پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۸۱۳
۱۹ تير ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۶
شستن لباس‌های زیر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و باید بتوانید در حین شستن آن‌ها را ضد عفونی کنید و میکروب‌های بیماری زای آن را از بین ببرید در غیر این صورت ممکن است دچار عفونت شوید.

ضدعفونی لباس های زیر 

بوق خبر - ضدعفونی لباس‌های زیر را باید هر ماه یک بار انجام بدهید، زیرا این نوع لباس‌ها بیش‌تر در معرض باکتری‌ها و میکروب‌ها قرار دارند و در صورتی که نمی‌خواهید بیمار شوید باید این کار را انجام بدهید.

لباس‌های زیر یکی از مهم‌ترین لباس‌ها می‌باشند که باید با روش‌ها مناسب شسته و خشک شوند تا میکروب‌های بیماری زای آن‌ها از بین برود. این نوع لباس‌ها را باید هر روز عوض کنید و در غیر این صورت ممکن است دچار عفونت‌های شدید شوید. در ادامه نحوه صحیح ضدعفونی لباس‌های زیر را برای شما بیان می‌کنیم.

استفاده از صابون برای شستشو

شستن لباس‌های زیر اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است برای شستن آن‌ها از صابون استفاده کنید، زیرا ph صابون بیش‌تر از شوینده‌ها بوده و می‌تواند به راحتی باکتری‌ها و میکروب‌ها را از بین ببرد و خودش نیز سریع‌تر از روی لباس‌ها شسته می‌شود. سعی کنید لباس‌هایی که با صابون می‌شویید را خوب آبکشی کنید تا مواد شستشو از روی آن‌ها پاک شود.

نشستن با سایر لباس‌ها

بهتر است لباس زیر‌های خود را با سایر لباس‌ها نشویید و قبل از شستشو آن‌ها را جدا کنید و شستن آن‌ها را با دست انجام دهید. ممکن است آلودگی لباس‌های دیگر به لباس زیر شما انتقال پیدا کند و باعث تحریکات پوستی و بیماری شود.

شستن بعد از خرید

اگر لباس زیر‌های تازه و نو می‌خرید بهتر است قبل از این که آن‌ها را بپوشید با آب و صابون به خوبی بشویید، زیرا قبل از خرید ممکن است هر فرد دیگری آن‌ها را دست زده باشد و از این طریق باکتری‌ها و ویروس‌هایی را که روی دستش بوده است به لباس زیر انتقال داده باشد و این ویروس‌ها باعث ایجاد بیماری و عفونت خواهند شد.

شستشو با آب داغ

یکی از راه‌های ضدعفونی لباس‌های زیر این است که آن‌ها را با آب داغ و صابون بشویید. حرارت بالا می‌تواند میکروب‌ها و باکتری‌ها را به راحتی از بین ببرد و شما با خیال راحت می‌توانید از لباس‌های خود استفاده کنید، ولی اگر لباس شما از الیاف شیمیایی تهیه شده باشد ممکن است تغییر شکل بدهد و خراب شود.

آبکشی مناسب

سعی کنید لباس‌های خود را بعد از شستن با هر نوع مواد شوینده خوب آب بکشید تا مواد شوینده از روی آن‌ها کاملا پاک شود. اگر مواد شوینده روی لباس‌های زیر باقی بماند باعث ایجاد حساسیت، سوزش و خارش می‌شود بنابراین بهتر است این مرحله را با دقت بسیار زیادی انجام دهید.

عدم استفاده از ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از فناوری‌هایی می‌باشد که کار بشر را بسیار آسان کرده است، اما اگر دوست دارید لباس زیر‌های خود را به مدت بیش تری استفاده کنید بهتر است آن‌ها را بدون ماشین لباسشویی بشویید. این کار به شما کمک می‌کند تا باکتری‌ها و ویروس‌هایی که روی لباس‌های زیر وجود دارند به سایر لباس‌ها انتقال پیدا نکند.

خشک کردن مناسب

یادتان باشد که خشک کردن لباس زیر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد و بهتر است لباس‌های خود را در معرض نور خورشید قرار بدهید تا آن باکتری‌ها و ویروس‌هایی که با مواد شوینده از بین نرفته زیر نور خورشید از بین بروند.

در واقع این روش یکی از روش‌های ضدعفونی لباس‌های زیر می‌باشد و بعد از آن هم می‌توانید لباس زیر‌های خود را اتو کنید تا لباس شما تمیز‌تر شود و بدون نگرانی از آن‌ها استفاده کنید.

نکات مهم

یادتان باشد که برای در امان ماندن از بیماری‌های تناسلی باید همیشه لباس‌های تمیز بپوشید و هر از چند گاهی آن‌ها را ضد عفونی کنید.

در ادامه نکاتی را برای شما بررسی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از عفونت‌هایی که در اثر پوشیدن لباس‌های نامناسب ایجاد می‌شود در امان باشید.

لباس زیر‌های خود را دوبار در روز تعویض کرده و آن‌ها را با آب و صابون بشویید تا عفونت نگیرید.

بهتر است از لباس زیر‌های نخی استفاده کنید تا رطوبت را به خوبی جذب کند و رشد باکتری‌ها روی بدن شما را کاهش دهد.

عمر هر لباس زیر حدودا ۳ ماه می‌باشد و بعد از آن باید آن را تعویض کنید و کاملا دور بیندازید.

بهداشت فردی را رعایت کنید و بیش از حد از دستمال کاغذی استفاده نکنید.

لباس زیر‌ها را باید با استفاده از آب گرم و صابون بشویید و آن‌ها را زیر نور خورشید قرار بدهید.

از سفید کننده‌های لباس برای شستن لباس‌های زیر استفاده نکنید.

لباس‌های زیر کودکان و بزرگسالان را باید جدا بشویید تا باکتری‌ها و ویروس‌هایی که روی هر نوع لباس وجود دارد با سایرین در تماس نباشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه