پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۸۵۹
۲۳ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۴۹
تکرر ادرار یک مشکل آزار دهنده می‌باشد، اما نگران نباشید روش‌های درمانی ساده‌ای برای آن وجود دارد.

تکرر ادرار

بوق خبر - اگر شما هم دچار تکرر ادرار هستید می توانید با درمان خانگی تکرر ادرار، که در ادامه آمده است، برای رفع سریع مشکل خود اقدام کنید.

3 راهکار برای درمان تکرر ادرار در خانه

 

تمرین کیگل انجام دهید

انجام مداوم تمرین کیگل، باعث درمان تکرر ادرار می شود. تمرین کیگل که تمرین دیافراگم لگنی نیز نامیده می شود شامل انقباض و آزاد سازی عضلات لگن برای تقویت آنهاست. با تقویت عضلات مجرای پیشاب و لگن، این تمرینات به تقویت مثانه کمک می کنند.

مطالعه 2017 که در مجله انجمن پزشکی برزیل چاپ شده است نشان داد که آموزش عضلات لگن باعث تقویت نشانه شناسی، عملکرد عضلات لگن و کیفیت زندگی زنانی با نشانه های بیش فعالی مثانه می شود.

در مکان آرامی نشسته یا دراز کشیده و عضلات کیگل را روی زمین قرار دهید. عضلات کیگل عضلاتی هستند که برای توقف ادرار به کار می روند.

این عضلات را به مدت 5 ثانیه منقبض کرده و به طور طبیعی نفس بکشید. عضلات شکم، کمر،  پهلو و ران هنگام این تمرین نباید منقبض شوند.

5 ثانیه ریلکس بوده و دوباره انجام دهید.

هر دفعه 10 یا 20 بار این تمرین را انجام دهید..

روزی حداقل 3 بار این تمرین را تکرار کنید.

از سرکه سیب کمک بگیرید

سرکه سیب نیز در درمان تکرر ادرار مفید است. سرکه سیب خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی داشته که عفونت هایی که منجر به تکرر ادرار می شوند را از بین می برد. سرکه سیب هم چنین درد ناشی از عفونت دستگاه گوارش را کم می کند. سرکه سیب منبع غنی از انزیم ها, پتاسیم, و دیگر مواد معدنی مفید است و تعادل PH بدن را حفظ می کند.

1 قاشق غذاخوری سرکه سیب خام و تصفیه نشده را با 1 قاشق چای خوری عسل و 1 لیوان آب گرم مخلوط کنید. 2 بار در روز این معجون را بنوشید.

هم چنین می توانید 1 یا 2 فنجان سرکه سیب را به آب وان اضافه کنید. به مدت 15 تا 20 دقیقه در این آب بنشینید. این کار را روزی یک بار انجام داده تا زمانی که وضعیت شما بهتر می شود.

از بروز یبوست پیشگیری کنید

یبوست به مجرای ادراری فشار وارد کرده و مانع از دفع ادرار شده و در نتیجه باعث رشد باکتری و افزایش خطر عفونت دستگاه ادراری شده که به نوبه خود باعث بیش فعالی مثانه می شود. هم چنین یبوست باعث بدتر شدن علائم بیش فعالی مثانه می شود.

مطالعه سال 2017 در گزارش بین المللی BioMed نشان داد که نشانه های خفیف تا مزمن بیش فعالی مثانه باعث یبوست عملکردی می شوند. علاوه بر این، یبوست عملکردی عامل بیش فعالی شدید یا خفیف مثانه و عدم کنترل ادرار است.

بنابراین, بهتر است که دفع منظم داشته و از یبوست جلوگیری کنید. برای جلوگیری از یبوست، غذاهای غنی از فیبر مصرف کنید. فیبر باعث نرم شدن مدفوع و بزرگتر شدن و آسان تر عبور کردن مدفوع می شود.

متاانالیز 2012 که در مجله جهانی روده و بیماری های مرتبط با آن به چاپ رسیده است نشان داد که مصرف غذاهای غنی از فیبر باعث افزایش مدفوع در بیمارانی می شود که از یبوست رنج می برند. غلات و نان، برنج قهوه ای، لوبیا، عدس و میوه های تازه و سبزیجات غنی از فیبر هستند.

سخن پایانی

تکرر ادرار مشکل جدی نیست, اما به دلیل اینکه مجبورید روزانه چندین بار ادرار کنید سخت است. خوشبختانه می توانید این مشکل را با درمان خانگی که در این مطلب بیان کردیم به راحتی رفع کنید تا بتوانید دوباره سلامتی خود را بدست آورید. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه