پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۲۵۷
۲۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۰
مدیرکل شیلات خوزستان از افزایش ۸۰ تنی آمار کشفیات ۱۱ ماهه امسال یگان حفاظت منابع آبزی استان نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

رشد ۸۰ تنی آمار کشفیات یگان حفاظت منابع آبزی خوزستان در ۱۴۰۱

اقتصاد دریا - مهرداد محمدی دوست ظهر امروز یکشنبه در جلسه با فرماندهان پایگاه‌های یگان حفاظت منابع آبزی استان خوزستان که با حضور سرپرست معاونت صید شیلات استان برگزار شد، ضمن بررسی عمده مشکلات حوزه نظارت بر صید مسئولانه بر پیشگیری از وقوع جرایم صیادی با استفاده از ابزارهای آموزشی، فرهنگ سازی، ارتقای دانش جامعه صیادی و همچنین تعامل نزدیک با تشکل‌ها و قشر ساحل نشین استان تاکید کرد.

وی از افزایش ۸۰ تنی آمار کشفیات ۱۱ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: در سایر عملیات‌ها همچون توقیف تعداد شناورهای متخلف و تعداد گشت‌های دریایی و بسیاری دیگر از فاکتورهای آماری یگان حفاظت منابع آبزی استان سیر صعودی داشته است.

مدیر کل شیلات خوزستان با بررسی فراوانی تخلفات صیادی راهکارهایی همچون آماده به کار کردن شناورهای عملیاتی، تعامل بیشتر با تشکل‌ها و جامعه صیادی با هدف تغییر نگرش سنتی در حفظ ذخایر آبزی به نگرشی مدرن، جامع و قانونمند برای کنترل چالش‌های فعلی این حوزه را پیشنهاد کرد.

محمدی دوست، سرویس و تعمیر شناورهای صیادی خوزستان را به منظور استاندارد سازی، افزایش ایمنی و خدمات رسانی مطلوب ضروری دانست و عنوان کرد: ۵ میلیارد ریال در قالب اعتبارات ملی به منظور خرید قطعات یدکی شناورها و آماده به کار کردن شناورها اختصاص یافته که با قید فوریت اقدامات لازم در این خصوص باید صورت گیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه