پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۸۶۳
۲۳ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۸:۲۴
اگر فکر می‌کنید که دارای قد کوتاهی هستید، باید بدانید که می‌توانید به وسیله درست لباس پوشیدن تا حد زیادی خطای دید ایجاد کرده و قد بلندتر به‌نظر برسید.

مد و فشن

بوق خبر - هر اندامی که دارید باید اصول درست پوشیدن آن را بدانید. همچنین باید بدانید که اگر نکات را رعایت نکنید ممکن است که کوتاه بودن قد شما به‌راحتی آشکار شود و به چشم بیاید. 

طرح‌های مناسب

برای رعایت اصول لباس پوشیدن افراد قد کوتاه، از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های شلوغ دوری کنید. پارچه‌های ساده و بدون طرح برای افراد کوتاه مناسب‌ترین هستند. اما اگر از لباس‌های ساده خسته شده‌اید، لباس‌های با طرح‌های ریز را انتخاب کنید.

رمز دیگر قدبلند به‌نظر رسیدن استفاده از طرح، اجزا و نقش‌های لباس راه‌راه عمودی است. مثلا برای لباس ورزشی، شلوار‌های گرمکنی انتخاب کنید که روی بغل پاهای شما خطوط عمودی داشته باشند.

از پوشیدن بعضی از لباس‌های کوتاه دوری کنید

منظور تمامی لباس‌های کوتاه نیست. لباس‌های کوتاهی که طول دامن آن‌ها تا بالا یا روی زانو است و خیلی کوتاه هستند سبب کشیده‌تر شدن پاهای شما می‌شوند. اما لباس‌هایی که دامن آن‌ها تا زیر زانو است و طول ساق پا را از وسط قطع می‌کنند سبب کوتاه‌تر به چشم آمدن شما می‌شود.

برای رعایت اصول لباس پوشیدن افراد قد کوتاه، دور بعضی لباس‌های کوتاه را خط بکشید. 

مانتو مناسب

بهترین مانتو برای این افراد سایز بدن است، یعنی مانتو باید کاملا اندازه بدن باشد. خیلی بلند نباشد، ترجیحا تا زیر زانو برای این افراد ایده‌آل است. در قسمت پایین مانتو خیلی حجیم و پرچین نباشد.

در اینجا توصیه می‌کنیم در انتخاب پارچه کمی دقت کنید و از پارچه‌های ظریفتر، سبک وزن و ساده استفاده کنید. پارچه‌هایی با طرح‌های راه‌راه خیلی عالی هستند، چون باعث خطای دید شده و اندام را کشیده‌تر نشان می‌دهند.

لباس مجلسی 

لباس‌هایی با دامن فون و راسته باعث کشیده‌تر شدن اندام شما می‌شود. مدل لباس‌های مجلسی که دامن آن‌ها از زیر سینه شروع می‌شود در افراد خطای دید ایجاد می‌کند و بالاتنه را کوتاه و پایین‌تنه را بلندتر نشان می‌دهد. به همین علت برای افراد قد کوتاه گزینه مناسبی است.

دقت به جنس لباس

پوشیدن لباس‌های حجیم و شلوغ که به ظاهر قرار است حجمی به اندام شما اضافه کند به هر شکلی برای جثه کوچک و ظاهر ریزنقش شما بسیار نامناسب خواهد بود.

همچنین از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های برجسته خودداری کنید. در‌عوض پارچه‌های تیره رنگ و نازک را انتخاب کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه