. پیش از انتخاب در این باره فکر کنید که میخواهید با استفاده از این عطر چه پیغامی را به اطرافیانتان بدهید.

آیا می‌خواهید از دیگران متمایز شوید؟ یا میخواهید صمیمی به نظر بیایید؟ شاید هم دوست دارید حین عبور کردنتان از میان جمعیت همه متوجه عطر خاص شما شوند؟

از سوی دیگر اگر شخصیت شوخ طبع و برونگرایی دارید بهتر است از عطر‌های کلاسیک استفاده نکنید و در عوض به دنبال عطر‌های جدید و متفاوت باشید.

در نظر داشته باشید که استفاده از یک ادکلن نباید باعث ناراحتی شما شود و باید آن را دوست داشته باشید و نکته دیگر اینکه از یاد نبرید ما انسان‌ها غالبا برای دیگران از ادکلن استفاده میکنیم پس عطر ما نباید باعث آزار دیگران بشود.

عطر

۳- گول ترند‌های جدید را نخورید

حتما پیش آمده که به خرید عطر محبوب دوستان تان یا شخصیت‌های معروف ترغیب شده باشید و بعد از خرید دیگر تمایلی به استفاده از آن نداشته اید.

بهتر است فریب ترند‌های روز را نخورید و در عوض استایل شخصی تان را برای خرید در نظر بگیرید. عاشق عطر‌های کلاسیک هستید یا انواع مدرن. این را به یاد داشته باشید که باید عطر خریداری شده را دوست داشته باشید.

۴- خانواده عطر‌ها را بشناسید

یکی از راه‌های پیدا کردن عطر‌های خاص شناخت خانواده عطرهاست. هر خانواده از عطر‌ها پیام خاصی دارد و می‌توانید در میان اعضای آن به دنبال گزینه مناسب خود باشید.

عطر‌های شرقی معمولا گرم و سنگین هستند و بیشتر برای استفاده در ماه‌های زمستان یا شب‌ها مناسبند. عطر‌های دارای میوه و مرکبات برای استفاده روزمره یا ماه‌های تابستان مناسبند.

عطر‌های چوبی نیز بیشتر مردانه هستند و در مقابل عطر‌های دارای رایحه گل، زنانه اند.

عطر

این را در نظر داشته باشید که دما بوی عطر‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در نتیجه بهتر است عطر‌ها را به صورت فصلی انتخاب کنید.

از اینکه در طول سال از دو یا سه عطر مختلف استفاده کنید نترسید و مطمئن باشید عطر خاص تان را حفظ خواهید کرد. عطر محصولی احساسی است در نتیجه شما به عنوان یک انسان قرار نیست همیشه با یک بوی خاص شناخته شوید.

۵- از روش‌های خاص خود برای شناخت عطر‌ها کمک بگیرید

میتوانید عطر‌ها را به موضوعات مختلفی نظیر غذا، مسافرت، بافت، سبک موسیقی یا مد ارتباط بدهید و از این طریق راحت‌تر گزینه مطلوب خود را انتخاب نمایید.

مثلا خیلی‌ها دوست دارند عطر‌های چوبی را به همراه پارچه‌های ابریشمی بپوشند یا عطر‌های دارای رایحه گل رز را در کنار پارچه‌های کشمیری به کار ببرند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه