پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۸۸۰
۲۶ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۱
در سن ۳۰ سالگی، بدن انسان شروع به پیر شدن می‌کند. البته این بدان معنا نیست که شما ناگهان بدنی پیر خواهید داشت، اما ۳۰ سالگی سنی است که باید بیشتر مراقب آنچه می‌خورید باشید.

تغذیه سالم

بوق خبر - نه فقط برای کنترل کالری، بلکه برای سایر چیز‌هایی که روی درون شما تأثیر می‌گذارد مانند نمک، شکر و مواد شیمیایی.

در سن ۳۰ سالگی، بدن انسان شروع به پیر شدن می‌کند. البته این بدان معنا نیست که شما ناگهان بدنی پیر خواهید داشت، اما ۳۰ سالگی سنی است که باید بیشتر مراقب آنچه می‌خورید باشید.

نه فقط برای کنترل کالری، بلکه برای سایر چیز‌هایی که روی درون شما تأثیر می‌گذارد مانند نمک، شکر و مواد شیمیایی.

خوراکی‌هایی روزمره‌ای وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها اجتناب کنید تا به شما کمک کند سالم، لاغر و شاد بمانید.

سوپ کنسرو شده

سوپ‌های کنسرو شده حاوی مقدار زیادی نمک هستند که به افزایش فشار خون معروفند. برخی از آن‌ها همچنین حاوی بیسفنول A هستند، یک ماده شیمیایی که با سرطان، ناباروری و افزایش وزن مرتبط است. بهتر است خودتان سوپ درست کنید.

تارت و بیسکوییت

دلیل اینکه به خصوص تارت‌ها و بیسکوئیت ها، برای شما بسیار مضر هستند، محتوای قند فوق العاده شدید آنهاست. اگر قصد بچه دار شدن دارید، داشتن رژیم غذایی با قند بالا می‌تواند شانس شما را به خطر بیندازد چرا که خطر مقاومت به انسولین را افزایش می‌دهد، که می‌تواند منجر به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) شود، وضعیتی که با ناباروری زنان مرتبط است.

شیرینی‌های صبحانه

اگرچه ممکن است شیرینی‌های صبحانه برای خلق و خوی شما مفید باشند، اما این شیرینی‌ها می‌توانند سلامت شما را نیز به خطر بیندازند. محتوای چربی بالای آن‌ها منجر به دریافت کالری بیشتر و افزایش وزن احتمالی می‌شود. در درازمدت، افزایش توده بدن منجر به بسیاری از شرایط نامطلوب سلامتی می‌شود.

نوشابه

تا به حال فکر کرده اید که چرا نوشابه خطرناک است؟ شاید، چون سرشار از افزودنی‌های بسیار بد است که آن را به این شکل تبدیل می‌کند. رنگ‌های نوشابه را با خطرات بالقوه بالاتر سرطان مرتبط دانسته اند. علاوه بر این، قند برای باروری مردان و زنان مضر است.

نان سفید

زمانی که نان برای اولین بار ساخته شد، چهار ماده داشت: آب، مخمر، آرد و نمک. اما بعضی نان ها بیش از ۳۰ ماده در خود دارد! سعی کنید به طور کلی از کربوهیدرات‌های فرآوری شده اجتناب کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه