پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۸۰
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۸
چند سال پیش تصویر قابل توجهی از یک لباس راه راه در اینترنت دست به دست شد و به یک ماجرای جنجالی تبدیل گردید. بسیاری از کاربران اینترنت رنگ این لباس را سفید و طلایی عنوان کرده و برخی دیگر نیز آن را مشکی و آبی می‌دیدند.

رنگ ها

بوق خبر - از زمانی که اینترنت فرصت این را داشت بحثی داغ در مورد رنگ یک شیء غیرجاندار داشته باشد مدت زمان قابل توجهی می‌گذرد. این سنت جالب در فوریه ۲۰۱۵ آغاز شد، زمانی که یک تصویر قابل توجه از یک لباس راه راه در اینترنت دست به دست شده و به یک ماجرای جنجالی تبدیل گردید.

بسیاری از کاربران اینترنت رنگ این لباس را سفید و طلایی عنوان کرده و برخی دیگر نیز مشکی و آبی. سپس چند سال بعد یک دنباله نه چندان محبوب با عنوان «این لباس‌ها چه رنگی هستند» آمد و این سه گانه با سومین عنوان ناامید کننده اش به نام «این نمایش‌ها صورتی هستند یا خاکستری» به پایان رسید.

اکنون این داستان با یک عنوان دیگر ادامه یافته است: «این کاروان چه رنگی است؟»

یک کاربر تیک تاک به نام RetroViscountReno اخیراً روند بازسازی یک کاروان Viscount متعلق به خانواده خود (که در آمریکا با نام motorhome یا RV شناخته می‌شود) که مدل دهه ۱۹۷۰ است را در این رسانه اجتماعی منتشر کرده و رنگ آن باعث اختلاف در میان کاربران و بحث در این باره شده است.

در ویدیویی که به تازگی در این باره منتشر شده، این کاربر از دیگر کاربران تیک تاک چنین می‌پرسد: «این ون یک توهم بصری است. شما چه می‌بینید؟ شریک زندگی تان چه رنگی می‌بیند؟ و خانواده تان چه رنگی می‌بیند؟ زیرا می‌توانم به شما همین الان بگویم، رنگی که می‌بینید رنگ درست نیست».

رنگ ها

اکثر افرادی که کامنت گذاشته اند، ظاهراً رنگ این کاروان را کرمی در قسمت بالا و سبز نعنایی در قسمت پایین دیده اند، در حالی که برخی دیگر می‌گویند رنگ قسمت پایین خاکستری و صورتی است.

مالک این اکانت تیک تاکی که اسپنسر پورتر اهل ویکتوریا در استرالیاست، اطمینان داده که تشخیص هر دو دسته کاربران اشتباه است. پورتر در صحبت‌های خود اعلام کرده که رنگ واقعی این ون سفید و سبز است.

وی در این باره گفته است: «گفتم، اوه چه کاروان سفید و آبی زیبایی و سپس همسرم گفت، نه این صورتی و سفید است و به همین خاطر کمی در این مورد بحث کردیم.

سپس با خانواده مان نشانش دادیم و آن‌ها نیز رنگ‌های متفاوتی را می‌دیدند. به همین دلیل خیلی زود فهمیدیم که هر کسی دیدگاه متفاوتی نسبت به رنگ آن دارد. خیلی عجیب است. اما در پایان، رنگ اصلی سفید و سبز بود».

رنگ ها

توصیف رنگ واقعی این کاروان به تکنیک روشن سازی و پدیده‌ای به نام اقتباس رنگی باز می‌گردد.

تصور ما از یک شیء رنگی توسط محیط اطراف آن یا همان رنگ اطراف آن شکل می‌گیرد. بدین ترتیب افراد بر اساس تصورشان یا تفسیرشان از سایه‌ای که روی آن می‌افتد، دیدگاه متفاوتی نسبت به رنگ این شیء دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه