پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۳۱۰
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۶
حال که همه چیز گران شده است، تعمییرات جای جدیدی برای خود در زندگی‌ها باز کرده است. یکی از اسبابی که شاید بتوان روی تعمیر آن حساب باز کرد، مبلمان منزل است. ما در این مطلب شما را با مراحل تعمیر مبل و هزینه‌های آن آشنا خواهیم کرد.

تعمیر مبل

بوق خبر - یکی از خدمات ویژه‌ای که این روز‌ها زیاد در مورد آن می‌شنویم تعمیر مبل است. شما می‌توانید با استفاده از این خدمات مبل‌های آسیب دیده و خراب خود را تعمیر کنید و مدت زمان بیشتری از آن‌ها استفاده کنید.

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که آیا این کار مقرون به صرفه است یا بهتر است مبل خود را تعویض کنید!

پاسخ به این سوال به فاکتور‌های مختلفی بستگی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. در پایان می‌توانید در این مورد تصمیم بگیرید.

آیا مبل شما آسیب‌های زیادی دیده است؟

وقتی می‌خواهید برای تعمیر مبل اقدام کنید، ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید که شدت آسیب به مبل شما چقدر است! آیا شما می‌خواهید ابر مبل خود را تعویض کنید؟ آیا پایه‌های مبل آسیب دیده است؟ آیا فلز و یا چوب به کار رفته در مبل شما بسیار قدیمی است؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند راهگشای شما برای تعمیر مبل و یا تعویض مبل باشد.

به طور کلی، کارشناسانی که در این زمینه فعالیت دارند به این موضوع اشاره می‌کنند که اگر شدت آسیب به مبل شما زیاد نیست، به طور مثل پایه مبل شکسته است و یا می‌خواهید ابر و فوم آن را تعویض کنید بهتر است برای تعمیرات اقدام کنید. اما اگر شدت آسیب به قدری زیاد است که چهار چوب مبل شما آسیب دیده است، بی شک تعویض گزینه بهتری است.

مراحل تعمیر مبل

همگی ما همیشه در مورد تعمیرات مبل حرف‌های زیادی شنیده ایم، اما شاید بسیاری از ما ندانیم که تعمیرات شامل چه گزینه‌هایی می‌شود. اگر شما می‌خواهید برای تعمیرات مبل اقدام کنید، باید بدانید می‌توانید بخواهید تمامی مراحل زیر و یا بخشی از آن‌ها برای شما انجام شوند:

رنگ کردن بدنه مبل
رو کوبی و تعویض پارچه مبل
برطرف کردن شکستگی‌های مبل
عوض کردن اسفنج مبل
برطرف کردن مشکلاتی که در ساختار مبل به وجود آمده اند

در واقع، همانطور که متوجه شده اید، شما با این کار می‌توانید ساختار و ظاهر مبل خود را به طور کلی دگرگون سازید.

تعمیر مبل چقدر هزینه دارد؟

یکی دیگر از سوالات پرتکراری که در این زمینه پرسیده می‌شود در مورد هزینه‌ای است که باید در قبال تعمیرات مبل پرداخته شود! دوباره باید بگوییم که هزینه تعمیرات به فاکتور‌های مختلف و متریالی که شما می‌خواهید استفاده کنید بستگی دارد.

به طور مثال اگر می‌خواهید از فوم گران قیمتی در مبل خود استفاده کنید، هزنیه شما بالا می‌رود و یا اگر برای شما اهمیت دارد که پارچه روکش مبل جنس درجه یک داشته باشد، باید هزینه بالاتری را پرداخت کنید.

اما به طور کلی، این مبل می‌تواند بسیار مقرون به صرفه نیز باشد. شما می‌توانید با انتخاب متریال‌های مناسب هزینه تعمیر مبل را به اندازه بودجه بکنید که در اختیار دارید.

آیا مبل تعمیری مانند مبل نو است؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اگر مبل شما به درستی تعمیر شود و از متریال‌های مناسب در ساخت آن استفاده کنید، شما می‌توانید مانند مبل نویی که تازه از بازار خریده اید از آن استفاده نمایید!

در واقع، اگر این کار را به دست افراد حرفه‌ای بسپارید، می‌توانید در پایان محصولی جدید را تحویل بگیرید که حتی خود شما از دیدن آن شگفت زده می‌شوید.

بنابراین، اگر شرایط شما به گونه‌ای است که می‌خواهید برای تعمیر مبل اقدام کنید، باید منتظر دریافت محصولی ویژه باشید و این موضوع می‌تواند روحیه شما را بالا ببرد و حال شما را بهتر کند.

آیا می‌توان در منزل مبل را تعمیر کرد؟

همین الان با یک خیر با شدت به شما می‌گوییم که شما هرگز نمی‌توانید تعمیر مبل را در خانه انجام دهید! بهتر است بدانید تعمیرات مبلمان کاری بسیار تخصصی است و شما نمی‌توانید به طور مثال با کوبیدن میخ به سفت شدن پایه مبل خود کمک کنید.

افرادی که در این زمینه تخصص دارند تمام ویژگی‌های مبل را در نظر می‌گیرند و مبل را به گونه‌ای تعمیر می‌کنند که از آسیب‌های بعدی در امان باشد. بهترین روش برای اینکار کمک کردن از افراد متخصص است.

با تعمیر مبل طول عمر مبل خود را بالا ببرید!

یکی از روش‌هایی که به افزاش طول عمر مبل کمک می‌کند تعمیرات مبلمان است. توصیه می‌شود به طور سالیانه از افراد متخصص بخواهید که مبلمان شما را بررسی کنند و در صورت نیاز به تعمیر پارچه و یا فوم آن را عوض کنند و یا اشکالات آن را برطرف نمایند.

اینکار سبب می‌شود شما بتوانید سالیان زیادی از مبلمان خود استفاده نمایید و حتی زمانی که تصمیم گرفتید آن را بفروشید، مبلی تمیز را به دیگران بدهید!

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه