پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۲۵۸
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰
موکت از جمله فرش‌هایی است که ایجاد لکه بر روی آن ایجاد دردسر می‌کند. اما اصلا جای نگرانی نیست.

تمیز کردن موکت

بوق خبر - تمیز کردن موکت به شیوه‌های خانگی که در ادامه این مقاله برای شما خواهیم گفت کار بسیار ساده‌ای است. کمی توجه و دانش لازم است تا بتوانید بدترین لکه‌ها را با استفاده از پاک کننده‌ها و یا حتی ترفند‌ها و نکات خانه داری از روی موکت منزل خود پاک کنید.

گاهی ممکن است کثیف و لکه دار شدن فرش مخصوصا موکت‌ها در خانم‌ها ایجاد استرس کند. برخی از لکه‌های به وجود آمده بر روی موکت نگرانی را دو چندان می‌کنند.

نکات مهم برای تمیز کردن موکت

پاک کننده‌ها و لکه بر‌های نسبتا ارزان و در دسترسی در بازار موجود می‌باشد که از آن‌ها می‌توانید برای این منظور استفاده نمایید، فقط کافی است با آن‌ها آشنا شوید. با این حال تمیز شدن موکت با رعایت نکاتی همراه است که با انجام آن ها، کار شما بسیار ساده و آسان خواهد بود.

با دیدن لکه بر روی موکت آن را با دستمالی پاک کنید. بهتر است لکه‌های مایع را فقط خشک کنید و مالش ندهید تا به عمق فرش نفوذ نکند.

یکی از لکه بر‌های خانگی مخلوط چند قطره مایع ظرفشویی و یک چهارم قاشق چای خوری آب است. این محلول را بر روی موکت ریخته و به آرامی آن را پاک کنید. سپس سعی کنید محلول ریخته شده بر روی موکت را با آب تمیز کنید.

لکه‌هایی که موجب تغییر رنگ موکت می‌شوند باید با آب گرم شسته شوند.

جهت تمیز شدن موکت پشمی باید از آب ولرم استفاده کنید.

موکت‌ها و پادری‌های دارای الیاف گیاهی مانند کنف به سرعت کثیف می‌شوند. بهتر است این جنس از فرش‌ها را پس از شستشو بلافاصله با فن و یا سشوار خشک کنید.

اگر بر روی موکت شما لکه شمع ایجاد شد ابتدا با قاشق لکه شمع را بتراشید. با گذاشتن دستمال کاغذی و یا پارچه سفید بر روی آن و اتو کشیدن آن قسمت با حرارت کم موم شمع کاملا به دستمال جذب خواهد شد و موکت تمیز می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه