پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۱۹۶
۱۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۳۰
وزارت امور خارجه آمریکا با نشان دادن هراس خود از برنامه ریزی نیروی دریایی ارتش ایران برای حضور در نیمکره غربی مدعی شد، واشنگتن اعزام کشتی های ایران را به تنگه پاناما را زیرنظر دارد.

هراس آمریکا از حضور نیروی دریایی ارتش ایران در تنگه پاناما

اقتصاد دریا -مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه هم در گفتگو با فاکس نیوز با ابراز نگرانی از حضور رو به رشد ایران در نیمکره غربی مدعی شد: توانایی ایران برای گسترش حضور نظامی در نیمکره غربی برای آمریکا یک زنگ هشدار است.
ماریا الویرا سالازار، نماینده ایالت فلوریدا هم گفت: ایران به شدت در حال تقویت روابط خود با نیمکره غربی از طریق ارتباط با ونزوئلا، نیکاراگوئه و کوبا است.

ماریا الویرا با اشاره به پهلو گرفتن کشتی های ایرانی در بزریل تصریح کرد: ایرانی ها پی گیر گسترش نفوذ در مناطق دیگر نیمکره غربی هستند.

شبکه فاکس نیوز هم ادعا کرد: مداخله نظامی ایران در گذرگاه حیاتی حمل و نقل کشتیرانی پاناما می تواند به تجارت آمریکا آسیب برساند.
هراس آمریکا از حضور ناوگان نیروی دریایی ارتش ایران در تنگه پانامااین اظهارات در شرایطی بیان می شود که جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه اعلام کرد که به زودی توان نظامی دریایی خود را با عبور از کانال پاناما به آمریکا و جهانیان نشان می دهد و این امر به شدت دولت و مقامات واشنگتن را نگران کرده و درصدد تحت فشار قرار دادن پاناما هستند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشتر گفته بود: نیروی دریایی ارتش تا امروز در همه تنگه‌های راهبردی دنیا حضور داشته‌ وفقط در ۲ تنگه نبوده ایم که در یکی از این تنگه‌ها امسال حضور پیدا می‌کنیم و در حال برنامه‌ریزی برای حضور در تنگه پاناما هستیم. ۱۶ درصد از ناوگان کشتیرانی جهان از کانال پاناما عبور می کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه