پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۱۸۴
۱۲ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۷
با اعزام ناوگروه ۸۹ به مأموریت، نیروی دریایی ارتش سه ناوگروه خود را به صورت همزمان در آب‌های آزاد دارد تا قدرت این نیرو را در حوزه مأموریت‌های دوردست به نمایش بگذارند.

حضور همزمان ۳ ناوگروه ارتش در آبهای جهان

اقتصاد دریا - روز گذشته ناوگروه ۸۹ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از بندر کنارک عازم ماموریت خود شد.

این در حالی است که هم اکنون ناوگروه‌های ۸۶ و ۸۸ نیز مشغول ماموریت و دریانوردی در آب‌های جهان هستند.

ناوگروه ۸۶ ملقب به ناوگروه ۳۶۰ متشکل از ناوبندر مکران و ناوشکن دنا ماموریت خود را از اوایل مهرماه آغاز کرده و به گفته فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان ماموریت خود ضمن گذر از تنگه پاناما یک دور کامل به دور کره زمین خواهد زد.

ناوشکن البرز نیز در قالب ناوگروه ۸۸ حدود یک ماه است ماموریت خود را برای گشت زنی و حفاظت از کشتی‌ها در خلیج عدن آغاز کرده است.

ناو آبی خاکی تنب و ناو لجستیکی بندرعباس هم به عنوان یک ناوگروه رزمی، اطلاعاتی و آموزشی ۸۹ با ماموریت انجام دوره کارورزی دانشجویان دانشگاه افسری امام خمینی (ره) نوشهر (پس از پایان ماموریت ناوگروه ۸۷) روز گذشته از بندر کنارک راهی آب‌های آزاد بین‌المللی شد.

ناوگروه‌های ارتش برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ با هدف مقابله با پدیده دزدان دریایی به خلیج عدن و تنگه باب‌المندب اعزام شدند.

حضور این ناوگروه‌ها به همراه تعدادی از تکاوران دریایی این نیرو، بار‌ها به درگیری با این دزدان دریایی و نجات شناور‌های ایرانی و خارجی انجامید.

با گسترش دامنه تهدیدات این چنینی به دریا‌های دیگر نظیر دریای سرخ، حوزه ماموریتی ناوگروه‌های ارتش نیز گسترش یافت و هم اکنون شناور‌های نداجا لاقل یک بار به عمده مناطق مهم دریایی در کره زمین سفر کرده اند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه