پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۷۶۳
۱۰ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰
علائم بیماری آلزایمر امکان دارد با داروی «آدوکانوماب» کاهش پیدا کند.

آلزایمر

بوق خبر - افزایش طول عمر خبر بسیار خوبی است، اما یکی از عوارض جانبی افزایش طول عمر، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر است. این بیماری در ایالات متحده بسیار رایج است. پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵، این بیماری بیش از ۱۲ درصد در ایالات متحده افزایش پیدا خواهد کرد. افراد باید نسبت به علائمی که امکان دارد نشان‌دهنده این بیماری باشد، هوشیار باشند.

بیماری آلزایمر شایع‌ترین شکل زوال عقل است. امروزه در ایالات متحده تقریباً ۶ میلیون نفر با آلزایمر زندگی می‌کنند. افراد مبتلا به بیماری آلزایمر معمولا بالای ۶۵ سال سن دارند. آلزایمر، بیماری پیشرونده است و در حال حاضر هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.

اگر افراد نسبت به علائم آلزایمر هوشیار باشند، می‌توانند پیشرفت این بیماری را تا حدی کنترل کنند.

یکی از علائم رایج زوال عقل، اختلال در توانایی برقراری ارتباط است.

بر اساس گفته انجمن آلزایمر، داروی «آدوکانوماب» امکان دارد باعث کاهش روند این بیماری شود. محققان سوئیسی داروی جدیدی به‌نام آدوکانوماب کشف کردند که می‌تواند زوال عقل و روند بیماری آلزایمر را تا حدودی متوقف کند.

مشکلات حافظه معمولا یکی از نشانه‌های اختلال شناختی مرتبط با بیماری آلزایمر است. همچنین مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری می‌گوید؛ کار‌های روزمره مانند پرداخت صورتحساب امکان دارد برای افراد مبتلا به بیماری آلزایمر دشوار شود. فرد مبتلا به آلزایمر حتی در مکان‌های آشنا نیز گم می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه