پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۷۸۹
۱۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۵
شیک‌پوشی تاثیر چشمگیری روی افزایش اعتماد به نفس شما دارد و باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خود پیدا کنید.

مد و فشن

بوق خبر - شما باید تا جایی که می‌توانید خوش لباس باشید، اما خوش لباسی ارتباط چندانی با وضع مالی شما ندارد و شما با یادگیری اصول خوش لباسی ساده می‌توانید بهتر لباس بپوشید و شیک‌پوش شوید.

لباسی که به شما می‌آید را انتخاب کنید

اهمیتی ندارد لباس‌های شما چقدر زیبا و شیک باشند، اگر لباسی که می‌پوشید اندازه شما نباشد خوش لباس به‌نظر نخواهید رسید. لباس‌های تنگ، ارزان به‌نظر می‌رسند و شما را چاق نشان می‌دهند. لباس‌های گشاد هم باعث می‌شوند شلخته و نامرتب به‌نظر برسید.

البته میزان گشاد و تنگی لباس یک مورد نسبی است و به استایل و مد روز بستگی دارد. به‌طور کلی اگر یقه لباس به درستی بایستد و دچار کشیدگی نشود لباس مناسب شما است.

شناخت فرم بدن از اصول خوش لباسی

قالب بدنی اندام زنانه به چند شکل کلی سیب، گلابی، ساعت شنی و موزی یا مستطیلی تقسیم‌بندی می‌شوند.

اندام سیبی شکل در میانه‌های بدن وزن بیشتری دارد، لباس‌های فون و لباس‌هایی که روی پایین تنه تاکید کند برای این افراد مناسب است.

فرم اندام گلابی شکل در پایین‌تنه بزرگ‌تر است و شانه‌های کم‌عرضی دارد، لباس فون و چندلایه در بالاتنه و رنگ‌های تیره برای پایین‌تنه به این افراد توصیه می‌شود.

اندام ساعت شنی که فرم ایده‌آل اندام است بالاتنه و پایین‌تنه متعادل و کمر باریکی دارد و هر لباس خوش دوخت و متعادلی با این اندام سازگار است.

اندام موزی یا مستطیلی نیز در سه بخش بالاتنه، کمر و پاین‌تنه عرض نسبتا یکسانی دارد. این افراد برای ایجاد انحنا در فرم اندام می‌توانند از شلوار دمپا گشاد و کمر‌های چین‌دار برای لباس استفاده کنند.

رنگ مناسب شما، با اصول خوش لباسی

به رگ‌های مچ دست خود نگاه کنید تا ته‌رنگ پوست خود را بشناسید. اگر رنگ‌هایی که می‌بینید بیشتر مایل به سبز است شما پوست گرمی دارید و رنگ‌های گرم مثل قرمز، زرد و نارنجی بیشتر به شما می‌آید، اما از رنگ‌های روشن و کم‌رنگ مثل صورتی و آبی آسمانی استفاده نکنید.

اما اگر رنگ رگ‌ها به آبی و بنفش متمایل است رنگ پوست شما سرد است و رنگ‌های سرد مثل آبی و تن های مختلف صورتی و بنفش به شما می‌آید.

اگر هیچ یک از این دو رنگ غالب نباشد پوست شما خنثی است و از بیشتر رنگ‌ها می‌توانید استفاده کنید، اما توصیه می‌شود برای رعایت اصول خوش لباسی بیشتر از رنگ‌های خنثی در کنار رنگ‌های تند استفاده شود. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه