پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۹۰۹
۳۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰
اگر میل‌تان فقط به یک غذا می‌کشد ممکن است در معرض آلزایمر قرار داشته باشید.

آلزایمر

بوق خبر - میل به غذای یکسان در مدت زمان طولانی می‌تواند از نشانه‌های اولیه آلزایمر باشد. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که تغییراتی در عادات غذایی افراد مبتلا به آلزایمر ایجاد می‌شود.

علاقمند شدن به غذایی که دوست نداشتید یا میل فقط به یک غذا

اگر متوجه شدید به یک‌باره به غذاهایی میل پیدا کردید که آن‌ها را دوست نداشتید، اما امروز دوست دارید هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید، بدانید در معرض آلزایمر قرار گرفته‌اید. میل به غذا در افراد مختلف، متفاوت است. ممکن است شما یک لحظه بخواهید که غذای مضر بخورید و لحظه دیگر دوست داشته باشید که از میوه و سبزی استفاده کنید.

این موضوع بستگی به شرایط و حالت شما دارد، اما به‌طور کلی میل به غذا در برخی افراد، نشانه این است که آن‌ها در معرض آلزایمر قرار گرفته‌اند.

افراد ممکن است در یک دوره زمانی طولانی فقط میل به یک غذا داشته باشند که علت آن تغییرات مغزی و ذهنی آن هاست که لوب پیشین است.

به تغییر کردن اشتها توجه کنید

همه‌چیز فقط وابسته به آن چیزی که می‌خورید، نیست؛ بلکه میزان غذایی که مصرف می‌کنید هم اهمیت زیادی دارد. میزان اشتهای بسیاری از افرادی که در معرض آلزایمر هستند، یک‌باره تغییر می‌کند.

ممکن است اشتهای آن‌ها بسیار کم یا بسیار زیاد شود که می‌تواند یکی از نشانه‌های اولیه ابتلا به آلزایمر باشد و همچنین، به‌طور معمول، شبیه به علایم افسردگی است. وقتی که آلزایمر پیشرفت می‌کند، علایم بیماری با آن تشدید می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه