پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۷۰۳
۱۳ تير ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۶
در این مطلب شما را با روش صحیح درمان عفونت لثه با عسل آشنا می‌کنیم. عسل یکی از طبیعی‌ترین موادی است که در درمان عفونت کاربرد دارد و روش‌های استفاده از آن بسیار آسان می‌باشد.

عفونت لثه

بوق خبر - عسل دارای فواید درمانی می‌باشد و با خواص ضد میکروبی و باکتریایی که دارد می‌تواند عفونت‌ها را درمان کند. در ادامه نحوه درمان عفونت لثه با عسل را برایتان بیان می‌کنیم و اگر به عسل حساسیت ندارید می‌توانید به راحتی عفونت‌های لثه خود را با این ماده اعجاب انگیز درمان کنید.

درمان عفونت لثه با عسل

عسل یکی از بهترین مواد درمان کننده‌ای می‌باشد که ممکن است دیده باشید، زیرا دارای خواص ضد باکتریایی بوده و به راحتی فاسد نمی‌شود و مدت زمان بسیار زیادی می‌توانید آن را در دمای معمولی نگهداری کنید. عسل همانند سایر دارو‌های آنتی بیوتیک می‌تواند از تشدید عفونت‌های لثه پیشگیری کند، ولی اگر عفونت به مرحله حاد رسیده باشد این امکان کاهش می‌یابد و باید از دارو استفاده کنید تا بتوانید از پیشروی باکتری‌ها و رسیدن آن‌ها به استخوان پیشگیری کنید.

زمانی که می‌خواهید از این روش برای درمان استفاده کنید باید بتوانید از عسل طبیعی و خام استفاده کنید که هیچ مواد دیگری درون آن وجود ندارد. عسل‌هایی که به صورت پاستوریزه شده می‌باشند بسیاری از ویژگی‌های درمانی خود را از دست داده اند و اگر می‌خواهید برای درمان هر نوع عفونتی از عسل استفاده کنید باید از طبیعی و خام بودن آن اطمینان پیدا کنید.

روش اول

ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روشی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به درمان عفونت لثه بپردازید این است که با استفاده از مسواک خود دندان هایتان را با خمیر دندان تمیز کرده و بعد با دست‌های تمیز و شسته شده مقداری عسل را بر روی لثه هایتان بریزید و دو دقیقه ماساژ بدهید. برای تسریع بهبودی می‌توانید این کار را سه بار در روز انجام دهید.

نکته: اگر عسل تهیه شده طبیعی باشد مشکلی برایتان ایجاد نمی‌شود، ولی اگر شکر افزودنی داشته باشد ممکن است باعث خرابی دندان هایتان شود و به آن‌ها آسیب برساند.

روش دوم

در این روش عسل را به همراه سرکه استفاده می‌کنند. سرکه انتخابی بهتر است سرکه انگور باشد تا اثرات آن را سریعا مشاهده کنید. زمانی که می‌خواهید از این ترکیب استفاده کنید لازم است تا آن‌ها را به یک اندازه با یک دیگر ترکیب کنید و بعد با استفاده از انگشت بر روی لثه هایتان بمالید.

زمانی که از این ترکیب اعجاب انگیز استفاده می‌کنید باید بهداشت دهان و دندان را نیز رعایت کنید تا این ماده اثرات خود را اعمال کند و لثه‌های شما ترمیم شود.

نکته: ترکیب سرکه انگور و عسل باعث می‌شود تا لثه‌های شما استحکام بسیار زیادی پیدا کنند بنابراین بهتر است روزانه دوبار از این ترکیب استفاده کنید تا زمانی که عفونت لثه شما به طور کامل از بین برود.

عفونت‌ها اگر در بدن باشند باعث مختل شدن کارکرد عادی بدن می‌شوند و در نهایت مشکلات بسیار زیادی ایجاد می‌کنند. اگر از عفونت دندان، عفونت گوش و یا هر ناحیه دیگر بدن خود رنج می‌برید باید سریعا آن‌ها را درمان کنید تا اندام‌ها و بافت‌های دیگر بدنتان آسیب نبینند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه