پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۶۱۹
۲۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: تزریق مکرر دُزهای یادآور واکسن کووید-۱۹ استراتژی باثباتی نیست و برای مصونیت بهتر در برابر بیماری به تولید واکسن‌های جدید نیاز است.

واکسن کرونا

بوق خبر - کارشناسان فنی سازمان جهانی بهداشت روز گذشته هشدار دادند که تکرار دُزهای یادآور واکسن‌های اولیه کووید-۱۹ یک استراتژی مناسب در برابر سویه‌های نوظهور نیست و خواستار آن شدند تا واکسن‌های جدید که بهتر در برابر انتقال ویروس عمل می‌کنند، تولید شوند.

یک گروه متخصص که از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت برای ارزیابی عملکرد واکسن‌های کووید-۱۹ تشکیل شده است، اظهار داشتند: به خاطر ظهور سویه‌های جدیدی نظیر امیکرون، تنها انجام واکسیناسیون با واکسن‌های موجود کووید-۱۹، بهترین راه برای مبارزه با این همه‌گیری نیست.

به گفته آنان، استراتژی واکسیناسیون مبتنی بر تزریق مکرر دُزهای یادآور که بر اساس ترکیب اصلی واکسن اولیه است بعید است راهکاری مناسب یا پایدار باشد.

این گروه کارشناسی تاکید کرد: ممکن است نیاز به "به روز رسانی" واکسن‌های موجود برای هدف قرار دادن بهتر انواع سویه‌های در حال ظهور ویروس مانند اُمیکرون وجود داشته باشد که به سرعت گسترش یافته و تاکنون در ۱۴۹ کشور شناسایی شده است.

همچنین آنان خواستار تولید واکسن‌های جدید شدند که نه تنها از افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند در برابر نوع شدید بیماری محافظت کنند، بلکه حتی از ابتلای افراد به ویروس در وهله اول نیز بهتر جلوگیری کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ افست
چاپ دیجیتال
چاپ کارتن
نشان تجارت
آیت ماندگار
اخبار ورزشی
پیشخوان روزنامه