پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۹۵
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۲:۲۴
برنامه ریزی برای تولد فرزند یکی از پرچالش‌ترین تصمیماتی است که شما در طول دوران بارداری خواهید گرفت. زیرا روزی که شما زایمان می‌کنید یکی از مهمترین روز‌های زندگی شماست.

برنامه ریزی برای تولد فرزند

بوق خبر - ایجاد یک برنامه تولد زودتر از موعد زایمان به شما کمک می‌کند تا در مورد چگونگی وضعیت زایمان و تولد فرزند خود تصمیم بگیرید و به دیگران اجازه دهید خواسته‌های شما را بدانند؛ بنابراین، وقتی آن روز بزرگ موعود فرا می‌رسد، می‌توانید روی مهمترین چیز‌ها تمرکز کنید؛ یعنی به دنیا آوردن یک نوزاد جدید.

برنامه تولد چیست؟

برنامه ریزی برای تولد شامل رئوس مطالبی از ترجیحات شما در هنگام زایمان و تولد است. به عنوان مثال، برنامه تولد شما ممکن است شامل افرادی باشد که در طول زایمان با شما می‌خواهند بمانند، خواه دارو‌های مسکن و ضد درد بخواهید و یا می‌خواهید چراغ‌ها خاموش شوند. می‌توانید هر چیزی را که فکر می‌کنید زایمان و تولد فرزند شما را راحت‌تر می‌کند، در این فهرست قرار دهید.

اگرچه، به خاطر داشته باشید که برنامه تولد برایتان سنگ تمام نخواهد گذاشت، زیرا شما نمی‌توانید همه اتفاقاتِ آن روز را پیش بینی کنید. شما یا پزشکانتان ممکن است لازم باشد با شروع زایمان در برنامه تغییراتی ایجاد کنید؛ بنابراین، اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ داد، سعی کنید انعطاف پذیر بمانید.

چه مواردی را باید در برنامه تولد بگنجانم؟

با این که گنجاندن بسیاری از جزئیات در برنامه تولد وسوسه انگیز است، اما سعی کنید آن را کوتاه کنید تا خواندن آن برای همه آسان باشد.

در اینجا مواردی آورده شده است که ممکن است برنامه زایمان و تولد نوزاد شما نیز شامل آن‌ها شود. با روزیاتو همراه باشید.

اصول اولیه

نام خود، نام پزشک و اطلاعات تماس بیمارستان یا جایی که قصد زایمان دارید و افرادی که دوست دارید در آنجا حضور داشته باشند را ذکر کنید.

جَو

به این فکر کنید که چه چیزی به شما کمک می‌کند تا بیشترین احساس راحتی را داشته باشید. آیا دوست دارید چراغ‌ها و نور‌ها کم شود؟ آیا می‌خواهید اتاق خود را تا آنجا که ممکن است ساکت کنید یا موسیقی آرام را ترجیح می‌دهید؟ آیا دوست دارید یک فرد حامی از زایمان یا تولد شما عکس یا فیلم بگیرد؟

ترجیحات کار

هر ترجیحی که برای کار خود دارید را در فهرست «برنامه ریزی برای تولد» بگنجانید. به عنوان مثال، آیا می‌خواهید آزادانه راه بروید؟ آیا می‌خواهید از چهارپایه، توپ یا صندلی در زایمان استفاده کنید؟ آیا دوست دارید دوش آب گرم بگیرید یا حمام کنید؟

دارو‌های ضد درد

مدیریت درد در هنگام زایمان یکی از موارد مهم است. ممکن است شما قصد اپیدورال (بی حسی موضعی) نداشته باشید، اما می‌توانید نظر خود را در حین زایمان تغییر دهید. یا ممکن است بدانید که در صورت امکان قطعاً می‌خواهید با اپیدورال زایمان کنید. در حالی که برنامه تولد خود را تعریف می‌کنید، در مورد گزینه‌های تسکین درد و همچنین سوالاتی که در مورد آن‌ها دارید از پزشک خود بپرسید. این می‌تواند شامل تنفس یا ماساژ نیز باشد.

چگونه در طول بارداری برای زایمان برنامه ریزی کنیم؟

ترجیحات زایمان

گزینه‌های زیادی برای تولد کودک در نظر گرفته شده است. اگر قصد زایمان واژینال را دارید، آیا ترجیح می‌دهید که اپیزیوتومی (برش در ناحیه پرینه برای تسهیل زایمان طبیعی) نکنید، مگر اینکه از نظر پزشکی لازم باشد؟ آیا برای دیدن تولد کودک خود آینه می‌خواهید؟ آیا دوست دارید شریک زندگی شما بند ناف را قطع کند؟ آیا می‌خواهید کودک شما بلافاصله پس از زایمان بر روی شکم شما قرار گیرد؟

اگر به سزارین نیاز دارید، دوست دارید چه کسی با شما در اتاق زایمان باشد؟

تغذیه و مراقبت در بیمارستان

پس از تولد کودک، باید به فکر تغذیه و مراقبت از او باشید. به عنوان مثال، آیا می‌خواهید بلافاصله بعد از زایمان به او شیر دهید؟ یا به فکر تغذیه با شیشه یا ترکیب تغذیه با شیشه با شیردهی هستید؟ آیا دوست دارید کودک شما همیشه در اتاق بیمارستان در کنار شما باشد یا اینکه ترجیح می‌دهید کودک گاهی در بخش مراقبت بماند؟ آیا با پیشنهاد کادر پزشکی، به کودک شما پستانک یا آب قند ارائه می‌شود؟ اگر کودک شما پسر است، آیا دوست دارید در بیمارستان ختنه شود؟ (ممکن است در زمان ختنه از آب قند استفاده شود.)

چه کسی باید برنامه تولد من را مرور کند؟

وقتی برنامه ریزی برای تولد نوشته و تمام شد، برنامه تولد خود را با شریک زندگی خود و هر کسی که قرار است در اتاق زایمان با شما باشد، مرور کنید. سپس از پزشک خود بخواهید که به برنامه تولد شما نیز نگاهی بیندازد. پزشک یا بیمارستان یا مرکز زایمان ممکن است سیاست‌های زایمان خاص خود را داشته باشد. مرور زودهنگام برنامه تولد به شما زمان می‌دهد تا در حل تعارضات احتمالی کمک کنید.

چه کسی به یک کپی از برنامه تولد من نیاز دارد؟

پس از تنظیم برنامه تولد، یک نسخه از آن را به پزشک خود بدهید تا در پرونده پزشکی شما نگهداری کند و نسخه دیگری را به بیمارستان یا مرکز تولد ببرید. شما می‌توانید یک کپی از برنامه تولد خود را به هرکسی که در حین زایمان با شما خواهد بود نیز بدهید. بهتر است هنگام زایمان نیز چند نسخه از آن را با خود به بیمارستان یا مرکز تولد بیاورید. اگر پزشک معالج شما در دسترس نباشد، ممکن است پزشک دیگری فرزند شما را به دنیا بیاورد.

داشتن برنامه تولد ضروری نیست، زیرا همه این ترجیحات را می‌توان هنگام بستری در بیمارستان انجام داد، اما قطعاً مهم است که در مورد همه گزینه‌ها فکر کرده و آن‌ها را با همسر و پزشک خود در میان بگذارید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه