پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۱۲۴
۰۷ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۱
خط اخم به مرور زمان و بالا رفتن سن به وجود می‌آید، اما با روش‌های ساده می‌توان آن را کمرنگ‌تر کرد.

از بین بردن خط اخم

بوق خبر - با افزایش سن، پوست انعطاف پذیری خود را از دست می‌دهد و مانند گذشته به حالت قبل برنمی‌گردد.

با این‌که خط اخم از عوارض اجتناب ناپذیر افزایش سن است، اما به کمک روش‌هایی می‌توان تا حدی بروز آن را به تعویق انداخت یا از شدت آن کاست.

با این‌که بیشتر خانم‌ها برای از بین بردن خط اخم از روش‌های درمانی مانند تزریق بوتاکس استفاده می‌کنند، اما چندین راه طبیعی آسان وجود دارد که کمک می‌کند بدون تزریق، از خط اخم خلاص شوید.

داشتن رژیم غذایی سالم و مصرف آب کافی

تأمین آب کافی بدن می‌تواند از ایجاد خط اخم جلوگیری کند. همچنین مصرف مکمل‌های محتوی اسید‌های چرب امگا ۳ هم در آب رسانی به پوست مؤثر است.

داشتن خواب کافی

بهتر است روی پشت‌تان بخوابید. خوابیدن با صورت روی بالش می‌تواند موجب کشیدگی پوست و افزایش بروز خط اخم شود.

استفاده از کرم ضد آفتاب

هر روز روی پوست‌تان کرم ضد آفتاب بمالید. فراموش نکنید که پرتو‌های فرابنفش خورشید در هر هوایی (حتی در هوای ابری) یا در زمستان می‌تواند به پوست‌تان آسیب برساند.

استفاده منظم از مرطوب کننده پوست

پوست‌تان را به طور منظم سه بار در روز مرطوب کنید.

 

درمان‌های خانگی

مالیدن مخلوطی از ماست، آب لیمو و مایعی از کپسول ویتامین E به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست و سپس شستن آن.

ماساژ دادن خط اخم با چند قطره روغن نارگیل یا روغن بادام شیرین هر شب قبل از خواب.

قرار دادن ماسکی از پوره  آووکادو روی پوست به مدت ۲۰ دقیقه و سپس شستن آن.

 

تمرین‌هایی برای از بین بردن خط اخم

 

از بین بردن خط اخم پیشانی

برای داشتن پیشانی صاف و بدون چین و چروک باید هر روز روی ماهیچه‌های پیشانی کار کنید. برای این کار باید کف دست چپ‌تان را روی سمت چپ پیشانی بگذارید. سپس در حالی که سمت چپ پیشانی را محکم با دست چپ نگه داشته اید، کف دست راست‌تان را روی سمت راست پیشانی‌تان بگذارید و در جهت حرکت عقربه‌های ساعت با حرکات دورانی این قسمت را ماساژ دهید.

پس از ۲ دقیقه دست راست‌تان را همان جا نگه دارید و با دست چپ، سمت چپ پیشانی‌تان را ۲ دقیقه ماساژ دهید. این بار هر طرف پیشانی را ۲ دقیقه درخلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت ماساژ دهید. این کار را سه بار و در مجموع ۶ دقیقه روی هر سمت پیشانی‌تان انجام دهید.

از بین بردن خط اخم دور چشم

برای کاهش چروک اطراف چشم، انگشت شست خود را روی گوشه بیرونی چشم قرار دهید و دیگر انگشتان خود را در بالای سرتان نگه دارید. سپس شست خود را از گوشه بیرونی چشم به سمت گوشه‌ها و قسمت بالایی سرتان بکشید.

این کار را ۱۰ ثانیه انجام دهید و سپس استراحت کنید. در مجموع این کار را ۱۵ بار در روز تکرار و آن را به بخشی از عادت روزمره‌تان تبدیل کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه