پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۱۳۳
۱۸ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۳۹
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان گفت:
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به سفرهای دریایی خارجی گفت: در مسیر بین‌المللی بندر شهید باهنر به بندر شارجه ۱۲ هزار و ۳۹۳ نفر مسافر بین‌المللی با انجام دو سفر دریایی در طول هفته به ثبت رسیده است.

سفرهای دریایی

به گزارش اقتصاد دریا - حمیدرضا محمدحسینی تختی، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه امسال، دو میلیون و ۴۵۵ هزار و ۸۵۷ نفر مسافر و گردشگر در بنادر شرق تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به تردد دو میلیون و ۴۵۵ هزار و ۸۵۷ نفر مسافر و گردشگر در بنادر شرق هرمزگان طی ۹ ماهه امسال افزود: در این بازه زمانی بندر شهیدحقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور با جابجایی یک میلیون و ۸۹۱ هزار و ۷۵۹ مسافر و گردشگر رتبه نخست را در بین بنادر مسافری کشور به خود اختصاص داده است.

محمدحسینی در ادامه به جاذبه‌های گردشگری اعم از طبیعت زیبا و منحصر به فرد، سواحل چشم‌نواز و آثار تاریخی جزیره هرمز بعنوان صدفی سرخ رنگ در دل خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این عوامل باعث شده که در این بازه زمانی ۵۵۱ هزار و ۷۰۵ مسافر و گردشگر از این جزیره دیدن کردند که این میزان تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

۲ سفر دریایی در هفته از مبدا بندر شهید باهنر به شارجه 

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان به سفرهای دریایی خارجی اشاره‌ کرد و افزود: در مسیر بین‌المللی بندر شهید باهنر به بندر شارجه نیز در این بازه زمانی ۱۲ هزار و ۳۹۳ نفر مسافر بین‌المللی با انجام دو سفر دریایی در طول هفته به ثبت رسیده است.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، بنادر شهید باهنر، شهید حقانی، هرمز، تیاب و سیریک از جمله بنادر چند منظوره در شرق استان هرمزگان است که در امر تجارت و جابجایی مسافر و گردشگر نقش اثرگذاری دارند.

جهش ۷۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی در بنادر غرب هرمزگان

همچنین مرتضی سالاری مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از جهش ۷۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی به میزان ۱۰۳ هزار و ۲۹۵ TEU طی ۹ ماهه سال جاری در این بنادر خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا کنون، ۱۰۳ هزار و ۲۹۵ TEU کانتینر یخچالی با تناژ یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۷۲۶ تن در بنادر غرب این استان تخلیه و بارگیری شده است.

وی حجم صادرات کانتینر یخچالی از طریق بنادر غرب هرمزگان طی این مدت را نیز ۵۱ هزار و ۶۴۷ TEU با تناژ ۵۵۰ هزار و ۳۶۳ تن برشمرد و گفت: در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ۳۶ درصد افزایش را به دنبال داشته است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، راه‌اندازی فاز اول ترمینال یخچالی با ظرفیت ۳۰۰ کانتینر یخچالی چرخدار و ۱۲ رمپ مخصوص بارگیری جهت شناورهای حامل کانتینر یخچالی، بندر لنگه را در کانون مهمترین و طلایه‌دار تخلیه و بارگیری و صادرات کالاهای یخچالی در بین بنادر ایران مورد توجه قرارداده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه