پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۷۰۶
۰۳ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰
یکی از مشاهدات در مبتلایان، در مدت همه گیری کرونا این بود که مردان بیشتر از زنان در اثر کووید-۱۹ می‌میرند.

ویروس کرونا

بوق خبر - در اوایل، برخی از دانشمندان احتمال می‌دادند که دلیل اصلی آن بیولوژیکی است و درمان‌های مبتنی بر جنسیت برای مردان – مانند تزریق استروژن یا بازدارنده‌های آندروژن – می‌تواند به کاهش خطر مرگ در آن‌ها کمک کند.

اما مطالعات جدید در ایالات متحده که تفاوت‌های جنسی در مرگ و میر ناشی از COVID-۱۹ را در طول زمان در تجزیه و تحلیل می‌کند، نشان می‌دهد که قضیه بسیار پیچیده‌تر است.

در سطح ملی، آن‌ها هیچ تفاوت قابل توجهی در میزان موارد ابتلا بین مردان و زنان پیدا نکردند. اما نرخ مرگ و میر در میان مردان و زنان تقسیم بر جمعیت کل ایالت از هر جنس – اغلب در میان مردان بیشتر از زنان بود.

به گفته محققان، تفاوت‌های جنسی در ژن ها، هورمون‌ها یا واکنش‌های ایمنی به احتمال زیاد نمی‌تواند این تفاوت‌ها را روشن کند.

تحقیقات نشان می‌دهد، عوامل اجتماعی و رفتاری می‌تواند در تبیین بسیاری از این الگو‌ها کمک کند.

به عنوان مثال، مردان بیشتر در حمل‌ونقل، کارخانه‌ها، کارخانه‌های بسته‌بندی گوشت، کشاورزی و ساخت‌وساز مشغول به کارند، مشاغلی که نرخ بالاتری از ابتلا به کووید-۱۹ و مرگ و میر دارند.

همچنین مردان بیشتر احتمال دارد که زندانی شوند، بی خانمانی را تجربه کنند و در نتیجه بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس باشند.

در عوض زنان بیش از مردان احتمال دارد که شستن دست‌ها، پوشیدن ماسک و محدودیت‌های فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند که همه این موارد می تواند خطر ابتلا به ویروس را در آن‌ها کاهش دهد.

و همینطور زنان بیشتر احتمال انجام واکسیناسیون را دارند.

با این حال، کارشناسان مستقل می‌گویند که یافته‌های جدید نباید باعث شود که محققان نقش زیست شناسی را کاملاً نادیده بگیرند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه