پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۵۰۵
۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۳
بخش‌های دیگری از بدن، جز نقاط ضربان دار مانند مچ دست و پشت گوش هم هستند که با زدن عطر به آن‌ها می‌توانید نتیجه‌ی فوق العاده‌ای بگیرید.

عطر

بوق خبر - بوی عطر ما می‌تواند بیانگر درونیات ما باشد. اما برای اینکه این رایحه‌ی قدرتمند ماندگاری هم داشته باشد باید آن را به نقاط خاصی از بدن خود بزنید و از زدن آن به قسمت‌هایی که می‌توانند باعث تحریک پوست شوند خودداری کنید.

می‌گویند بهترین جا برای زدن عطر نقاط ضربان دار بدن مثل مچ دست‌ها است، به این خاطر که در این قسمت‌ها بدن از خود گرما ساطع می‌کند. اما بخش‌های دیگری از بدن، جز نقاط ضربان دار هم هستند که با زدن عطر به آن‌ها می‌توانید نتیجه‌ی فوق العاده‌ای بگیرید.

در ادامه چند نقطه از بدن را به شما معرفی می‌کنیم که گرچه زدن عطر به آن‌ها رایج نیست، اما از این به بعد هر زمان که قصد عطر زدن داشتید نباید این نقاط را از قلم بیاندازید. در انتها نقاط ممنوعه برای زدن عطر را هم نام خواهیم برد.

به چه قسمت‌هایی باید عطر بزنیم؟

 

پشت زانو‌ها

شاید در نگاه اول زدن عطر به پشت زانو‌ها کمی پیچیده به نظر برسد، اما مطمئناً نتیجه‌ی خوبی خواهد داشت، البته به شرط آنکه لباس تان طوری باشد که پشت زانوهایتان بیرون باشد. یکی از قسمت‌های ضربان دار بدن همین پشت زانو‌ها است. برای اینکه بتوانید نتیجه‌ی بهتری هم بگیرید عطر را بلافاصله بعد از حمام و بعد از زدن لوسیون بدن بزنید.

قسمت داخلی ران‌ها

گرچه زدن عطر به اطراف قسمت‌های خصوصی بدن کار نسبتاً خطرناکی است، با این وجود، اما می‌توانید به قسمت داخلی ران‌های خود عطر بزنید. حرارت این بخش از بدن بوی عطر را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود رایحه‌ی آن تمام روز باقی بماند. به علاوه، دیگر وقتی کسی را در آغوش بگیرید بوی عطرتان را نمی‌گیرد.

چاک سینه‌ها

اگر لباس تان به گونه‌ای باشد که قفسه‌ی سینه تان بیرون باشد، خوب است یک عطر ملایم به آنجا بزنید. شاید عطر در آنجا قدرتی که روی مچ دست‌ها دارد را پیدا نکند، اما یک بوی ملایم به شما می‌دهد.

عطر

شکم

اگر لباس تان طوری باشد که شکم تان بیرون باشد می‌توانید از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید. زدن عطر به شکم باعث می‌شود بوی عطر تا ساعت‌ها با شما بماند.

به چه قسمت‌هایی نباید عطر بزنیم؟

 

زیر بغل

غدد عرق زیربغل به عطر واکنش نشان می‌دهند، امری که می‌تواند باعث سوزش و خارش شود. علاوه بر این، با زدن عطر به زیربغل خود به نتیجه‌ی مدنظرتان برای خوشبو شدن هم نمی‌توانید برسید.

اطراف ناحیه تناسلی

زدن عطر به اطراف ناحیه‌ی تناسلی می‌تواند باعث خشکی پوست شود. به علاوه، این ناحیه بسیار حساس و تحریک پذیر است، در نتیجه زدن عطر به آن باعث خارش و التهاب می‌شود.

اطراف چشم‌ها

از زدن عطر به اطراف چشم‌ها خودداری کنید. عطر‌هایی که پایه‌ی آن‌ها الکل و اتیل است در صورت تماس با نقاط بسیار حساسی همچون چشم‌ها می‌توانند صدمات جدی‌ای به بار آورند.

دست‌ها

گرچه یکی از رایج‌ترین قسمت‌ها برای زدن عطر مچ دست‌ها است، اما باید از زدن عطر به کف و روی دست‌های خود خودداری کنید. عطر‌های پایه الکلی در صورت تماس با دست‌ها می‌توانند باعث خشکی پوست، ترک برداشتن و حتی خونریزی آن شوند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه