پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۶۱
۱۶ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۶
خوابیدن بدون بالش شاید در نگاه اول کار راحتی به نظر نرسد، اما می‌تواند فواید زیادی برای سلامت شما داشته باشد؛ و تنها پشت دردتان نیست که خوب می‌شود، در حقیقت ممکن است صبح سرحال‌تر از خواب بیدار شوید.

خواب

بوق خبر - خوابیدن بدون بالش شاید در نگاه اول راحتی به نظر نرسد، اما می تواند فواید زیادی برای سلامت شما داشته باشد. و تنها پشت دردتان نیست که خوب می شود. در حقیقت ممکن است صبح سرحال تر از خواب بیدار شود. ما از محصولات زیادی برای حفظ نرمی و لطافت پوست خود استفاده می کنیم اما اثر لوازم خواب بر بهبود پوست آخرین چیزی است که به ذهن مان می رسد.

در ادامه می خواهیم ببینیم اگر دیگر بدون بالش بخوابیم چه اتفاقی برای پوست مان رخ خواهد داد.

1- ممکن است پوست تان کمتر دچار چین و چروک شود

خواب

تنها کمبود خواب نیست که باعث پیری پوست می شود، بلکه روبالشی تان هم ممکن است در این مسأله نقش داشته باشد. بیشتر روبالشی ها از جنس کتان هستند و شاید با آن راحت باشید اما این جنس پارچه باعث ساییده شدن پوست می شود، امری که به خشکی پوست می انجامد.

پوست فاقد رطوبت هم بیشتر مستعد چین و چروک است و خشکی پوست باعث می شود چین و چروک های موجود بیشتر مشخص شوند. طول می کشد تا به خوابیدن بدون بالش عادت کنید اما در دراز مدت برای پوست تان مفید خواهد بود.

2- پوست تان صاف تر دیده می شود

بدن برای آنکه بتواند در بهترین حالت خودش باشد به آب نیاز دارد و پوست تان هم همینطور. روبالشی های کتان رطوبت و چربی های ضروری ای را از پوست می گیرند که برای جوان و پر ماندن به آن ها نیاز دارد. این امر می تواند منجر به پوسته پوسته شدن پوست شود و به مرور سلامت پوست تان را کاهش دهد.

3- ممکن است جلوی تحریک پوست را بگیرد

اگر پوست حساس و مستعد جوشی دارید، شاید خوابیدن روی یک روبالشی کتان تصمیم درستی نباشد. کتان برای پوست بیش از حد خشن است و سایش ناشی از آن می تواند پوست حساس تان را تحریک کند، امری که باعث تشدید مشکلات پوستی فعلی تان می شود.

از آنجایی که بالش تان می تواند به راحتی به محلی برای رشد باکتری ها تبدیل شود، خوابیدن به صورت می تواند جوش ها را بیشتر کند.

خواب

4- به احیای سریع تر پوست کمک می کند

وقتی می خوابید بدن تان وارد حالت احیا می شود و وقت آن می رسد که پوست تان خود را ترمیم کند. بالش تان تمام چربی ها و بقایای مواد آرایشی روی پوست تان را در خود جمع می کند و وقتی صورت تان را به آن فشار می دهید کابوس تمام عیاری برای پوست خود رقم می زنید.

5- می تواند پوست تان را درخشان کند

خواب

خوابیدن روی بالش خیلی نرم ممکن است باعث کاهش جریان خون به سمت سر شود. این امر می تواند منجر به گردن درد و سردرد شود و پوست شما را خشک و کدر کند. گردش نامناسب خون ممکن است باعث مشکلات مختلف پوستی از جمله تغییر رنگ پوست، ضایعات پوستی و پوسته پوسته شدن شود.

6- پوست تان کمتر خط می افتد

اگر تا به حال پیش آمده که از خواب بیدار شوید و ببینید روی صورت تان خط افتاده، ممکن است علتش روبالشی تان باشد. وقتی در خواب غلت می زنید، پوست تان به خاطر روبالشی ضخیم کتان تان خط می افتد. و گرچه این خط ها به تدریج محو می شوند، اما تکرار این اتفاق ممکن است در نهایت باعث ایجاد چین و چروک های دائمی روی پوست شود. خوابیدن بدون بالش ممکن است ظاهر سالم تری به پوست دهد و نرمی و انعطاف پذیری آن را حفظ کند.

چه جنس روبالشی برای پوست مفید است؟

اگر دل کندن از بالش عزیزتان برایتان ممکن نیست، به دنبال روبالشی هایی از جنسی نرم تر باشید.

ابریشم لطیف تر از کتان است، رطوبت کمتری را به خود جذب می کند و حتی می تواند به رفع جوش ها کمک کند.

خواب

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه