پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۸۲۰
۱۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۴
اغلب ادعا می‌شود که ترکیب آب و لیمو فواید زیادی برای سلامتی، بهبود هضم، افزایش تمرکز و افزایش انرژی دارد. همچنین گفته می‌شود که به کاهش وزن کمک می‌کند و در رژیم‌های غذایی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

لیمو ترش

بوق خبر - آبلیمو یک نوشیدنی بسیار کم‌کالری است. به طور مثال اگر آب نصف یک عدد لیمو را بگیرید و با یک لیوان آب مخلوط کنید، تنها شش کالری خواهد داشت! پس بهتر است آبلیمو را جایگزین نوشیدنی‌های پرکالری مانند آب پرتقال و نوشابه کنید و مصرف کالری را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید و روند لاغری خود را سرعت ببخشید.

حتی جایگزین‌کردن فقط یکی از این نوشیدنی‌ها در روز با ترکیب آب و لیمو، کالری دریافتی شما را به میزان ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری کاهش می‌دهد.

آب و لیمو سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد

بر اساس مطالعات، نوشیدن آب کافی می‌تواند به افزایش سوخت‌وساز بدن کمک کند. طبق گفته محققان آبرسانی خوب عملکرد میتوکندری (اندامی که در سلول‌ها به تولید انرژی برای بدن کمک می‌کند) را بهبود می‌بخشد. به همین علت، نوشیدن آب و لیمو می‌تواند باعث افزایش سوخت‌وساز بدن شده و در نهایت منجر به کاهش وزن شود.

آب و لیمو باعث ایجاد احساس سیری می‌شود

نوشیدن آب بیشتر اوقات به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش رژیم‌های غذاییِ مخصوصِ کاهش وزن لحاظ می‌شود، چون بدون افزایش مصرف کالری، موجب تقویت احساس سیری می‌شود.

آب و لیمو روند لاغری را سرعت می‌بخشد

با توجه به اثرات مفیدی که آبلیمو بر سوخت‌وساز، سیری و آبرسانی بدن دارد، می‌توان انتظار داشت که باعث افزایش سرعت لاغری و کاهش وزن شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه