پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۵۷۰
۰۳ تير ۱۴۰۰ | ۱۶:۳۴
هنگامی که فضای خانه را بوی غذای سوخته، سیگار، رنگ و دیگر موارد گرفته است؛ علاوه بر روشن کردن کولر و باز کردن پنجره‌ها می‌توانید روش‌های دیگری را به کار گیرید که در این رابطه بسیار موثر عمل می‌کند.

رفع بو‌های بد در خانه

بوق خبر - محیط خانه بهترین مکان برای آرامش و استراحت می‌باشد، محلی که در آن می‌توان به خوبی ریلکس کرد و به خوبی از آن لذت برد. طبیعی است که وجود هر یک از آلودگی و ناراحتی‌ها سبب از بین رفتن این آسایش شود و بر اخلاق شما تاثیر منفی بگذارد.

از اساسی‌ترین موارد در ایجاد این مزاحمت ها؛ بوی بد در منزل است که فرایند تنفس را با مشکل مواجه می‌کند. در اولین اقدام بهتر است که منبع بود بد را پیدا کنید، سپس به از بین بردن بوی بد خانه با روش‌های کاربردی که در ادامه بیان می‌شود، بپردازید.

گاهی مواقع با از بین بردن علت، بوی بد نیز از بین می‌رود. اما قابل به ذکر است که گاهی آثار آن بر جای می‌ماند و همچنان فضای خانه را سراسر بوی نامطبوع می‌کند. این رایحه که ساکنین را آزار می‌دهد برای از بین بردن آن دست به هرکاری می‌زنند.

منبع بو‌های ناخوشایند در منزل بسیار است که در ادمه با انواع آن و روش‌های از بین بردن رایجه‌های ناخوشایند مربوطه را مطالعه خواهید کرد.

بوی ناخوشایند مربوط به فاضلاب آپارتمان

از مواردی که استشمام آن در منزل بسیار نا خوشایند است، بوی فاضلاب‌های درون خانه می‌باشد. علت این بو‌ها گاز‌های سمی به اسم سولفید هیدروژن و یا در معنای ساده گاز فاضلاب است. برای از بین بردن بوی نامطبوع فاضلاب در منزل خود می‌توانید از روش‌های کاربردی زیر کمک بگیرید.

مقداری جوش شیرین را با سرکه سفید ترکیب کنید، سپس آن را درون چاه فاضلاب بریزید و بر روی آن سر پوش مناسبی قرار دهید.

رفع بو‌های بد در خانه

۱ کیلو گرم آهک را به همراه ۱۰ لیتر آب ترکیب و بعد از گذشت چند ساعت آن را از صافی بگذرانید. سپس آب حاوی آهک را درون چاه بریزید و سر آن را با درپوشی محکم ببندید.

۱ لیوان آب و جوش شیرین را در ۱ کتری آب جوشیده حل کنید و سپس آن را درون چاه فاضلاب در منزل خود بریزید.
در راه حلی ساده می‌توانید تعدادی چوب کبریت خاموش و روشن کنید، با کمک گیری از گوگرد‌های موجود در کبریت می‌توانید این بوی نامطبوع را از محیط پاک کنید.

همچنین این مورد که با هزینه اضافی همراه است، استفاده از اسپری‌های خوشبو کننده فضا و کمک از بوگیر‌های مناسب محیط می‌باشد.

بوی ناخوشایند مربوط به سرویس بهداشتی

در این روش می‌توانید از میوه‌های معطری همچون؛ وانیل، لیمو، پرتغال، اکالیپتوس، گل رز، دارچین، ترنج، میخک و … کمک بگیرید و با قرار دادن آن‌ها در دستگاه بخور؛ فضای خانه را معطر و خوش بو کنید.

اگر دستگاه بخور ندارید، می‌توانید مواردی که در بالا گفته شد را در ظرف پر آب بریزید و آن را بر روی شعله مستقیم قرار دهید.

همچنین با استفاده از گل و گیاهان خوش بو کننده که علاوه بر زیبایی منزل کاربرد از بین بردن بوی بد را داراست، استفاده کنید.

رفع بو‌های بد در خانه

در هنگام تمیز کردن منزل، دستمال گرد گیری خود را به مقداری رایحه خوش بو کننده آغشته کنید و سپس به نظافت منزل خود بپردازید.

در منزل از عود‌های خوشبو کننده استفاده کنید و با کمک آن آرامش را به خانه خود هدیه دهید.
در گوشه‌هایی از منزل خود مقداری سرکه سفید قرار دهید و هر چند روز آن را عوض کنید تا به خوبی عمل تجدید هوای مطبوع در منزل را انجام دهد.

رفع بو‌های بد در خانه

استفاده از شمع‌های معطر در گوشه‌هایی از خانه، علاوه بر زیبایی هوای مطبوع را به شما برای استشمام هدیه می‌دهد.

در ظرف مخصوص به اسپری، مقداری آب، سرکه و آبلیمو را با یک دیگر ترکیب کنید؛ سپس محلول به دست آمده را در جای به جای خانه اسپری کنید.

در روشی دیگر می‌توانید، گلوله‌های پنبه را به رایحه دلخواه خود آغشته کنید و سپس آن را در سرویس بهداشتی‌های خود قرار دهید.

رفع بو‌های بد در خانه

همچنین می‌توانید مقداری از رایحه مورد علاقه خود را بر روی لامپ‌های منزل و سرویس بهداشتی‌ها بچکانید، تا با گرم شدن رایحه مورد نظر را در منزل پخش کند.

بوی ناخوشایند مربوط به فاضلاب آشپزخانه

این اتفاق برای اکثر خانم‌ها پیش آمده است که بعد از تمیز کاری طولانی مدت، با گذر از سینک‌های ظرفشویی بوی نامطبوعی را استشمام می‌کنند. برای از بین بردن چنین مشکل آزار دهنده از اقدامات پایین کمک بگیرید.

با ترکیب آبلیمو و جوش شیرین که روشی آسان و غیر سمی است می‌توانید سینگ ظرفشویی را به خوبی تمیز کنید.

همچنین دیگر روش آسان و ساده ترکیب سرکه و جوش شیرین می‌باشد.

در اقدامی دیگر می‌توانید، تکه‌هایی از یخ را با مقداری سرکه و آبلیمو ترکیب کنید و آن را در محیط قرار دهید تا به مرور به از بین بردن بو‌های بد در منزل خود بپردازید.

بوی ناخوشایند مربوط به محیط آشپزخانه

همان طور که گفته شد؛ بو‌های نامطبوعی که در منزل پخش می‌شود، علت‌های بسیاری دارد. با پیدا کردن منبع هر یک می‌توانید با کمک گیری از روش‌های پایین به از بین بردن آن‌ها بپردازید.

برای از بین بردن بوی بد یخچال و فریزر می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید و تمامی آلودگی‌ها را از بین ببرید. علاوه بر این جوش شیرین در سفید کردن محیط داخل یخچال بسیار اثر گذار می‌باشد.

رفع بو‌های بد در خانه

برای از بین بردن بوی بد قوری قهوه میتوانید از ترکیب سرکه و آب برای شستشو آن کمک بگیرید.

برای از بین بردن بوی آشغال‌ها از محیط آشپز خانه می‌توانید از سرکه سفید در شستشو سطل زباله کمک بگیرید.

برای از بین بردن کشو‌های کابینت می‌توانید از جوش شیرین برای تمیز کردن آن کمک بگیرید.

همچنین برای از بین بردن بوی سیگار باقی مانده در محیط، جوش شیرین بهترین گزینه می‌باشد.

در از بین بردن بوی بد لباسشویی از سرکه سفید نیز می‌توانید استفاده کنید.

بوی ناخوشایند مربوط به فرش

علت بوی بد فرش مربوط به عوامل بسیاری از جمله؛ رطوبت، نگهداری از حیوانات خانگی و باقی مانده ماد غذایی بر روی آن باشد. اگر مدتی است که فرش شما بوی نامطبوعی در فضا پخش کرده و امکان شستشو آن را ندارید، می‌توانید از مواردی که در ادامه بیان می‌شود، کمک بگیرید.

رفع بو‌های بد در خانه

اسطوخودوس
روغن ضروری
بوراکس

بوی ناخوشایند مربوط به آشپزی و پخت غذا

برای پراکنده کردن بو‌های مربوط به آشپزی می‌توانید از موارد زیر کمک بگیرید.

در ساده‌ترین روش میتوانید؛ پنجره‌ها را باز کنید و هود و هواکش گاز را روشن کنید.

حوله را با مقداری آب نمناک کنید و سپس آن را در فضای منزل بچرخانید تا به خوبی از بین برود.

مقدار کمی سرکه سفید در ظرف بریزید و آن را کنار گاز خود قرار دهید.

یک ظرف دارای آب را بر روی شعله بگذارید، سپس چند برش لیموترش درون آن بریزید.

رفع بو‌های بد در خانه

همچنین در مورد دیگر، می‌توانید از آب، چوب دارچین و وانیل نیز کمک بگیرید و ترکیبات مربوطه را بر روی شعله قرار دهید.
با تف دادن مقداری دارچین و وانیل در ماهی تابه نیز می‌توانید رایحه‌های ناخوشایند را از بین ببرید.

بوی ناخوشایند مربوط به رنگ

بعد از رنگ کاری‌های دیوار منازل، طبیعی است که رایحه‌های آزار دهنده در فضا پخش شود. اگر در فصل تابستان مشغول به رنگ کردن باشید، با باز کردن پنجره‌ها می‌توانید بوی نامطبوع را به خارج از منزل هدایت کنید، اما اگر در زمستان باشد؛ کار را سخت‌تر می‌کند. برای از بین بردن این بوی بد در منزل اقداماتی که در پایین گفته می‌شود را به کار گیرید.

مواد جذب کننده بو را در جای به جای منزل خود قرار دهید و هر چند ساعت آن‌ها را عوض کنید.

مقداری آب سرد درون ظرفی بریزید و با اضافه کردن مقداری آمونیاک، فضا را از هر گونه آلودگی مطبوعی پاک کنید.
در ظرف دارای آب می‌توانید تکه‌های پیاز قرار دهید که با گذاشتن آن در مناطق تازه رنگ شده، بو‌های نامطبوع از بین می‌برد.

بوی ناخوشایند مربوط به سیگار

قبل از هر اقدامی برای از بین بردن بوی بد سیگار، پنجره‌ها را باز کنید و سپس هود را روشن نمایید. در چنین زمانی اگر هم اکنون بوی سیگار را استشمام کردید، اقداماتی که در ادامه بیان می‌شود را به کار گیرید.

حوله و یا پارچه‌ای نرم را بردارید، با آغشته کردن آن در ترکیبی از محلول سرکه و آب، آن را به خوبی بچلانید. سپس حوله را در ارتفاعی از سر خود قرار دهید و دور تا دو رخانه را بچرخانید.

رفع بو‌های بد در خانه

با روشن کردن شمع‌های معطر در گوش به گوش خانه، علاوه بر زیبایی بوی بد سیگار را از بین نیز می‌برید.

مقداری سرکه سیب درون ظرفی بریزید و آن را در گوشه‌ای از خانه قرار دهید. سرکه سیب در از بین رفتن بو‌های نامطبوع در منزل کمک بسیار می‌کند.

چند تکه زغال روشن و بر افروخته شده را در گوشه‌ای قرار دهید، که نه ضرری به اجسام و نه دیده شود؛ قرار دهید. زغال نیز در از بین بردن بوی بد در منزل مناسب می‌باشد.

بوی ناخوشایند مربوط به ماشین لباس شویی

برای بسیاری از خانم‌ها اتفاق نیفتاده است، که بعد استفاده طولانی از ماشین لباسشویی بر اثر نم و رطوبت از آن بو‌های نامطبوع خارج می‌شد. برای اینکه به این رایحه‌های نا مطبوع با عملکردی مناسب مواجه شوید، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

در اقدامی ساده می‌توانید از محفظه‌های پاک کننده در مواد شوینده استفاده کنید.

رفع بو‌های بد در خانه

با استفاده از مسواک می‌توانید جرم‌های درب پایین ماشین لباس شویی را تمیز کنید، و از انتشار بوی‌های نامطبوع جلوگیری کنید.

برای از بین بردن جرم‌های داخلی حلقه پلاستیکی ماشین لباس شویی، می‌توانید با کمک گیری از اسفنج کفی و دستمال پاک کننده استفاده کنید.

با استفاده از دستمال و جوش شیرین می‌توانید محفظه ماشین لباس شویی را به خوبی تمیز کنید، سپس با ریختن سرکه سیب در جایگاه مواد شوینده به خوبی رایحه‌های نا خوشایند را از بین ببرید.

بوی ناخوشایند مربوط به رختخواب‌ها

برای اغلب افراد پیش آمده؛ که با باز کردن کمک رختخواب بو‌های نامطبوع به مشام شان می‌رسد. برای پاک کردن این چنین آلودگی‌های تنفسی می‌توانید مراحلی که در ادامه بیان می‌می شود را انجام دهید.

با تهیه کیسه‌های معطر و قرار دادن رختخواب‌ها درون آن می‌توانید ساده‌ترین مرحله در از بین بردن چنین بو‌هایی انجام دهید.

رفع بو‌های بد در خانه

از جوش شیرن می‌توانید به عنوان قوی‌ترین پاک کننده کمک بگیرید، با حل کردن این ماده معجزه انگیز در آب می‌توانید، به خوبی از آن استفاده کنید.

وسایل مناسب برای معطر سازی محیط منزل

قرار دادن ظرفی که در آن انواعی از معطر کننده‌های محیط وجود دارد، برای پاک سازی آلودگی‌های تنفسی در منزل گزینه بسیار مناسبی می‌باشد.

با توجه به سلیقه خود و فصل و بو‌های دلخواه، می‌توانید از گیاهان به خوبی کمک بگیرید و با مراحلی که در ادامه بیان می‌شود، به خوشبو کردن محیط زندگی خود بپردازید.

در مرحله اول از فروشگاه‌ها گل برگ و گل‌های خشک شده، خریداری کنید.
گلبرگ‌ها را در انواعی از رنگ و بو با یک دیگر ترکیب کنید.
به حیاط منزل خود بروید.

رفع بو‌های بد در خانه

از باغچه تان سافه و گل‌های معطر و خوشو جمع آوری کنید.
از وسایل تزئین کننده و زیبا همانند، صدف و گوش ماهی برای زیبا سازی‌ها کمک بگیرید.
مقداری از اسانس‌های مورد علاقه خود و مناسب محیط تان به آن‌ها اضافه کنید.
حالا با استفاده از یک آب پاش در ثابت نگه داشتن اسانس و رایحه‌ها استفاده کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه