پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۵۳۴
۱۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰
پف بدن ممکن است برای همه انسان‌ها پیش بیاید، اما ورم در قسمت‌های مختلف بدن می‌تواند نشانه یک بیماری جدی باشد. پس بهتر است هرچه سریع‌تر برای درمان آن اقدام کنید.

رفع ورم

بوق خبر - ورم می‌تواند یک مشکل بسیار جدی باشد. پف کردن صورت، دست‌ها و پا‌ها نشان دهنده مشکلی در سلامتی افراد است و وضعیت سخت و ناراحت کننده‌ای را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

معمولاً در چنین شرایطی پزشک توصیه می‌کند که کم‌تر از نمک استفاده کنید تا وضعیت تان بهبود پیدا کند، اما بعضی از راهکار‌های دیگر هم هستند که می‌توانند کمک کننده محسوب شوند که در این قسمت آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

در طول روز بیش از یک قاشق چای خوری شکر نخورید

متخصصان بر این عقیده هستند که شما برای ثابت نگه داشتن قند خون، نباید در مصرف شکر زیاده روی کنید، زیرا گلوکز زیاد باعث پف کردن صورت و چشم‌ها می‌شود و در طول روز نباید بیشتر از یک قاشق چای خوری شکر استفاده کنید.

ورزش قبل از قاعدگی را فراموش نکنید

ورم کردن شکم یا دست و پا جزء علائم رایج سندروم پیش از قاعدگی هستند. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که قبل از این دوران؛ ورزش را فراموش نکنید و به طور منظم آن را انجام دهید و فقط در روز‌های اول قاعدگی که درد داشتید، ورزش نکنید.

شب‌ها برای دست و پای ورم کرده؛ از کمپرس استفاده کنید

اگر برای تان مقدور است از کمپرس‌های مخصوص برای ورم دست و پا استفاده کنید که باعث کاهش ورم و جلوگیری از بدتر شدن این وضعیت می‌شود. اول از قسمت پایین بدن شروع کنید و کم کم به سمت بالا بیایید. اگر عفونتی در قسمت شکم، پا یا دست خود دارید، بهتر است این کار را نکنید.

آب گرم را فراموش نکنید

آب گرم باعث افزایش جریان خون می‌شود و گوارش را بهبود می‌بخشد. رگ‌های خونی را گشاد می‌کند، اکسیژن رسانی را به سرتاسر بدن افزایش می‌دهد و در نتیجه ورم و پف کم‌تر می‌شود، اما مراقب باشید خیلی از آب داغ استفاده نکنید و فقط به دنبال آب گرم یا ولرم باشید؛ چرا که آب داغ تاثیر عکس دارد و ممکن است ورم را بیش‌تر کند.

برای کاهش ورم از آبلیمو استفاده کنید

لیمو یک ماده ضد التهابی بسیار قوی است و باعث می‌شود که بافت آسیب دیده بدن ترمیم پیدا کند و ورم کاهش یابد.

در نتیجه اگر بیماری التهابی مانند آرتروز دارید، می‌توانید از این روش تاثیر گذار برای مبارزه با ورم استفاده کنید. هر روز در داخل آب چند قطره آبلیمو بریزید و آن را مصرف کنید.

دمای خانه را متناسب کنید

گاهی اوقات ورم به خاطر گرما و رطوبت اتفاق می‌افتد. حتماً دمای خانه را مطلوب نگه دارید تا به بدن صدمه وارد نشود و این زمانی اتفاق می‌افتد که خونرسانی به پوست افزایش می‌یابد، اما همزمان بدن خشک و کم آب است. در نتیجه پف و ورم رخ می‌دهد.

مراقب کفش‌ها باشید

اگر کفش‌های تخت بپوشید و خیلی به قوس‌های خود توجه نکنید، احتمال التهاب و ورم وجود دارد. پس بهتر است این کفش‌های تخت را کنار بگذارید و مراقبه قوس و پاشنه پای خود باشید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه