پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۶۹
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۶
شرکت پنتون رنگ سال ۲۰۲۱ را اعلام کرده: یک رنگ زرد به نام Illuminating و یک رنگ خاکستری به نام Ultimate Gray. البته این اولین باری نیست که دو رنگ به عنوان رنگ سال معرفی می‌شوند. در سال ۲۰۱۶ هم یک رنگ صورتی به نام Rose Quartz و یک رنگ آبی به نام Serenity این عنوان را داشتند. رنگ سال ۲۰۲۰ آبی کلاسیک (Classic Blue) بود.

رنگ سال ۲۰۲۱

بوق خبر - اما ما در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چطور می‌توانیم از رنگ سال ۲۰۲۱ پنتون در پوشش خود بهره ببریم.

رنگ سال ۲۰۲۱ پنتون در ترند‌های مد و فشن

در سالی که بر همه‌ی مردم دنیا سخت گذشت، شرکت پنتون تصمیم جالب توجه و بسیار جالبی اتخاذ کرده؛ انتخاب نه یک رنگ بلکه ترکیبی از دو رنگ که بیانگر فرا رسیدن سال تازه‌ای هستند. دو رنگ بسیار مستقل و متفاوت که به گفته‌ی شرکت پنتون در عین حال حمایت گر یکدیگر هستند.

رنگ سال ۲۰۲۱

اما مفهوم این رنگ‌ها چیست و علت انتخاب شان چه بوده؟

زرد Illuminating رنگی شاد و پررنگ، سرزنده و پرحرارت، گرم و آفتابی است. خاکستری Ultimate Gray رنگی خنثی و شیک، یادآورد مفهوم استواری و قابل اعتماد بودن است، مقوله‌ای ماندگار و همیشگی که گذشت زمان اثری بر آن ندارد، پایه‌ای سخت و محکم برای آینده و مترادف با ثبات و قابلیت برگشت پذیری.

قدرت، مثبت گرایی و خوشبینی کلمات کلیدی‌ای هستند که در پشت ترکیب این دو رنگ وجود دارند، ترکیبی که قصد دارد امیدی تازه بخشد و قول انرژی‌ای تازه و سر زدن آفتاب در افق را می‌دهد.

رنگ سال ۲۰۲۱

در دنیای مد و فشن، ترکیب زرد و خاکستری استایلی امروزی و آراسته می‌سازد.

زرد و خاکستری در ست لباس

زرد و خاکستری به خوبی با هم ترکیب می‌شوند، به خصوص در طیف‌های متضاد و در عین حال کاملاً سازگاری که شرکت پنتون از این دو رنگ انتخاب کرده است.

حرارت، سرزندگی و درخشندگی زرد Illuminating نه تنها با خاکستری، بلکه با سیاه، آبی و همه‌ی رنگ‌های تیره‌ای که در کنار این رنگ محو می‌شوند، هماهنگ است.

از طرفی دیگر، باید از ترکیب این زرد با رنگ‌های خیلی روشن خودداری کنید، به استثنای بژ رنگ بدن که برای مثال، برای داشتن یک استایل شیک مناسب مهمانی، با یک دامن زرد و کفش‌های رنگ بدن بسیار مناسب است. از ساختن ترکیب‌های خیلی متضاد با رنگ‌های تندی مثل سرخابی، قرمز آتشین، سبز لیمویی و نارنجی خودداری کنید.

رنگ سال ۲۰۲۱

از طرفی دیگر، رنگ خاکستری به خاطر ماهیت مستحکمش، همانطور که شرکت پنتون هم توضیح داده، نه تنها با مشکی بلکه با سفید و آبی Midnight Blue و بنابراین یک جین تیره به خوبی ترکیب می‌شود.

این رنگ می‌تواند رنگ‌های پاستلی ملایم مثل صورتی، فیروزه‌ای و سبز نعنایی را برجسته کند.

زرد و خاکستری در کفش‌ها

با کفش‌هایی که به رنگ زرد Illuminating هستند چه رنگ لباسی باید پوشید؟

کفش‌های زرد با آبی تیره ترکیب بسیار شیکی می‌سازند، به خصوص اگر لباس تان ساده و کفش‌ها تنها عنصر رنگی متضاد پوشش تان باشد.

رنگ سال ۲۰۲۱

دیگر رنگ‌هایی که هماهنگی زیادی با زرد دارند، شتری و طیف‌های روشن‌تر قهوه‌ای هستند، برای مثال، یک کت شتری که با کفش‌های زرد و جین رنگ روشن ترکیب شده باشد.

برای داشتن یک استایل روشن‌تر می‌توانید کفش‌های زرد را با رنگ‌هایی مثل بژ هم ترکیب کنید.

با کفش‌هایی که به رنگ خاکستری Ultimate Gray هستند چه رنگ لباسی باید پوشید؟

کفش‌های خاکستری هم همانطور که تصورش راحت است، با لباس‌های سفید، سیاه، آبی تیره و شاید شرابی و بنفش تیره ترکیب بسیار خوبی می‌سازند.

رنگ سال ۲۰۲۱

زرد و خاکستری در کیف

کیف‌های خاکستری ساده برای استفاده‌ی روزمره و در سر کار ترکیب بسیار خوبی با کت‌های مشکی می‌سازند، اما با ترنچ کت‌ها و ژاکت‌های بهاره هم بسیار هماهنگ هستند. رنگ کت‌ها می‌تواند از زرد Illuminating گرفته تا بژ استخوانی باشد.

از طرفی دیگر، در مورد کیف‌های زرد داستان کاملاً متفاوتی وجود دارد، چون می‌توان از آن به عنوان تنها عنصر رنگی برجسته در یک پوشش تمام سفید ساده یا به همراه لباسی با رنگ‌های ملایم استفاده کرد. کیف زرد را می‌توانید با هر رنگ پاستلی دیگری یا یک جین روشن ترکیب کنید.

رنگ سال ۲۰۲۱

زرد و خاکستری در اکسسوری‌ها

ترکیب‌های رنگی در این بخش هم همان‌هایی است که در قسمت‌های قبلی درباره‌ی آن‌ها صحبت شد. برای شروع می‌توانید از ترکیب زرد و خاکستری استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید یک گردنبند با آویز‌های بزرگ خاکستری را با یک پیراهن زرد رنگ بیندازید، یا یک جفت گوشواره‌ی زرد رنگ را با یک پیراهن یا دامن خاکستری استفاده کنید.

کمربند‌ها و عینک آفتابی‌های زرد رنگ به ساده‌ترین پوشش‌ها با یک جین روشن طراوت و تازگی می‌بخشند. برای داشتن یک استایل جوانانه‌تر می‌توانید اکسسوری زرد رنگ خود را با لباس‌های سفید و پاستلی ترکیب کنید.

رنگ سال ۲۰۲۱

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه