پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۲۹
۰۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۰
کشور ترکیه همسایه نزدیک ایران است و این دو کشور در طول تاریخ روابط پرفراز و نشیبی را یکدیگر داشته‌اند. با این حال در سال‌های اخیر کشور ترکیه با پیشرفت‌های اقتصادی خود، توانسته است به جمع ۲۰ کشور برتر جهان وارد شود.

ترکیه

بوق خبر - سرعت رشد اقتصادی این کشور از ابتدای قرن حاضر افزایش بیشتری یافته است و همین عامل سبب توجه مهاجرین کشور‌های مختلف به این کشور شده است. علاوه براینکه تعداد زیادی از مردم کشور‌هایی مانند ایران، عراق، سوریه، آذربایجان و گرجستان این کشور را برای زندگی و کار انتخاب می‌کنند بلکه حتی اروپایی‌ها نیز علاقمند به زندگی در این کشور هستند.

برای مثال تخمین زده می‌شود که تنها در شهر فتحیه و حومه آن بیش از ۱۵ هزار نفر از اتباع بریتانیایی دارای خانه بود و در آنجا زندگی می‌کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با جذابیت‌های خرید خانه در ترکیه برای ایرانیان آشنا شوید.

۱- قیمت مناسب خانه در ترکیه

قیمت خانه در ترکیه در مقایسه با سایر کشور‌های جهان و به خصوص ایران بسیار پایین‌تر است. دلیل ارزان بودن خانه در ترکیه را می‌توان به دو عامل نسبت داد. عامل نخست حمایت‌های دولت ترکیه از ساخت و ساز خانه است. عامل دوم نیز شکل گیری شرکت‌های بزرگ ساخت و ساز در ترکیه است که در مقیاسی بسیار انبوه به تولید واحد‌های مسکونی استاندارد و زیبا می‌پردازند. ساخت و ساز خانه در ترکیه در سال‌های اخیر به حدی بوده است که در برخی شهر‌های ترکیه می‌توان با قیمت بسیار پایینی نسبت به خرید خانه‌های بزرگ و لوکس اقدام کرد.

۲- ارزش پایین لیر

لیر ترکیه در سال‌های اخیر بخشی از ارزش خود را در مقابل دلار از دست داده است. اگر قیمت لیر از سال ۲۰۱۷ به بعد کاهش نمی‌یافت چه بسا هم اکنون خرید خانه در ترکیه برای ایرانیان به یک رویا تبدیل می‌شد. با این حال ارزش پایین لیر سبب می‌شود که شما بتوانید با تبدیل پول خود به لیر، اقدام به خرید خانه‌های مناسبی نمایید.

۳- زندگی آرام و بدون استرس

کشور ترکیه بسیار آرام و زیباست. مردم این کشور مهمان نواز هستند و دیدگاه خوبی نیز نسبت به ایرانیان دارند. مهاجرت اقشار با تحصیلات و تمکن مالی بالا به ترکیه سبب شده است که جامعه ایرانیان این کشور بسیار فرهیخته باشند و مردم ترکیه نیز احترام زیادی برای ایرانیان قائل شوند؛ بنابراین شما می‌توانید در این کشور یک زندگی آرام و بدون دغدغه را داشته باشید و به وطن خود نیز نزدیک باشید.

۴- دسترسی به امکانات بهداشتی و تحصیلی مناسب

در کشور ترکیه صد‌ها دانشگاه با کیفیت بسیار مناسب وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها به تحصیل بپردازید. همچنین این کشور در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از قطب‌های توریسم پزشکی در دنیا شده است؛ بنابراین شما با یک بیمه مناسب می‌توانید از اقدامات بهداشتی و درمانی عالی این کشور بهره‌مند شوید.

۵- اخذ اقامت یا شهروندی ترکیه با خرید خانه

طبق قوانین کشور ترکیه، شما می‌توانید با خرید خانه‌ای به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار شهروندی این کشور را به دست آورید و یا با خرید خانه‌ای ارزان‌تر اقامت این کشور را دریافت نمایید. این قوانین در سال‌های اخیر تسهیل شده است و برای مثال در سال ۲۰۱۷ برای اخذ شهروندی از طریق خرید خانه باید خانه‌ای به مبلغ یک میلیون دلار خریداری می‌کردید.

جمع بندی مربوط به خرید خانه در ترکیه

ترکیه همسایه نزدیک ایران است و درهم تنیدگی فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی این دو کشور سبب شده است که ایرانیان بسیاری برای زندگی به این کشور مهاجرت نمایند. شما می‌توانید با مطالعه و تحقیق مناسب نسبت به خرید خانه یا اجاره خانه در ترکیه اقدام نمایید.

اسپانسر این پست: لحظه آخر

منبع: ستاره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه