پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۵۲۶
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۸
بوی بد بدن و دهان، هم آزار دهنده و هم خجالت آور است، اما خوشبختانه ما می‌توانیم با رعایت چند نکته ساده همیشه خوشبو باشیم.

خوشبو بودن

بوق خبر - بوی بد بدن و دهان، هم آزار دهنده و هم خجالت آور است.

خوشبختانه ما می‌توانیم با رعایت چند نکته ساده همیشه خوشبو باشیم.

خوشبو بودن

حتما روزی یکبار، مخصوصا بعد از ورزش کردن، دوش بگیرید.

حتما در حمام از صابون و شستشو دهنده بدن مثل شامپوی بدن خوشبو استفاده کنید.

حتما مو‌های زائد زیر بغل خود را بتراشید تا از اجتماع باکتری‌های بدبو در لابه لای این مو‌های زائد جلوگیری کنید.

حتما بعد از حمام از خوشبو کننده‌ها و ضد عرق‌ها استفاده کنید. ضد عرق‌ها از عرق کردن جلوگیری می‌کنند و خوشبو کننده‌ها بوی بدن را می‌پوشانند. برخی از محصولات موجود در بازار هم خوشبو کننده و هم ضدعرق هستند و هر دو کار را بطور همزمان انجام می‌دهند، بنابراین می‌توانید به جای خریدن دو محصول مجزا از یک محصول که هر دو خاصیت را دارد استفاده کنید.

حتما هر روز حداقل دوبار دندانهایتان را مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید تا دهانتان بوی بد نگیرد.

حتما مرتب لباسهایتان را بشویید تا باکتری‌هایی که باعث بد بو شدن آن‌ها می‌شوند از بین بروند.

حتما از خوردن غذا‌هایی که بو و طعم تندی دارند و یا در آن‌ها ادویه جات تند به کار رفته است، پرهیز کنید مثلا از خوردن سیر و ادویه کاری خودداری کنید، زیرا خوردن این نوع غذا‌ها و ادویه‌های تند و بودار نه تنها باعث بد بو شدن دهان شما می‌شوند بلکه عرق شما را هم بدبوتر می‌کنند.

حتما از شامپو‌های خوشبو برای شستشوی مو‌های خود استفاده کنید. اما دقت کنید که این شامپو‌ها برای مو‌های شما مناسب باشند و شما به بوی آن‌ها حساسیت نداشته باشید.

حتما از اسپری‌های پودری ضد تعریق کمک بگیرید، اما هنگامی که از لباس‌های تیره رنگ استفاده می‌کنید از این نوع اسپری استفاده نکنید، زیرا جای آن‌ها روی لباس می‌ماند.

هرگز در استفاده از اسپری‌های خوشبو کننده و عطر‌ها زیاده روی نکنید، زیرا گاهی این کار باعث می‌شود که بوی بدن شما بدتر شود و علاوه بر این، برخی از آدم‌ها به عطر و بوی تند حساسیت دارند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه