پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۷۹
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۸
عکس هوشمندانه یک مادر از دختر کوچک خود که به نظر می‌رسد در یک زمین بتونی گیر کرده، کاربران فضای مجازی را حسابی گیج کرده بود.

معما

بوق خبر - این عکس که اولین بار مدتی قبل توسط کاربری آمریکایی در وبسایت Reddit منتشر شد، دختر کوچکی را با لباسی صورتی رنگ نشان می‌دهد که از قرار معلوم هنگام بازی در فضای آزاد نیمی از بدنش در کف خیابان محو شده است.

خطای دید

مادر این دختر در شرح عکس نوشته بود: «این دختر من است. بقیه‌ی تنش کجا است؟» او که با عکس خود کاربران را به چالش کشیده تا نگاه دقیق تری به این تصویر خطای دید بیاندازند در ادامه نوشته بود: «من که دارم می‌بینیم، شما چطور؟»

این تصویر عجیب که کاربران را در حیرت فرو برده بود بیش از ۶۳ هزار لایک و ۱،۲۰۰ کامنت در وبسایت Reddit دریافت کرده است.

بعضی کاربران می‌گفتند شرح عکس هم به گیج کننده بودن آن افزوده است.

کاربری نوشته بود: «یک دلیل اینکه این عکس تا این حد گیج کننده است شرح آن است که این برداشت از آن می‌شود که “بقیه‌ی تن دختر” در عکس دیده می‌شود، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که بدنش به طور کامل ناپدید شده باشد، بلکه باید فکر کنیم که بدنش با محیط یکی شده.»

در نهایت، اما بعضی از کاربران موفق شدند از این معما سردرآورند و توضیح دادند که دختر کوچک در حقیقت پشت یک سکوی چمن کاری شده ایستاده که لبه‌ی بتنی دارد. همین امر هم باعث شده اینطور به نظر برسد که لبه‌ی سکو با کف خیابانی که دختر کوچک روی آن ایستاده یکی شده است.

خطای دید

دختر کوچک برای گیج کننده‌تر کردن هر چه بیشتر این منظره آرنج خود را هم روی لبه‌ی سکو گذاشته و همین کار این توهم را که دختر در حال فرو رفتن در زمین بتنی است را بیشتر کرده.

اما حتی بعد از حل معما هم بسیاری از کاربران به سختی توانستند آنچه را که می‌دیدند برای بقیه دقیقاً توضیح دهند.

بعضی کاربران هم اصلاً تحت تأثیر این تصویر عجیب قرار نگرفته بودند و این معما برایشان خیلی راحت بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه