پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۸۹
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۳۴
مبل‌های راحتی پفی این روز‌ها همه جا هستند. گرچه قدمت زیادی ندارند و مدت زیادی از ورودشان به دنیای دکوراسیون داخلی نمی‌گذرد، اما خیلی زود به یک ترند اینستاگرامی هم بدل شدند.

مبل راحتی ۲۰۲۱

بوق خبر - هر چه می‌گذرد به سمت مبلمان بزرگ و نرم می‌رویم، در حالی که قبلاً اینگونه نبود و تمایل بیشتر به استفاده از مبلمان سبک مدرن نیمه قرن بیستم بود که در طراحی آن‌ها خطوط صاف و هندسی به کار می‌رود و پایه‌های چوبی شان مشخص است. اما نرمی و انحنای مبلمان راحتی پفی دقیقاً در نقطه‌ی مقابل این سبک قرار دارد.

کارشناسان دکوراسیون داخلی می‌گویند محبوبیت اسباب و اثاثیه با فرم گرد به میزان چشمگیری افزایش یافته است. این موضوع تنها محدود به اثاثیه‌ی بزرگ‌تر خانه مثل مبل و صندلی نیست و این نکته را حتی در میز‌های عسلی و وسایل تزئینی مثل مجسمه‌ها هم می‌توان دید.

مبل راحتی ۲۰۲۱

همانطور که لباس‌های تنگ و شق و رق، رفته رفته حضور کمرنگ تری در دنیای مد پیدا می‌کنند، به نظر می‌رسد شاهد این اتفاق در مورد مبلمان سفت و ظریف هم هستیم.

شیوع کرونا در سال گذشته و قرنطینه‌ی ناشی از آن سبب شد همه‌ی ما زمان زیادی را در خانه سپری کنیم و بعضی هایمان هم به کلی دور کار شدیم.

به همین دلیل به مبلمان راحت‌تر و جذاب تری نیاز داشتیم که در حالی که روی آن‌ها با لباس خانه لم داده ایم به کارهایمان هم برسیم. فشار‌های ناشی از بحران کرونا هم بی تأثیر نبود و ما به مبلمان گرد و راحتی نیاز پیدا کردیم که مانند یک آغوش نرم و بزرگ، دست کم بخشی از این تنش‌ها را از میان ببرد.

مبل راحتی ۲۰۲۱

اما حالا که با گسترش واکسیناسیون عمومی کرونا، دنیا خود را برای از سر گرفتن زندگی عادی آماده می‌کند هم این مبلمان بزرگ و راحت ماندگار خواهند بود؟

کارشناسان دکوراسیون داخلی معتقدند این ترند به طور قطع ادامه پیدا خواهد کرد و البته دستخوش تغییراتی هم خواهد شد؛ بنابراین لازم نیست چیدمان خانه‌ی خود را به کلی عوض کنید. کارشناسان می‌گویند برای هر دو سبک جا هست و زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی هم این است که می‌توانیم همه‌ی سبک‌ها را با هم ترکیب کنیم.

مبل راحتی ۲۰۲۱

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه