پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۹۳
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۹
در این مطلب شما را باروش‌های ساده تمیز کردن کولر آبی آشنا می‌کنیم. در واقع این کولر‌ها بیش‌تر شوره به خود می‌گیرند و شما می‌توانید با استفاده از توپک‌های مخصوص این مشکل را از بین ببرید.

تمیز کردن کولر آبی

بوق خبر - تمیز کردن کولر آبی یکی از راهکار‌هایی می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید هوای خنک تری را در تابستان‌های گرم تجربه کنید. بهتر است زمانی که می‌خواهید کولر را مجددا راه اندازی کنید برای تمیز کردن آن نیز اقدام کنید.

تمیز کردن کولر آبی یکی از راهکار‌هایی می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید هوای خنک تری را در تابستان‌های گرم تجربه کنید. بهتر است زمانی که می‌خواهید کولر را مجددا راه اندازی کنید برای تمیز کردن آن نیز اقدام کنید.

تکنیک‌هایی برای تمیز کردن کولر آبی

همانطور که می‌دانید تمیز کردن کولر‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید به رفع بوی بد کولر کمک کرده هوای بهتر و تصفیه شده تری را مصرف کنید. برای این که بتوانید عمر کولر‌های خود را افزایش دهید لازم است تا آن‌ها را هر از چند گاهی تمیز کنید و اگر نمی‌دانید که این کار را باید چگونه انجام بدهید در این بخش خانه داری این مشکل شما را رفع می‌کنیم و تکنیک‌هایی را برای راحتی شما مطرح می‌کنیم.

رسوب زدایی

یکی از ابتدایی‌ترین کار‌هایی که باید برای تمیز کردن انجام بدهید این است که رسوب‌های کولر را از بین ببرید، زیرا بسیاری از آب‌های مصرفی در شهر‌ها دارای املاح هستند و این املاح در صورتی که تمیز نشوند منجر به ایجاد رسوب‌های بسیار زیادی خواهند شد و باعث کثیف شدن کولر و بوی بد آن می‌شوند. اگر بتوانید هر ماه این رسوب‌ها را از بین ببرید می‌توانید عمر این کولر‌ها را افزایش داده و بهتر و بیش‌تر از آن‌ها استفاده کنید.

تمیز کردن شوره‌ها

یادتان باشد که برای بهتر کار کردن کولر‌ها باید آن‌ها را شوره زدایی کنید. برای این که شوره‌های هر ولر را از بین ببرید باید در مسیر ورودی آب فیلتر قرار بدهید. این فیلتر‌ها را می‌توانید از فروشگاه‌ها تهیه کنید و بر روی کولر و مسیر ورودی آب نصب کنید. در واقع با استفاده از این فیلتر‌ها که با هزینه‌های کمی تهیه می‌شوند می‌توانید به تمیز کردن کولر کمک کنید.

قرار دادن کولر در جای مناسب

سعی کنید کولر آبی را زیر نور خورشید قرار ندهید، زیرا این کار می‌تواند باعث گرم شدن هوای کولر شود و شوره‌ها را افزایش دهد. برای این که از کولر خود مراقبت کنید و عمر آن را طولانی کنید می‌توانید جایی مناسب و تمیز را برای آن در نظر بگیرید.

استفاده از پوشال‌های سلولزی

بسیاری از پوشال‌هایی که برای کولر‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد عمر کوتاهی دارد و باید سالانه آن‌ها را تعویض کنید. برای این که بتوانید عمر پوشال‌ها را افزایش دهید و از تشکیل آهک و شوره روی بدنه کولر پیشگیری کنید می‌توانید از پوشال‌های سلولزی استفاده کنید.

توپ‌های شوره گیر

این توپ‌ها را می‌توانید از بازار تهیه کنید و درون تشتک کولر بیندازید. این کار باعث می‌شود که شوره‌ها به دور این توپ جمع شوند و در نتیجه شوره ها در بقیه بخش‌های کولر تجمع نکنند.

روش‌های پاک کردن شوره‌ها

بسیاری از افراد نمی‌دانند که شوره‌های کولر را چگونه از بین ببرند. در ادامه راه حل‌هایی را برایتان بیان می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید این کار را به راحتی آب خوردن انجام بدهید.

آب و مواد شوینده

برای تمیزی بهتر کولر‌ها می‌توانید آب و مواد شوینده را به نسبت ۳ به یک مخلوط کنید و قطعات کولر را با استفاده از یک سیم ظرفشویی و یک مسواک قدیمی تمیز کنید.

نکته: یادتان باشد که مواد شوینده اسیدی می‌تواند به وسایل کولر آسیب برساند بنابراین سعی کنید کم‌تر از آن‌ها استفاده کنید.

سرکه و آب

اگر فکر می‌کنید که کولر شما چربی و مواد اضافی کم تری دارد و می‌توانید با مواد طبیعی مانند سرکه آن را تمیز کنید بهتر است همین راه را در پیش بگیرید. باید بدانید که سرکه هم قدرت پاک کنندگی بسیار زیادی دارد بنابراین اگر فکر می‌کنید که مواد شوینده آسیب زا هستند می‌توانید سرکه را جایگزین کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه