پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۵۱۵
۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۵
کشف جایگزینی برای شیمی درمانی در درمان سرطان که در طول درمان به سلول‌های طبیعی و سلول‌های سرطانی آسیب نمی‌رساند. شیمی درمانی با استفاده از اشعه و دارو‌های دیگر که عوارض جانبی زیادی دارند و سیستم ایمنی را تحریک می‌کنند، باعث درد شدید و واکنش آلرژیک در افراد می‌شوند.

شیمی درمانی

بوق خبر - تیمی متشکل از ۱۱ دانشمند از کلینیک کلیولند ایالات متحده و محققی از دانشگاه الله آباد هند راهی یافته اند که در آن شیمی درمانی و پرتودرمانی برای از بین بردن سلول‌های سرطانی مورد نیاز نخواهد بود.

این تحقیق حائز اهمیت است چراکه نوید درمانی را می‌دهد که با استفاده از آن بیماران سرطانی از عوارض جانبی شیمی درمانی و پرتودرمانی نجات می‌یابند.

پس از آزمایش موفقیت آمیز آن بر روی موش‌ها، اکنون تلاش‌ها برای اعمال آن بر روی بدن انسان آغاز شده است.

«یانگ لی»، سرپرست تیم تحقیق، گفت: «این مطالعه ممکن است به بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند، آرامش خیال دهد. شیمی درمانی از پرتو درمانی و سایر دارو‌هایی استفاده می‌کند که عوارض جانبی زیادی داشته و سیستم ایمنی را تحریک می‌کند که باعث درد شدید و واکنش آلرژیک می‌شود.»

به گفته این دانشمندان، «ما جایگزینی برای شیمی درمانی و دارو‌ها در درمان سرطان اختراع کرده ام که در طول درمان سرطان به سلول‌های طبیعی و سلول‌های سرطانی آسیب نمی‌رساند. این آزمایش موفق توسط تیمی متشکل از ۱۱ دانشمند در کلینیک کلیولند انجام شد. تیم تحقیق در حین آزمایش روی موش، بیحسی خود را به موش‌ها تزریق کرد تا miR-۲۱ را بی اثر کند.»

به دنبال آن مشخص شد که تومور تشکیل شده در بدن موش به تدریج کوچک‌تر شده و برخی از تومور‌ها به طور کامل ناپدید شدند.

این آزمایش به مدت یک سال در آمریکا ادامه یافت. با این حال، هنوز روی بدن انسان استفاده نشده است.

این گروه در حال کار بر روی سایر مکانیسم‌های مرگ سلولی برنامه‌ریزی‌شده، میکرو RNA‌ها و درمان سلول‌های T آنتی‌ژن شیمیایی برای مقابله با سرطان‌زایی در مدل موش است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
تبلیغات متنی
چاپ کارتن
پیشخوان روزنامه