پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۸۵
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۵۵
هدی کتان میکاپ آرتیست موفق و مشهور و مؤسس برند آرایشی «هدی بیوتی» هم مانند بسیاری از ما مشکل ریزش مو را تجربه کرده و سال‌ها با آن دست و پنجه نرم کرده است. حالا او این تجربه را با مخاطبان خود در میان گذاشته و از گام‌هایی که برای حل مشکل خود برداشته گفته است.

هدی کتان

بوق خبر - هدی کتان معروف به هدی بیوتی یکی از تاثیرگذارترین اینفلوئنسر‌های اینستاگرام در زمینه آرایش و زیبایی است که بنیانگذار برند لوازم آرایش هدی بیوتی می‌باشد.

درحال حاضر، نام هدی بیوتی یکی از مشهورترین نام‌ها در صنعت زیبایی دنیاست. براساس رتبه بندی سال ۲۰۱۷ مجله معتبر هارپر بازار، هدی کتان جزو پولسازترین اینفلوئنسر‌های دنیا می‌باشد. هویت عراقی آمریکایی این بلاگر مشهور، موجب شده تا او از دیگر بلاگر‌های آرایشی متمایز شده و خاص و ویژه باشد. در ادامه با بیوگرافی هدی بیوتی بیشتر آشنا شوید.

هدی کتان متولد ۲ اکتبر ۱۹۸۳ در ایالات اوکلاهما آمریکا می‌باشد. او یکی از ۴ فرزند پدر و مادر عراقی خود است.

هدی یک خواهر بزرگتر به نام آیلا، یک خواهر کوچکتر به نام مونا و یک برادر به نام خالد دارد. خواهر بزرگتر هدی، شریک تجاری او در برند هدی بیوتی بوده و خواهر کوچکترش مدیر برنامه‌های او می‌باشد.

اکتبر ۲۰۱۹

از اوایل دهه‌ی ۲۰ زندگی ام کم کم متوجه شدم مشکل ریزش مو پیش رویم است. دائماً سعی می‌کردم پنهانش کنم. حسابش از دستم رفته که چند بار به کف سرم سایه چشم زدم.

هدی بیوتی

برایم ترسناک بود که قبول کنم موهایم دارد می‌ریزد. اما با تبدیل روتین مراقبت از مویم به یک روتین فوق ملایم این مشکل را تحت کنترل درآوردم. سِرُم‌های پوستی مرطوب کننده به کف سرم می‌زدم و حتی در سفر موهایم را با آب معدنی می‌شستم، چون آب هر جایی متفاوت است. مو‌های من در این حد حساس است.

هدی کتان

اما حالا در میانه‌ی دهه‌ی ۳۰ زندگی ام، ریزش مو دوباره به سراغم آمده است؛ و عکس‌های تبلیغاتی‌ای که باید برای معرفی پالت سایه‌ی جدید هدی بیوتی می‌گرفتم هم وضع را بدتر کرد. یک مدل موی دم اسبی سنگین و مصنوعی برایم درست می‌کردند.

یک روز که آرایشگرم داشت موهایم را باز می‌کرد، همان لحظه یک دسته از موهایم ریخت و کف سرم به شکل دایره به اندازه‌ی قابل توجهی خالی شد. آرایشگرم نگران شده بود، چون فکر می‌کرد او باعثش بوده. اما این ریزش مو از آلوپسی کششی، به خاطر استفاده‌ی مکرر از یک مدل موی تکراری بود.


هدی کتان

می‌دانستم که باید به موهایم کمتر سخت بگیرم. آن زمان به همسرم گفتم باید مراقبت از موهایم را به طور جدی شروع کنم. بلافاصله استفاده از درمارولر را برای کف سرم شروع کردم. کمی درد دارد، چون در اصل برای صورت ساخته شده، اما تقریباً از آن خوشم می‌آید. استفاده از درمارولر را در قسمتی که موهایش ریخته بود ادامه دادم.

نوامبر ۲۰۱۹

از قرار معلوم میکرونیدلینگ کمک کننده بود و موهایم در قسمتی که خالی شده بود دوباره شروع به رشد کرد. گرچه، به طور کلی هنوز درگیر مشکل ریزش مو هستم و انضباط کافی برای استفاده‌ی روزانه از درمارولر برای همه‌ی کف سرم را ندارم.

هدی بیوتی

ژانویه ۲۰۲۰

مدت‌ها است که مکمل‌های رشد مو مصرف می‌کنم و، چون تأثیرگذار بوده تصمیم گرفتم نوع دیگرش را هم امتحان کنم.

هدی کتان

مارس ۲۰۲۱

دیگر نگاه سابق را به موهایم ندارم. حالا می‌فهمم که قدم‌های کوچک خیلی زیادی برداشته ام که تا این حد تأثیرگذار بوده – مصرف روزانه‌ی آن مکمل ها، توجه به اضطراب هایم و استفاده از ماسک‌های مو در تعطیلات آخر هفته. اما می‌دانم که واقعیت این است که این چیز‌ها برای هر کسی کارساز نیست.

من حتی آدم پرموتری شده ام – همه‌ی آن کار‌هایی که قبلاً برای از بین بردن مو‌های زائد بدنم انجام داده بودم، حالا کاملاً بی فایده شده است. نمی‌دانم علتش چیست، اما حالا خیلی از قسمت‌های بدنم موی زیادی دارد. حتی قسمت‌هایی که قبلاً مو نداشت. اما صادقانه بگویم، در هر حال مگر دیگر مهم است که یک جایی مویی رشد کرده؟ این یک امر کاملاً طبیعی است.

هدی کتان

مه ۲۰۲۱

موفق شده ام رشد موهایم را ثابت نگه دارم، اما موهایم هنوز ضعیف اند. به ندرت سشوار می‌کشم و دیگر نمی‌توانم موهایم را رنگ کنم. روز‌هایی که قرار نیست جذاب باشم موهایم را یا می‌بافم یا بازشان می‌گذارم. از وقتی که مجبور شده ایم از خانه کار کنیم خیلی راحت‌تر شده. وقتی فیلمبرداری داریم هم دوست دارم از کلاه گیس استفاده کنم، چون راه لذتبخش و ساده‌ای است برای جلوگیری از فشاری که کار آرایش به موهایم وارد می‌کند.

هدی کتان

جالب است که موهایتان وقتی خوب باشند می‌توانند به شما اعتماد به نفس دهند، اما در عین حال می‌توانند اضطراب‌های زیادی برایتان ایجاد کنند. یک حس شرمساری در مورد ریزش مو وجود دارد، اما تقریباً هر زنی که می‌شناسم به این مشکل دچار است.

با آرایشگر‌های زیادی صحبت کرده ام و آن‌ها هم ماجرای سلبریتی‌های خیلی مشهوری را برایم تعریف کرده اند که ریزش موی زیادی دارند و از اکستنشن مو استفاده می‌کنند. می‌خواهم در ویدئوهایم از اکستنشن مو بیشتر صحبت کنم. مردم باید در موردش بدانند.

هدی کتان

هدی کتان قبل و بعد از جراحی های زیبایی

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه