پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۳۱۹
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۳
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران
امروز ما به موشک‌هایی دسترسی داریم که می‌توانیم در سرعت بسیار بالا و با برد بیش از ۱۰۰ کیلومتر را از شناور ۱۳ متری شلیک کنیم و این در دنیا بی سابقه است.

اقتصاد دریا - سردار علیرضا تنگسیری، با اشاره به اینکه جنس بدنه شناورهای دریایی با سرعت ۹۰ نات در کشورمان از کربُن است، گفت: صفر تا ۱۰۰ این شناورها را در همین کشور تولید کرده‌ایم و نسل آینده ما به طور قطع از این هم فراتر خواهد رفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم آغاز اردوهای راهیان پیشرفت دانشجویی کشور به میزبانی هرمزگان افزود: امروز به موشک هایی دسترسی داریم که می‌توانیم در سرعت بسیار بالا و با برد بیش از ۱۰۰ کیلومتر را از شناور ۱۳ متری شلیک کنیم و این نیز در دنیا بی سابقه است و این نوید را می‌دهیم که شما دانشجویان به عنوان نسل آینده، فراتر از این خواهید رفت و به فراتر از این هم دست خواهید کرد. وی بیان کرد: در زمان طاغوت بیشترین موشک ما، «هارپون» بود و عراقی ها نیز از شرق موشک مشابهی گرفته بودند و همه دارایی ما همین موشک بود اما امروز فرزندان ملت ایران در نیروی دریایی سپاه، به انبوهی از تجهیزات دست پیدا کرده‌اند که می‌توان به نصب موشک ۱۰۰ کیلومتری روی شناور هشت متری اشاره کرد که این حاصل ما می توانیم است. سردار تنگسیری با اشاره به خاطراتی از دفاع مقدس تاکید کرد: روزی در آبادان در محاصره به اندازه انگشتان دست آر پی جی نداشتیم و برخی از مردم با دست خالی به دفاع از این منطقه رفتند اما خوشبختانه امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که همان لشکری که به لشکر ۴۱ ثارالله در دوران جنگ تحمیلی پاتک زد، فرمانده‌اش در مقابل شهید سلیمانی گزارش کار می‌دهد و تحت فرماندهی ایشان، برای نجات کشورش از عراق، گزارش تجهیزات و توانایی ارائه می‌کند. فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت دانشجویی را راهی برای تقویت روحیه ملی دانست و گفت: این کشور متعلق به شما جوانان است و باید بدانید که در کجا و با چه عقبه‌ای زندگی می‌کنید و چه کسانی پرچم این کشور را به دست گرفته‌اند. وی اضافه کرد: رزمندگان ما با تمام قوا و دستان خالی در برابر دنیایی که می‌خواست ریشه ملت ایران را بخشکاند، ایستادند و این ملت روز به روز پیشرفت می‌کند و شما (دانشجویان) بخشی از این پیشرفت‌ها را در این اردوها خواهید دید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه