پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۶۰
۰۹ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۲
زنان هندی سبک زندگی خاصی دارند که از سنین پایین آغاز می‌شود. آنها روش خود را برای حفظ زیبایی طبیعی و سلامتشان دارند که از کودکی آن را می‌آموزند. با مواد غذایی اورگانیک و مثبت اندیشی خود، دانش زیادی درباره‌ زیبایی طبیعی دارند که به بدن کمک می‌کند در بهترین حالت خود باشند و در هر سنی جوان به نظر برسند.

جوانسازی

بوق خبر - زنان هندی سبک زندگی خاصی دارند که از سنین پایین آغاز می‌شود. آن‌ها روش خود را برای حفظ زیبایی طبیعی و سلامت شان دارند که از کودکی آن را می‌آموزند. آن‌ها با مواد غذایی اورگانیک و مثبت اندیشی خود، دانش زیادی درباره‌ی زیبایی طبیعی و چیز‌هایی دارند که به بدن کمک می‌کند در بهترین حالت خود باشد و در هر سنی جوان به نظر برسد.

۱- زیبایی خود را طبیعی نگه می‌دارند

جوانسازی

به عقیده‌ی آن ها، زن‌ها در حالت طبیعی و بدون آرایش هم زیبا هستد. به همین دلیل سراغ روش‌های مصنوعی، به ویژه عمل‌های جراحی یا کار‌های پزشکی نمی‌روند.

۲- از مواد طبیعی برای مراقبت از پوست خود استفاده می‌کنند

دو ماده‌ی اورگانیک اصلی که آن‌ها در برنامه‌ی مراقبت از پوست خود دارند زردچوبه و رز است. زردچوبه ضد التهاب است و گفته می‌شود برای دستگاه گوارش و سلامت پوست مفید است.

رز هم به خاصیت آرامش بخشی اش مشهور است و می‌توان از آن در کرم‌های دست خانگی و پدیکور‌های خانگی استفاده کرد.

۳- لوازم آرایش شان را خودشان درست می‌کنند

زنان هندی آرایش زیاد را دوست ندارد. با این حال، گاهی برای خود لوازم آرایش اورگانیک درست می‌کنند که با پوست مهربان ترند و عطری طبیعی دارند.

زن‌ها خود در خانه سرمه درست می‌کنند. برای این کار یک تکه پنبه را به کره مایع آغشته می‌کنند و آن را آتش می‌زنند تا شعله ور شود.

سپس پنبه‌ی شعله ور شده را در یک قوتی فلزی می‌گذارند که باعث ایجاد دوده می‌شود. این دوده همان چیزی است که زن‌ها از آن برای درست کردن سرمه چشم استفاده می‌کنند.

۴- در فضای باز زیاد وقت می‌گذرانند

جوانسازی

آفتاب گرفتن به خصوص در فضای سبز همیشه لذت بخش است. این کار به پوست آن‌ها کمک می‌کند نور خورشید را به خود جذب کند و از درخششی طبیعی برخوردار شود. زنان هندی این کار را بهتر از ماندن در فضای بسته می‌دانند.

۵- معتقدند زیبایی از درون آغاز می‌شود

زنان هندی اعتقاد دارند ارتباط قوی‌ای میان ذهن و بدن وجود دارد. ذهن که آرام و عاری از تنش باشد، این مسأله در بدن هم بازتاب پیدا می‌کند و به شکل یک سبک زندگی مثبت و عادت‌هایی طبیعی بروز می‌یابد که باعث افزایش سلامت و مانع از بیماری و نیز درمان می‌شود.

آن‌ها مدیتیشن می‌کنند و وقتی را به انجام تنفس به همراه ماساژ مخصوص اختصاص می‌دهند. زنان هندی همچنین عقیده دارند خواب به مقداری مشخص به حفظ زیبایی و جوانی آن‌ها کمک می‌کند.

۶- محصولات غذایی شان نقش زیادی در حفظ جوانی شان دارد

جوانسازی

مواد غذایی اورگانیک آن‌ها به داشتن یک سبک زندگی سالم کمک و آن‌ها را از زندگی‌ای بهتر و طولانی‌تر برخوردار می‌کند. آن‌ها از سبزیجاتی که به روش‌های غیر طبیعی پرورش داده شده اند یا میوه‌های پیوندی فاقد هسته دوری می‌کنند به همین دلیل مواد غذایی آن‌ها طبیعی است، چون بدون کمک مواد مصنوعی رشد می‌کنند. تأثیر رژیم غذایی گیاهی آن‌ها در جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها امری اثبات شده است.

۷- از مواد اورگانیک برای مراقبت از مو‌های خود استفاده می‌کنند

زنان هندی مراقبت از موهایشان را از سنین پایین آغاز می‌کنند و از همان کودکی این کار را به آن‌ها یاد می‌دهند. وقتی به مدرسه می‌روند مو‌های خود را می‌بافند و آن را آغشته به روغن نگه می‌دارند و موهایشان به مرور بلند و درخشان می‌شود.

روغن آملا و چای ترش یا هیبیسکاس، رایج‌ترین موادی هستند که زنان هندی از آن‌ها برای مراقبت از مو‌های خود استفاده می‌کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه