پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۴۲
۰۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۳
ما در ادامه راه کارهایی به شما خواهیم داد که دارای کمر باریک زیبا و باسنی بزرگ و گرد شوید.

کمر باریک

بوق خبر - مهم‌ترین و اولین قدم در رسیدن به کمری باریک و باسنی بزرگ و حفظ این حالت، داشتن رژیم غذایی مناسب است. موادی که ما می‌خوریم در تأمین انرژی موردنیاز بدن برای هضم و ادامه فعالیت‌های حیاتی، نقش به سزایی دارند.

همانطور که می‌دانیم، غذا علاوه بر تأمین انرژی و سلامتی بدن، در فرم و شکل ظاهری اندام ما نیز تأثیر دارد. اگر خوب غذا نخوریم و چربی و کربوهیدرات بیش از اندازه مصرف کنیم، مقدار اضافی این مواد در بدن به چربی تبدیل شده و زیرپوست نقاط مختلف جمع می‌شوند. از این روی داشتن رژیم غذایی مناسب، قدم مهمی در رسیدن به اندامی متناسب است.

همانطور که اشاره کردیم، بهترین راه بزرگ کردن باسن و لاغری شکم پهلو، تمرینات حرفه‌ای همراه با تغذیه متناسب با تمرینات است.

پروتئین مصرف کنید

مصرف پروتئین به میزان کافی در بدن بسیار ضروری است. پروتئین در ساخت عضله نقش به سزایی دارد. استفاده از غذا‌های پروتئینی مانند، سویا، حبوبات و… به شما کمک می‌کند چربی‌های نقاط مختلف را از بین برده و به عضله تبدیل کنید.

کربوهیدرات بخورید

کربوهیدرات ماده‌ای است که در رژیم‌های غذایی چاقی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده در بدن منجر به چاقی و افزایش وزن می‌شود. با مشورت با پزشک متخصص تغذیه و دنبال کردن برنامه ورزشی و یک رژیم چاقی مناسب و مداوم می‌توانید این چاقی را به ناحیه باسن منتقل کنید تا به پاسخ چگونه کمری باریک و باسنی بزرگ داشته باشیم؟ برسید.

از سبزیجات غافل نشوید

سبزیجات به دلیل داشتن فیبر فراوان و انواع مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان، غذایی مفید و مناسب برای همه هستند. اگر به دنبال لاغر کردن شکم خود هستید، این مواد پرفایده را بیشتر در رژیم خود بگنجانید. سبزیجات مختلف کالری بسیاری پایینی دارند و مصرف درست آن‌ها بر سلامتی و تناسب اندام بسیار مؤثر است.

ورزش

برای داشتن اندام ایده‌آل و سلامتی توأمان، هیچ‌چیز به مانند ورزش تأثیر ندارد. با ورزش، سلامتی خود را تامین کرده و به اندامی متناسب و زیبا می‌رسید. در داشتن کمری باریک و باسن بزرگ نیز باید ورزش‌های مرتبط با شکم، پهلو و باسن را انجام دهید

دویدن

دویدن ورزشی همه جانبه و آسان است. از طرفی با دویدن روی شکم، پهلو، ران‌ها و سایر عضلات درگیر پای خود تأثیر می‌گذارید. بهتر است دویدن را به عادت زندگی خود تبدیل کنید. به این شکل همیشه سالم و سرحال هستید و تناسب اندام خود را حفظ خواهید کرد.

اول صبح که از خواب بیدار شده‌اید، فرصت مناسبی برای انجام این ورزش است. به پارک محله خود رفته یا عرض خیابان را بدوید. کفش مناسب و لباس گرم‌کن را فراموش نکنید. بهتر است با سرعتی مطلوب شروع کرده و هر حال حس کردید که بدنتان گرم شده کمی تندتر بدوید. فراموش نکنید که هر ورزشی را طبق وضعیت جسمانی خود پیش ببرید و فشار مضاعف به بدن خود وارد نکنید.

کرانچ

امروزه بیشتر ورزش‌های هوازی، انواع مختلف کرانچ را در برنامه خود دارند. این حرکت ورزشی مانند دراز و نشست عمل می‌کند. اصل این حرکت، رساندن دست‌ها به پا‌ها در حالت‌های مختلف است به شیوه‌ای که عضلات شکم در این بین کاملاً درگیر باشند.

به پشت دراز بکشید.
کف هر دو پا را روی زمین بگذارید.
دست‌ها را پشت سر یا پشت گوش‌ها یا روی سینه بگذارید.
پست خود را صاف کنید.
با سینه به سمت جلو بیایید.
دقت کنید عضلات شکم کاملاً درگیر باشند و باسن و کمر از روی زمین بلند نشود.
به حالت قبل برگشته و مراحل پیشین را دوباره تکرار کنید.

این حرکت را تا جایی که می‌توانید انجام دهید. برای بازدهی بالاتر با یک مربی ورزشی مشورت کنید.

باسن بزرگ با ورزش

باسن بزرگ حاصل تجمع چربی در ناحیه باسن و فرم گرفتن این چربی‌ها است. برای فرم دادن به باسن خود، از ورزش‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید:

اسکات

اسکات از محبوب‌ترین و مؤثرترین حرکات فرم دادن به باسن است. هرکسی نیز می‌تواند این حرکت را در خانه و هرجایی که خواست انجام دهد:

پا‌ها را به عرض شانه باز کرده و موازی کنار هم بگذارید.
باسن خود را عقب کشیده و به حالت نشستن روی صندلی، خم شوید.
دقت کنید که زانو‌ها از نوک انگشتان پا جلو نزنند.
پشت صاف و سینه باز باشد.
فشار را روی پاشنه‌های پا بیندازید.
کمی در این حالت مانده و بعد به آهستگی بلند شوید.

حرکت پل

به پشت دراز بکشید.
کف هر دو پا روی زمین.
به آرامی کمر و باسن خود را بلند کرده و تا جایی ادامه دهید که شکم و باسن در خطی صاف باشند.
چند ثانیه در این حالت مانده و بعد آرام، باسن خود را به زمین برسانید.
توجه کنید فشار را در نواحی مختلف باسن پخش کنید.

منبع: دلگرم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه