پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۳۲۰
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۴۱
۱۸ اردیبهشت برگزار می شود
سمینار تخصصی ایمنی کانتینر و ایمنی کالای فله خشک دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با حضور مسئولین و دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی تامین ایمنی کانتینر و کالای فله خشک در بندر شهید رجایی برگزار می شود.

اقتصاد دریا - در این سمینار که با حضور مدیرکل و مسئولان بندر و همچنین مدیرکل امور بندری و مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان برگزار می شود، کلیه شرکت های کانتینری، محوطه داران و اپراتورهای کانتینری و همچنین شرکت هایی که اقدام به خدمات در زمینه کالای فله خشک می نمایند حضور دارند و به تشریح برنامه های و راهبردهای سازمان در زمینه ایمنی کانتینر و همچنین ایمنی کالای فله خشک خواهند پرداخت.

سمینار تخصصی ایمنی کانتینر

یکی از اهداف مهم این سمینار بررسی راهکارهای اجرای موثر الزامات و استانداردهای مندرج در کنوانسیون ها و کدهای بین المللی از جمله کنوانسیون بین المللی کانتینرهای ایمن (CSC) و کد حمل ایمن فله خشک (IMSBC CODE) است که هر دو برای کشور الزامی هستند. تردد هزاران کانتینر ناایمن که پلاک ایمنی آنها منقضی شده می تواند در ارزیابی های ریسک یکی از کانونها و چالش های بسیار مهم ایمنی به شمار آید. هر چند که در سالهای گذشته برای اجرای این کنوانسیون اقداماتی صورت گرفته است اما تا رسیدن به سطح مطلوب در ایمنی کانتینر فاصله داریم که می باید با اقدامات موثرتر و نوین با مشارکت کلیه شرکتها و اپراتورهای کانتینر این فاصله را جبران نمود.بندر شهید رجایی به عنوان مهمترین بندر کانتینری کشور که بیش از ۸۵ درصد از عملیات کانتینری در آن انجام می شود بایستی بیش از پیش به اجرای استانداردهای ایمنی مندرج در کنوانسیون کانتینرهای ایمن مصوب سازمان بین المللی دریانوردی پایبند باشد. بندر شهید رجایی همچنین یکی از بنادر کانونی در زمینه حمل و نقل کالای فله خشک به شمار می رودو حمل و نقل کالای فله خشک نیز مستلزم رعایت الزامات و استانداردهای ایمن متعددی است که سازمان بین المللی دریانوردی همه آنها را در کد حمل ایمن کالای فله خشک (IMSBC CODE) جمع آوری نموده و از سال ۲۰۱۱ نیز برای کلیه کشورهای عضو اجباری شده است. بر اساس فصل ششم کنوانسیون ایمنی جان اشخاص در دریا (SOLAS) فعالیت کالای فله خشک اعم از تخلیه و بارگیری، نگهداری و حمل می باید بر اساس الزامات مندرج در کد مذکور انجام شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه