پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۱۰۹۸
۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۲
تمیز کردن برچسب‌ها و از بین برد آن‌ها از روی شیشه‌ها گاهی دشوار به نظر می‌رسد. اما با کمی دقت و حوصله و راهکار‌هایی که برای پاک کردن برچسب از روی شیشه در این مطلب اراِئه می‌دهیم، شما می‌توانید سطوح شیشه‌ای را تمیز کنید.

پاک کردن برچسب روی شیشه

بوق خبر - ممکن است هنگام پاک کردن برچسب‌ها از روی شیشه آن‌ها به راحتی کنده نشوند و قسمتی یا ردی از آن‌ها برجای بمانند.

اگر شما هم می‌خواهید شیشه پنجره و یا هر وسیله شیشه‌ای دیگر در منزل تان از این برچسب‌ها تمیز بماند، به طوری که شیشه شما آسیبی نرسد، همراه ما باشید تا در ادامه مطلب برای پاک کردن برچسب‌ها از روی شیشه ترفند‌هایی در اختیار شما بگذاریم.

به تصور بسیاری از افراد تمیز کردن شیشه به ویژه کندن برچسب‌ها از روی آن‌ها کار بسیار سختی است به همین خاطر در ادامه چندین شگرد خانگی کندن برچسب روی شیشه با استفاده از وسایل ساده و در دسترس معرفی کرده ایم که با انتخاب هر یک از این روش‌ها امیدواریم به نتیجه دلخواه خود برسید و شیشه‌های بدون لکه یا آلودگی و کثیفی داشته باشید.

جوش شیرین و روغن نارگیل

یک ترکیب بسیار موثر برای از بین بردن برچسب از روی شیشه‌ها است. ترکیب درست شده از جوش شیرین و نارگیل، خمیری بسیار قوی برای پاک کردن برچسب‌های سرسخت از روی شیشه‌ها است. به مدت نیم ساعت این ترکیب را روی محل برچسب زده شده قرار دهید و سپس به راحتی آن را از بین ببرید.

استفاده از سشوار

گرما و حرارت باعث پاک شدن برچسب‌های روی شیشه می‌شود. استفاده از سشوار روشی ساده برای اینکار است. برای ذوب کردن ترکیبات برچسب‌ها ابتدا سشوار را روی چسب و گوشه‌های آن نگه دارید و با استفاده از یک چاقو برچسب را از روی سطح جدا کنید. برای پاک کردن رد چسب بار دیگر سشوار را روی آن بگیرید سپس با پارچه‌ای خشک آن را تمیز کنید.

لاک پاک کن

شیشه خود را در آب گرم برای زمان ده دقیقه قرار دهید برچسب را از آن جدا کنید سپس رد‌های باقی مانده از برچسب را توسط لاک پاکن یا استون به وسیله‌ی یک پارچه تمیز کنید. ترکیبات شیمایی موجود در لاک پاکن‌ها سبب از بین رفتن برچسب‌ها می‌شود.

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی با چربی که در خود دارد باعث از بین رفتن برچسب‌ها می‌شود. یک قاشق از کره بادام زمینی را روی محلی که برچسب خورده است بکشید. دقت کنید لایه کشیده شده پهن باشد. بعد از یک ساعت با پارچه یا اسفنج آن را پاک کنید. برچسب شما به راحتی کنده می‌شود.

سس مایونز

چربی موجود در سس مایونز باعث کنده شدن برچسب‌ها از روی شیشه می‌شود. در این روش مقداری از سس مایونز را روی شیشه مد نظر بمالید. برای مدتی منتظر بمانید با استفاده از چاقو به آرامی طوری که شیشه شما خراش برندارد برچسب را از آن جدا کنید.

سرکه سفید

ظرفی را از آب داغ پر کنید هر چقدر که آب شما دمای بیشتری داشته باشد برچسب راحت‌تر پاک می‌شود. مقداری مایع صابون به آن اضافه کنید. مایع صابونی روند کنده شدن برچسب را راحت‌تر می‌کند. سرکه سفید را به آن اضافه کنید.

خاصیت اسیدی بودن سرکه در حل شدن برچسب‌ها بسیار موثر است. شیشه خود را بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه داخل ترکیبی که ساخته اید قرار دهید. شیشه را از آب خارج کنید برچسب به راحتی جدا شده است. اگر جای برچسب روی شیشه باقی مانده بود آن را به کمک اسکاچ تمیز کنید

کربنات سدیم بلورین

کربنات سدیم یک ترکیب عالی برای از بین بردن برچسب‌های روی شیشه است. سینک ظرف شویی یا یک سطلی که اندازه شیشه مورد نظرتان باشد را پر از آب کنید و به اندازه یک فنجان کربنات سدیم داخل آب بریزید. شیشه‌ها داخل این محلول به مدت زمان نیم ساعت قرار دهید. در نتیجه‌ی کار برچسب‌ها از روی شیشه به راحتی پاک می‌شود.

آب و صابون

این روش یک راهکار بسیار ساده و قابل دسترس است. ظرف شیشه مورد نظر خود را در آب گرم و صابون برای مدت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه قرار دهید. با دست به راحتی برچسب را شیشه‌ی خود جدا کنید. اگر شیشه شما مثل پنجره است و امکان گذاشتن آن داخل آب وجود ندارد، پارچه‌ای را به ترکیب آب و صابون آغشته کرده و آن را روی برچسب بگذارید و سپس با کارد یا دست شروع به کندن آن کنید.

وازلین

لایه‌ای ضخیم از وازلین را به مدت نیم ساعت روی برچسب آغشته کنید و برچسب را از سطح شیشه جدا کنید.

اسپری مو

از اسپری مو می‌توانید برای از بین بردن برچسب‌های روی شیشه استفاده کنید. آن را روی شیشه اسپری کنید و بعد از مدتی با پارچه آن را پاک کنید.

پاک کن

جالب است بدانید مداد پاک کن هم می‌تواند برچسب را از شیشه جدا کند. مواد لاستیکی در پاک کن‌ها و هم چنین اصطحلاکی که در هنگام کشیدن آن روی سطح مورد نظر ایجاد می‌شود باعث پاک شدن برچسب‌ها می‌گردد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه