پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۴۶۵
۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۱۳
فنگ شویی به معنای پیدا کردن دکوراسیون و چیدمانی مناسب در قسمت‌های مختلف یک ساختمان مسکونی و تجاری و ویلا و … است تا دکوراسیون طراحی شده بتواند اثری توام با انرژی مثبت را روی افراد داشته باشد.

فنگ شویی آشپزخانه

بوق خبر - وجود انرژی مثبت در همه بخش‌های دکوراسیون داخلی منزل اعم از آشپزخانه ضروری است بنابراین بهتر است در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اصول فنگ شویی استفاده کنید.

قوانین فنگ شویی آشپزخانه بر اساس نظافت و ایمنی فضا تعریف شده اند و این اصول به شما کمک می‌کنند تا بتوانید دکوراسیونی توام با انرژی مثبت را در فضای آشپزخانه منزل تان ایجاد کنید.

اصول فنگ شویی در آشپزخانه اگر رعایت شوند شما می‌توانید شاهد دکوراسیونی شیک و مدرن و سرشار از انرژی مثبت در فضای آشپزخانه منزل خود باشد. در ادامه این مطلب ۵ اصل فنگ شویی آشپزخانه را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

اولین اصل فنگ شویی در آشپزخانه: نظم دهی و طبقه بندی

فنگ شویی آشپزخانه

اولین اصل از فنگ شویی آشپزخانه طبقه بندی و نظم دهی به وسایل موجود در آشپزخانه است. بر اساس اصول فنگ شویی باید محیط آشپزخانه را از هر گونه شلوغی دور نگه دارید بنابراین بهتر است بعد از انجام هر فعالیتی در آشپزخانه فضای آشپزخانه را تمیز و مرتب کنید و همه وسایل و ظروف را در جای مخصوص به خود قرار دهید. توجه داشته باشید که در اصول فنگ شویی آشپزخانه نظم و ترتیب به وسایل درون کابینت‌ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

دومین اصل فنگ شویی در آشپزخانه: نورپردازی و روشنایی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

در اصول فنگ شویی میزان نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا نورپردازی مانع از افسردگی و خستگی در فضای آشپزخانه می‌شود بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از منزل که دارای نور طبیعی کافی است ساخته شود.

فنگ شویی آشپزخانه

اگر آشپزخانه منزل شما دارای نور طبیعی کافی نیست می‌توانید با کمک نور‌های مصنوعی نورپردازی مورد نیاز و مناسب را برای آشپزخانه طراحی کنید توجه داشته باشید نور‌های مصنوعی باید در سراسر فضای آشپزخانه منزل شما جریان داشته باشند.

سومین اصل فنگ شویی در آشپزخانه: انتخاب رنگ مناسب

فنگ شویی آشپزخانه

در اصول فنگ شویی رنگ‌ها از مهم‌ترین عناصر ایجاد کننده انرژی مثبت در فضا هستند بنابراین بهتر است از ترکیب رنگ‌های مناسبی برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده کنید.

فنگ شویی آشپزخانه

رنگ‌های تیره باعث ایجاد فضایی سنگین و توام با انرژی منفی می‌شوند بنابراین بهتر است حتی الامکان از این رنگ‌ها در فضای آشپزخانه استفاده نکنید.

چهارمین اصل فنگ شویی در آشپزخانه: قرار دادن وسایل در مکانی مناسب

فنگ شویی آشپزخانه

محل قرار گیری وسایل در مکان‌های مناسب یکی دیگر از مهم‌ترین اصول فنگ شویی آشپزخانه است. بر اساس اصول فنگ شویی عناصر آتش و آب نباید در ارتباط مستقیم با یکدیگر قرار داشته باشند بنابراین ماشین ظرفشویی و سینک نباید در کنار اجاق گاز قرار بگیرند، زیرا تقابل بین آب و آتش باعث ایجاد تنش در فضای آشپزخانه می‌شود.

عناصر چوبی از عناصر اعتدال بین آب و آتش محسوب می‌شوند بنابراین شما می‌توانید در بین اجاق گاز و سینک ظرفشویی یا ماشین ظرفشویی از قفسه‌ها و یا کابینت‌های چوبی و ام دی اف و یا عناصر با رنگ سبز استفاده کنید.

سینک ظرفشویی و اجاق گاز و یخچال نیز نباید در مجاور یکدیگر قرار داده شوند بنابراین بهترین حالت برای قرار دادن این وسایل در فضای آشپزخانه به این صورت است که آن‌ها به صورتی در فضای آشپزخانه چیده شوند که سه راس از یک مثلث را تشکیل دهند.

مایکروفر از مهم‌ترین وسایل در فضای آشپزخانه است، در حالی که این وسیله پرکاربرد باعث تخریب انرژی مثبت در فضای آشپزخانه می‌شود بنابراین بهتر است در فضای آشپزخانه مکانی مناسب برای مایکروفر در نظر گرفته شود توجه داشته باشید که این وسیله پر کاربرد نباید روی اجاق گاز نصب شود.

توجه داشته باشید که نگهداری آب راکد درون کتری و یا سماور باعث بروز افسردگی در فضای آشپزخانه می‌شود بنابراین بهتر است از نگهداری آب در سماور و یا کتری خودداری کنید و از آب موجود در این وسایل برای آبیاری گیاهان و یا پختن غذا استفاده کنید.

پنجمین اصل فنگ شویی در آشپزخانه: قرار دادن گیاهان طبیعی و خانگی

فنگ شویی آشپزخانه

گیاهان و گل‌های طبیعی باعث ایجاد انرژی مثبت در فضای آشپزخانه می‌شوند بنابراین بهتر است از گیاهان طبیعی و خانگی در آشپزخانه استفاده کنید. توجه داشته باشید که از قرار دادن گیاهان تیغ دار و تیز در فضای آشپزخانه باید خودداری کنید، زیرا زوایای تیز با اصول فنگ شویی مغایرت دارند.

فنگ شویی آشپزخانه

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه