پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۵۱۸
۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۷
آرزوی هر کسی که ازدواج می کند داشتن یک زندگی عاشقانه است.

روابط عاشقانه

بوق خبر - عشاق با کار‌ها و رفتار‌های متنوعی می‌توانند عشق و آرامش را به زندگی مشترک وارد کنند. ازدواج یک نعمت است، اما بسیاری از مردم به خاطر نداشتن درک صحیح از یکدیگر آن را به کام هم تلخ می‌کنند.

شما باید تلاش کنید که با رفتار‌های درست و درک متقابل، عشق را به زندگی تان بیاورید و رفتار‌های درست را با همسرتان به اشتراک بگذارید. در ادامه ۱۰ راهکار برای داشتن زندگی عاشقانه را مرور خواهیم کرد.

همیشه خود جوش و با انگیزه بمانید

کار‌هایی انجام دهید که بدون برنامه ریزی قبلی به نظر برسند مثلا در زمان پایان ساعت کاری به اداره همسرتان بروید و او را برای صرف ناهار یا شام با همدیگر دعوت کنید یا بدون انتظار برای او هدیه کوچکی بخرید.

عشق خود را نشان دهید

هنگام صرف شام می‌توانید یک موسیقی ملایم بگذارید. شمع روشن کنید و به همسرتان بگویید که چقدر در طول روز به او فکر می‌کنید.

به چشم‌های او نگاه کنید

وقتی با همسرتان صحبت می‌کنید به صورت و چشم‌های او نگاه کنید. برخورد نگاه‌ها باعث می‌شود که بیشتر ارتباط بین یکدیگر را احساس کنید.

حتی برای اعلام موافق نبودن از موافقت شروع کنید

از مجادله و بحث به خاطر هر موضوعی با همسرتان پرهیز کنید. وقتی می‌خواهید موافق نبودن خود را اعلام کنید ابتدا با مناسب‌ترین و آرام‌ترین راه ممکن با جمله «حق با توست، اما شاید» شروع کنید.

تغییر را همیشه مدنظر داشته باشید

با ظاهر جدید و متفاوت همسر خود را غافلگیر کنید. با یک راه ساده و سریع مثل رنگ کردن مو یا تغییر آرایش مو‌ها یا کوتاهی مو برای آقایان می‌توانید این کار را انجام دهید.

یک کار غیر منتظره انجام دهید

مثلا پس از یک روز کاری، به گرمی از همسرتان در خانه استقبال کنید؛ آب میوه تازه یا شربت برای همسرتان درست کنید و ....

همیشه برای عشقتان جشن بگیرید

می‌توانید یک کار نمادین انجام دهید مثلا گیاه خاصی را که می‌دانید مورد علاقه همسرتان است خریداری کنید یا در باغچه بکارید و به او بگویید که این کار نمایان کننده عشق شماست.

مراقبت و محبت کنید

با یک کار کوچک که مستقیما به همسرتان نفع می‌رساند می‌توانید به او ابراز محبت کنید، مثلا لباس‌های او را به خشک شویی ببرید. این کار شاید زمان زیادی نبرد، اما به او نشان می‌دهید که چقدر به فکرش هستید.

با نزدیکان همسرتان صمیمی باشید

اگر کسی در زندگی همسرتان وجود دارد که بسیار مورد توجه همسرتان است؛ مانند مادر همسرتان، از بحث کردن درباره آن‌ها پرهیز کنید و در عوض با دعوت کردن آن‌ها برای یک شام دوستانه همسر خود را غافلگیر کنید.

خاطرات خوب گذشته را دوباره زنده کنید

با نگاه کردن به فیلم‌های تعطیلات، تصاویر خانوادگی و عکس‌های جشن ازدواج می‌توانید به استحکام رابطه بین خود با همسرتان کمک کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه