پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۲۶
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۶
رعایت نکات پوشیدن کت و شلوار در به اشتراک گذاشتن سلیقه و تیپی منحصر بفرد بسیار اثر گذار است.

کت و شلوار مردانه

بوق خبر - همان طور که می‌دانید خرید هر چیزی اعم از لباس و پوشاک دارای قوانین و اصول خاصی می‌باشد که در این رابطه انتخاب کت و شلوار مردانه شیک نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. از این رو در ادامه این مطلب به نکات پوشیدن کت و شلوار برای آقایان جذابی که تیپ و استایل برایشان بسیار مهم است، پرداخته ایم.

توجه کافی به سرشانه‌های کت

در ابتدای انتخاب کت و شلوار مناسب برای اندام خود باید به شانه‌ها توجه کافی داشته باشید. چرا که شانه و سرشانه از اساسی‌ترین قسمت‌ها در یک کت مردانه به حساب می‌آید که باید بیاید بدون کشیدگی و چین و چروک بر روی اندام قرار گیرد.

در قد آستین دقت نمایید

به طور کلی آستین یک کت مناسب در جایی تمام می‌شود که آرنج دست شروع می‌شود. از این رو کتی را انتخاب نمایید که قد آستین بلند و یا کوتاه نباشد. همچنین پیراهن باید نیم ساعت از آستین کت بیرون بیاید و نباید طول بیرون آمدگی پیراهن از آستین کت بیشتر از یک و نیم سانتی متر باشد.

در قد شلوار توجه کنید

طبیعی است که باید قد شلوار مناسب قد اندام تان باشد. اگر سراغ کتی با شلوار‌های کلاسیکی رفتید باید قد شلوار از پشت تا اواسط پاشنه کفش تان قرار گیرد. توجه داشته باشید که هرچه شلوار شما گشاد‌تر باشد قطعا قد آن نیز به همین مقدار افزایش پیدا می‌کند. اگر دوست دارید که قد شلوار تا قوزک پا باشد باید مدل شلوارتان را کمی تنگ‌تر انتخاب کنید.

توازن رنگ و طرح کت و شوار

از دیگر نکات پوشیدن کت و شلوار می‌توان به ایجاد هماهنگی در رنگ و طرح و جنس کت و شلوار اشاره داشت. همچنین باید توجه داشته باشید که کت و شلوار پشمی زمستانی را نمی‌توان با پیراهن نخی بپوشید.

معیارات یک کت مناسب را بررسی نمایید

در ابتدا باید توجه داشته باشید که شانه‌ها چگونه به نظر می‌رسد، چرا که اساسی‌ترین نقش را در ظاهر یک تیپ و استایل مناسب را بر عهده دارد. یک کت می‌تواند شانه‌های شما را افتاده و یا برجسته نشان دهد، همچنین توجه داشته باشید که نباید در بین یقه پیراهن و یقه کت شکاف وجود داشته باشد و همچنین در آخر طول کت خود را به خوبی بررسی نمایید تا کاملا پشت شما را به خوبی پوشش دهد.

ست کفش و جوراب

برای اینکه تیپ خود را به خوبی ست کنید باید کفش با جوراب تان را هم در یک سطح قرار دهید. به این صورت که اگر کفش مشکی رسمی پوشیده اید باید در این رابطه نیز جوراب مشکی به پا کنید و هنگامی که از کت و شلوار و کفش رنگی استفاده می‌کنید بهتر است که رنگ جوراب خود را با رنگ شلوارتان ست کنید.

در ابتدا کت را خریداری نمایید

در هنگام خرید کت و شلوار باید توجه کافی به کت داشته باشید و تمام معیارات آن را بررسی نمایید. شلوار را معیار قرار ندهید چرا که تا هر اندازه شلوار شما خوب و خوش پوش باشد، اگر مشکلی در کت شما به وجود آید به طور کلی تیپ تان را با مشکل مواجه می‌کند.

انتخاب کفش

پس از در نظر گرفتن نکات پوشیدن کت و شلوار باید به انتخاب کفش خود نیز توجه کافی داشته باشید رنگ‌های تیره‌تر را با سایه‌های سرد به مانند سیاه خاکستری و قهوه‌ای و رنگ‌های گرم ست کنید. سپس از یک کمربند باریک به رنگ کفش خود در انتخاب تیپ تان پایان دهید.

کت و شلوار مردانه

بررسی جزئیات

اگر می‌خواهید کت خود را بیشتر در ظاهر داشته باشید باید از انتخابات متفکرانی در این رابطه به مانند استفاده از کراوات و یا جیب مربعی و ساعت بپردازید.

لباس‌های اضافی را پوشش دهید

اگر در حالت طبیعی بسیار عرق می‌کنید و از این رو می‌خواهید که یک لباس اضافی در زیر پیراهن خود بپوشید، خوب است که یک پیراهن یقه کوتاه را با یک رنگ روشن انتخاب کنید. از این رو مطمئن شوید که به طور کامل پوشیده می‌شود توجه داشته باشید که نباید لباس‌های اضافی تان در کنار کت و شلوارتان دیده شود، چرا که ظاهری بد به جلو می‌گذارد.

با کمک سر، کراوات بزنید

خوب است که از اندازه سر خود به عنوان راهنمایی برای بستن کراوات استفاده کنید.

نشان دادن قستی از یقه

برای خوش پوشی بیشتر می‌توانید که حداقل نیم اینچ از یقه‌ی خود را به نمایش بگذارید.

از یک دکمه استفاده نمایید

اگر برای کت و جلیقه شما بیش از ۶ دکمه طراحی شده است حتماً به این معنا نیست که باید تمامی دکمه‌ها را ببندید چرا که در این صورت محدودیت حرکتی برای شما قائل می‌شود. از این رو پیشنهاد می‌شود که تنها یک دکمه را برای خوش پوشی بیشتر و راحتی خود در کت و شلوار استفاده نمایید.

کت و شلوارتان را در اسرع وقت، اتو کنید

کت و شلوار را از دیگر لباس‌های مجلسی بسیار شیک به حساب می‌آید که قبل از پوشیدن نیاز به اتو دارد از این رو پیشنهاد می‌شود که کت و شلوار خود را پس از شستشو به اتو و خشک شویی ببرید.

پوشیدن جوراب بلند‌تر

پوشیدن جوراب‌های بلند از دیگر جزئیاتی است که باید توجه کافی به آن‌ها برای شیک پوشی بیشتر شود. با پوشیدن جوراب‌های بلند‌تر می‌توانید مطمئن شوید در هنگام نشستن پا‌های تان دیده نمی‌شود و در هنگام ایستادن نیز لبه شلوار تان به صورت فیکس بر روی نوک کفش‌ها قرار می‌گیرد.

در هنگام نشستن، دکمه کت را باز کنید

طبیعی است که با شرکت در مراسم و مجالس مهم بیشترین وقت خود را صرف نشستن با کت و شلوار کنید از این رو مطمئن شوید که در چه حالتی راحت‌تر هستید.

پوشیدن جلیقه

به طور کلی پوشیدن جلیقه چه پا کت چه بی کت خیلی شیک به نظر می‌رسد که از هم انتخاب خوبی به شمار می‌آید. همچنین باید توجه داشته باشید که در هنگام پوشیدن جلیقه نباید دکمه کت خود را باز بگذارید.

انتخاب پیراهن مناسب

در نکات پوشیدن کت و شلوار باید توجه کافی به انتخاب پیراهن نیز داشته باشید. انتخاب با عجله یک پیراهن می‌تواند از جلو یک تکه گران قیمت بسیار بکاهد، از این رو پیراهنی بخرید که رسمی و غیر پنبه‌ای می‌باشد.

انتخاب شلوار مناسب

همان طور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کوتاهی به شلوار مناسب در هنگام پوشیدن کت و شلوار شد. باید توجه داشته باشید که شلوار نباید بیش از حد تنگ باشد و یا در هنگام نشستن و راه رفتن برای شما ناراحتی ایجاد کند. همچنین در حالتی دیگر نباید بیش از حد گشاد باشد.

توصیه‌های پایانی

و در آخر مطلب آشنایی با نکات پوشیدن کت و شلوار به توصیه‌های گفته شده در ادامه مطلب توجه داشته باشید.

کت و شلوار را به همراه جلیقه فیت بر تن کنید.

کت و شلوار با رنگ روشن را باید افراد با رنگ پوست تیره بر تن کنند.

دکمه‌های کت خود را در هنگام نشستن باز کنید.

هیچگاه ساعت اسپرت را به همراه کت‌های رسمی در دست نکنید.

بعد از خرید کت قبل از پوشیدن آن توجه داشته باشید که باید لیبل و یا مارک روی آستین را جدا نمایید.

در صورتی که به همراه کت و شلوار خود کراوات نمی‌زنید از یقه باریک‌تر برای خوش پوش شدن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای خوش پوش شدن باید دکمه‌های جلیقه را به طور کامل ببندید.

در صورت پوشیدن کت و شلوار با طرح ساده می‌توانید پالتو‌های با طرح استفاده کنید.

توجه داشته باشید که نباید گره کراوات از خود پارچه کراوات شما ضخیم‌تر باشد.

دکمه‌های پایین کت‌های شش دکمه را هیچگاه نباید ببندید.

از اکسسوری‌های مختلف به طور همزمان به مانند گیره کراوات، پوشت، پین یقه استفاده نکنید.

به ست کردن پیراهن و کراوات خود توجه کافی داشته باشید.

جنس کت و شلوار تا باید به مقدار استفاده روزمره آب و هوا و دیگر شرایط هماهنگی داشته باشد.

در صورت حاضران در مجلس بسیار رسمی استفاده از دکمه سر آستین را فراموش نکنید؛ و در آخر نیز قابل ذکر می‌باشد

که پیراهن سفید از اجزای جدایی ناپذیر افراد خوش پوش و علاقه‌مند به تیپ و استایل مناسب است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه