پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۷۷
۱۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۸
توجه داشته باشید که انتخاب سایز انگشتر یا حلقه چندان کار سخت و پیچیده‌ای نیست و شما می‌توانید با مطالعه این مطلب با روش‌های مختلف انتخاب سایز و همچنین نکات مربوط به آن آشنا شوید.

انتخاب سایز انگشتر

بوق خبر - به طور کلی انتخاب سایز انگشتر مورد نظر با توجه به زمان روز و همچنین آب و هوا متفاوت خواهد بود و معمولا توصیه می‌شود که در تایم‌های خاصی از روز اقدام به خرید غیر حضوری انگشتر نمایید تا بتوانید انتخابی ایده آل داشته باشید.

بهتر است بدانید که انگشتر‌ها نیز مانند لباس دارای سایز‌های مختلفی هستند که دانستن آن باعث راحت‌تر بودن شما در زمان خرید و انتخاب انگشتر خواهد شد و شما با دانستن روش‌های انتخاب سایز می‌توانید خودتان در خانه سایز هر کدام از انگشت‌های خود را به دست بیاورید.

در واقع دانستن سایز انگشتر و حلقه تنها زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بخواهید به صورت اینترنتی حلقه یا انگشتر خریداری نمایید، زیرا در خرید حضوری به راحتی با استفاده وسایلی که طلافروشان در اختیار شما قرار می‌دهند یا حتی با پوشیدن خود انگشتر می‌توانید سایز دقیق خود را تهیه نمایید.

اما زمانی که قصد انجام خرید اینترنتی دارید ماجرا متفاوت خواهد بود. پس از اینکه در مورد روش‌های تعیین سایز انگشتر صحبت کنیم به بیان نکاتی خواهیم پرداخت که رعایت آن‌ها در زمان اندازه گیری ضروری است و چنانچه از این نکات فارغ شوید احتمال دارد سایزی که انتخاب می‌کنید اشتباه باشد و مسئولیت اش بر عهده خودتان خواهد بود.

حتی اگر فروشگاه حاضر به تعویض انگشتر شود هزینه برگرداندن و ارسال مجدد بر عهده خود شما خواهد بود و از لحاظ زمانی هم حسابی معطب می‌شوید پس لازم است تا به دقت به این نکات دقت نمایید:

انگشتر انتخابی باید در انگشت شما راحت باشد نه به این معنا که یک انگشتر گشاد بخرید و به راحتی از برآمدگی انگشتتان عبور کند بلکه باید انگشتری را تهیه کنید که هم به انگشت‌ها فشار نیاورد و هم آنقدر تنگ باشد که از انگشتتان نیافتد.

بهتر است سایز انگشت خود را در هوای گرم و سمت عصر یا شب اندازه گیری کنید، زیرا در این زمان سایز انگشت به اندازه واقعی آن بسیار نزدیک خواهد بود.

وقتی که دستان شما سرد است اندازه گیری سایز انگشتر اشتباه خواهد بود، زیرا در این حالت فشار خون کمتر از حالت طبیعی است و سایز انگشت کوچک‌تر از اندازه اصلی خود می‌باشد.

برای داشتن اطمینان بیشتر از سایز انگشتر و حلقه می‌توانید اندازه گیری را تا سه مرتبه تکرار نمایید، زیرا با انجام این کار ضریب خطا به صفر می‌رسد و می‌توانید یک خرید مطمئن داشته باشید. اما اگر باز هم شک داشتید یا سایز‌های میانی را به دست آوردید بزرگ‌ترین سایز اندازه گیری شده را سفارش دهید.

دقت داشته باشید که باید اندازه گیری سایز را برای انگشتی انجام دهید که می‌خواهید انتخاب انگشتر را برای آن خریداری نمایید.

روش‌های اندازه گیری سایز:

همانطور که متوجه شدید برای اندازه گیری سایز انگشتر یا حلقه روش‌های متعددی وجود دارد که در ادامه سعی داریم به بیان برخی از آن‌ها بپردازیم:

استفاده از ابزار تعیین سایز انگشت:

چنانچه تاکنون به صورت حضوری انگشتر طلا خریداری کرده باشید مسلما دیده اید طلافروشان از یک دسته حلقه با سایز‌های مختلف استفاده می‌کنند تا سایز انگشت شما را به صورت دقیق اندازه گیری کنند. نام این ابزار میل نمره انگشتر است که دقیق‌ترین راه برای تشخیص سایز انگشتر و حلقه خواهد بود.

همچنین نوع دیگری از ابزار از یک نوار مندرج و یک کمربندی برای تعیین اندازه انگشت استفاده می‌کنند و به صراحت می‌توان گفت که این ابزار اندازه گیری به راحتی قابل تهیه است و مطمئن‌ترین راه برای اندازه گیری سایز انگشت خواهد بود.

همچنین مزیت استفاده از این روش این است که شما با استفاده از آن حتی می‌توانید سایز انگشت کودکان را هم اندازه گیری کنید برای خرید طلای کودک از آن استفاده نمایید. با این وجود اگر به این ابزار دسترسی ندارید می‌توانید از سایر روش‌های بیان شده استفاده نمایید.

اندازه گیری سایز انگشت:

از دسته روش‌های ساده می‌توان به اندازه گیری سایز انگشت اشاره کرد که برای انجام این کار می‌توانید از یک نوار کاغذی یا یک تکه نخ استفاده کنید. در ابتدا یک نخ غیر کشی یا یک نوار کاغذی با طول حدودی پانزده سانتی متر و عرض یک سانتی متر انتخاب نمایید.

همچنین می‌توانید از پارچه یا متر پلاستیکی نیز استفاده نمایید. توصیه می‌شود که نوار را در نزدیک برجستگی انگشت خود قرار دهید چرا که ضخیم‌ترین بخش انگشت شماست و اگر انگشتر از آن عبور نکند دیگر برایتان کارایی نخواهد داشت. از آنجایی که داخل کردن و درآوردن انگشتر نباید یک کار طاقت فرسا و دردناک باشد هنگام اندازه گیری نوار را خیلی محکم به انگشت خود نچسبانید بلکه آن را کامل معمولی بگیرید، زیرا انگشتر باید در انگشت شما به گونه‌ای نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد.

توصیه می‌شود که این کار را حتما بر روی انگشتی انجام دهید که می‌خواهید برای آن انگشتر خریداری کنید برای مثال اگر قصد دارید یک انگشتر نامزدی برای دست چپ خود تهیه کنید باید دقیقا سایز انگشت حلقه دست چپ را اندازه بگیرید.

پس از اینکه نخ یا نوار کاغذی را دور انگشت پیچیدید قسمتی از آن را که دوباره به ابتدا رسید علامت بزنید و چنانچه از متر استفاده می‌کنید کافی است تنها عدد آن را بخاطر بسپارید و بعد با استفاده از خط کش یا متر سایز آن را اندازه گیری کنید. بهتر است بدانید که برخی طلافروشان از سیستم اندازه گیری دیگری برای سایز انگشت استفاده می‌کنند که این سیستم سایز منهای عدد ۵ سایز نهایی انگشتر را مشخص خواهد کرد.

استفاده از یک انگشتر دیگر:

توصیه می‌شود انگشتری را انتخاب نمایید که مناسب همان انگشتی است که می‌خواهید برای آن انگشتر تهیه کنید. توجه داشته باشید که حتی سایز انگشت یکسان در دست راست و چپ کمی با هم متفاوت است و به همین خاطر ضروری است دقیقا انگشت مورد نظر خود را اندازه بگیرید. توصیه می‌شود که قطر داخل انگشتر را اندازه گیری کنید و با استفاده از چارت‌های تعیین سایز انگشت که در اینترنت وجود دارد سایز آن را به دست بیاورید.

برای استفاده از این روش بایستی انگشتر را روی دایره‌های کاغذ قرار دهید تا بتوانید از سایز انگشت خود مطئن شوید. چنانچه سایز انگشتان چیزی بین دو استاندارد است توصیه می‌شود که حتما سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید برای مثال اگر سایز انگشتتان چیزی بین ۵.۵ و ۶ است انگشتری با سایز ۶ انتخاب درستی خواهد بود.

نکات مهم در مورد سایز حلقه یا انگشتر:

بهر است بدانید که سایز انگشتر برای زنان معمولا بین ۳ الی ۹ است، اما رایج‌ترین سایز آن ۶ تا ۶.۵ خواهد بود که به همین منظور اگر قصد دارید برای کسی انگشتر هدیه بگیرید، اما سایز او را نمی‌دانید اگر انگشتان ظریفی دارد سایز ۶ و اگر کمی تپل است سایز ۶.۵ احتمالا برایش مناسب خواهد بود.

معمولا انگشتر‌هایی که دارای پایه حلقه یا اصطلاحا رکاب عریض‌تر هستند از انگشتر‌هایی با همان سایز که پایه حلقه ظریفی دارند تنگ‌تر خواهند بود و به همین منظور اگر قصد دارید سایز انگشتر خود را با استفاده از یک انگشتر دیگر اندازه گیریکنید بهتر است انگشتری را انتخاب نمایید که به مدل مورد نظرتان نزدیک‌تر باشد.

به طور کلی سایز انگشتر برای مردان معمولا بین ۸ تا ۱۴ است، اما رایج‌ترین سایز آن بین ۹ الی ۱۰ خواهد بود.

چنانچه می‌خواهید برای فردی انگشتر هدیه بخرید بهترین راه این است که از مادر، خواهر یا دوست صمیمی اش درباره سایز انگشتر او سوال کنید حتی می‌توانید از آن‌ها بخواهید یکی از انگشترهایش را به شما قرص بدهند تا اندازه دقیق آن را در بیاورید.

توجه داشته باشید که سایز انگشتر دست اصلی شما که با آن می‌نویسید معمولا نیم سایز بیشتر از دست دیگر است.

کشور‌های مختلف استاندارد‌های مختلفی را برای سایز انگشت در نظر گرفته اند و ممکن است در هر کشوری این استاندارد‌ها متفاوت باشد.

همانطور که می‌دانید سایز انگشت به مرور زمان تغییر می‌کند و اگر انگشترتان تنگ یا گشاد شد می‌توانید آن را نزد طلاساز یا نقره ساز ببرید و از ان‌ها بخواهید تا سایز انگشتر را تغییر دهند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه