پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۹۳
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۹
تمیز کردن مایکروفر را می‌توانید با استفاده از روش‌های ساده‌ای که در اینجا گفته شده انجام دهید. استفاده از جوش شیرین، لیمو، مواد شوینده و نمک می‌تواند کمک شایانی در درخشان شدن مایکروفر شما کند.

تمیز کردن مایکروفر

بوق خبر - تمیز کردن مایکروفر شاید کار سختی به نظر برسد و اگر بخواهید این کار را با روش‌های معمولی مثل شستن با مایع ظرفویی و اسفنج انجام دهید علاوه بر اینکه دشوار است ممکن است به دستگاه شما آسیب برساند.

۱- تمیز کردن دیواره‌های مایکروفر با جوش شیرین

یک فنجان جوش شیرین را با یک قاشق غذاخوری از مایع ظرفشویی و آب مخلوط کنید. مخلوط باید به یک خمیر دندان غلیظ شبیه باشد. مخلوط را به طور یکنواخت بر روی مناطق کثیف پخش کنید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند سپس آن را پاک کرده و محل را خشک کنید.

۲- تمیز کردن درب مایکروفر

روش اول: اگر درب مایکروفر کثیف است، مقداری جوش شیرین را روی سطح آن بپاشید. سپس یک دستمال را در آب صابون و یا مخلوطی از آب و مایع ظرفشویی مرطوب کنید و روی جوش شیرین‌ها پهن کنید. اجازه دهید دستمال به مدت ۱۵ دقیقه بماند، سپس دستمال را با حرکات دایره‌ای روی درب بکشید و آن را پاک کنید.

روش دوم: ۱ قاشق غذاخوری روغن گیاهی را با ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید و آن را در مایکروفر بریزید و بعد از چند دقیقه آن را تمیز کنید. خواهید دید که درب مایکروفر شما تمیز و درخشان می‌شود.

۳- تمیز کردن بدنه مایکروفر

یک راه عالی برای تمیز و درخشان کردن سطوحی که با فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند مثل مایکروویو، تستر و… الکل است. برای تمیز کردن مایکروفر، فقط چند قطره الکل را روی یک پارچه نرم ریخته و روی بدنه آن بکشید.

۴- تمیز کردن داخل مایکروفر

روش اول: لیمو یک ضدعفونی کننده عالی است که می‌تواند روغن، جرم و چربی را از سطوح پاک کند. علاوه بر این، می‌تواند سطوح را در برابر رشد قارچ و انگل محافظت کند و یک خوشبو کننده طبیعی هوا است.

۳ قاشق غذاخوری آب لیمو را در ۴۰۰ میلی لیتر آب ریخته و ظرف آن را به مدت ۱۰ دقیقه در مایکروفر قرار دهید. داخل مایکروفر کاملا تمیز می‌شود.

روش دوم: برای تمیز کردن مایکروفر به کاسه مخصوص قرار گیری در مایکروفر، آب (۱۳-۱۷ میلی لیتر)، و ۲ قاشق غذاخوری سرکه ۹ درصد یا ۱ قاشق چای خوری اسانس سرکه ۷۰ درصد نیاز دارید.

آب را داخل کاسه بریزید و سرکه را به آن اضافه کنید، محلول را داخل مایکروفر بگذارید و آن را به مدت ۵ دقیقه یا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه (بسته به درجه کثیفی دیواره‌ها) روشن کنید.

اکنون بخار سرکه بعد از زمان کوتاهی دوده و کثیفی را روی دیواره‌ها نرم و حل می‌کند، سپس شما باید با یک دستمال یا اسفنج داخل آن را بشویید. برای این کار حتما از دستکش پلاستیکی استفاده کنید.

روش سوم: ساده‌ترین راه برای تمیز کردن دیواره‌های داخلی مایکروفر این است که یک کاسه‌ی شیشه‌ای مقاوم به حرارت را با آب پر کنید، سپس مایکروفر را به مدت ۲ دقیقه با درجه حرارت بالا روشن کنید، بعد از اتمام کار داخل آن را با یک تکه پارچه‌ی نرم پاک کنید. بخار، مواد چسبناک را نرم خواهد کرد و باعث سهولت در پاک کردن آن‌ها می‌شود.

۵- تمیز کردن کف و سینی گردون مایکروفر

برای پاک کردن چربی و آلودگی‌های کف یا سینی مایکروفر، به اندازه برابر جوش شیرین و آب (دو قاشق غذا خوری جوش شیرین و دو قاشق غذا خوری آب) را مخلوط کرده و آن را به قسمت‌های چرب و کثیف شده بمالید. بعد از ۵ الی ۶ دقیقه، جوش شیرین را با یک اسفنج یا پارچه‌ی مرطوب پاک کنید و باقی مانده مواد را با دستمال کاغذی تمیز کنید.

اسفنج یا اسکاج آشپزخانه بسیار سریع کثیف و به خانه‌ای امن برای بسیاری از باکتری‌های مضر تبدیل می‌شود که پس از استفاده از این اسفنج ها، آن‌ها را به ظروف شما منتقل می‌کند.

برای جلوگیری از این آسیب، می‌توانید اسفنج مرطوب را با درجه بالا در مایکروفر بگذارید و آن را به مدت ۲ دقیقه حرارت دهید. مطمئن شوید که هیچ فلزی در اسفنج وجود ندارد و اجازه دهید قبل از مصرف خنک بشود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه