پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۸۳۷
۲۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰
یک کارشناس تغذیه بیان کرد: مصرف مواد غذایی مفید و در کنار آن فعالیت‌های بدنی سبب می‌شود که عوامل زمینه‌ساز بیماری کرونا مانند چاقی، اضافه وزن، فشار خون، دیابت و ضعیف شدن سیستم ایمنی را کنترل کرده و از طریق کاهش این موارد به پیشگیری از ویروس کرونا کمک کنیم.

سبک زندگی

بوق خبر - شادی شورستانی اظهار کرد: برای اینکه به کرونا مبتلا نشویم باید سبک زندگی خود را اصلاح کنیم؛ برای این موضوع باید روی مصرف مواد غذایی کافی و سالم، رژیم غذایی خوب، خواب منظم و مدیریت اضطراب و استرس توجه نشان دهیم چرا که رعایت هر کدام از این موارد در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثراند.

وی ادامه داد: رژیم غذایی باید سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها، میوه‌ها، سبزیجات و نیز حاوی ویتامین‌ها باشد؛ مواد پروتئینی که می‌توان از آن استفاده کرد مانند تخم مرغ، حبوبات و مغز‌ها و دانه‌ها بسیار موثر هستند.

این کارشناس تغذیه افزود: علاوه بر داشتن خواب کافی در زمان پاندمی کرونا باید مدیریت استرس و اضطراب نیز داشته باشیم و سعی کنیم ضمن اینکه با آگاهی تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنیم به خود و خانواده‌مان نیز آموزش دهیم و راه‌های جلوگیری از ابتلا به کرونا را بیاموزیم و استرس و اضطراب خود را کنترل کنیم.

شورستانی بیان کرد: اهمیت دادن به فعالیت بدنی در این مدت بسیار حائز اهمیت است، درست است که به دلیل ممنوعیت‌های ناشی از کرونا مجبور هستیم برخی از فعالیت‌های بدنی خود را مانند شرکت در باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های گروهی کاهش دهیم، ولی باید تا حد امکان از امکانات موجود در فضای باز و خلوت استفاده کنیم و فعالیت بدنی روزانه را در برنامه خود داشته باشیم چرا که به ارتقای سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و باعث کاهش استرس می‌شود.

وی یادآور شد: ویروس کرونا گرچه شیوع بالایی دارد، اما با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تقویت سیستم ایمنی می‌توانیم از این بیماری گذر کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه