پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۴۸
۱۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۳
تغذیه مناسب خیلی از مشکلات انسان را می‌تواند رفع کند و تا حدودی سلامت افراد را تضمین کند. از این رو تغذیه مناسب روی داشتن واژنی سالم هم موثر است.

واژن خوشبو

بوق خبر - سلامت واژن در گروی تغذیه سالم است. خانم‌ها! تغذیه سالم می‌تواند همه چیز را بهتر کند؛ از جمله سلامت واژن.

نکته: غذا‌هایی که در این مقاله توصیه می‌شود بوی واژن شما را مانند عطر شنل شماره ۵ خوشبو نمی‌کند. می‌دانید چرا؟ زیرا قرار است واژن شما بویی شبیه واژن بدهد. همین! انتظار بیشتری دارید؟

بنابر آنچه گفته شد، هر چیزی که می‌خورید روی هر قسمت از بدن شما تأثیر می‌گذارد؛ از جمله واژن. در واقع سلامت واژن و روده شما با یکدیگر مرتبط هستند.

اصولاً اگر روده خود را سالم نگه دارید، واژن شما نیز سالم خواهد بود. نیازی به گفتن نیست که واژن سالم عاری از عفونت خواهد بود، PH مناسبی دارد و بوی تندی نخواهد داشت.

بنابراین، فهرستی از غذا‌هایی را در ادامه خواهید دید که می‌توانند به شما کمک کنند تا واژن خوشبویی داشته باشید:

۱-ماست

ماست حاوی باکتری لاکتوباسیلوس است که به طور طبیعی در روده، مجاری ادرار و واژن نیز وجود دارد. طبق یک بررسی در سال ۲۰۰۶ که در مجله شیمی درمانی ضد میکروبی منتشر شده است، این باکتری به ترمیم تعادل مخمر سالم در واژن نیز کمک می‌کند. بنابراین، از عفونت‌های قارچی هم جلوگیری می‌کند.

۲-آب کرَن‌بری

بسیاری از متخصصان زنان آب کرن‌بری (نوعی زغال اخته) غلیظ یا کرن‌بری کامل را به زنانی که از عفونت دستگاه ادراری (UTI) رنج می‌برند توصیه می‌کنند. در حقیقت، چندین مطالعه، مانند آنچه در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، این ادعا را تأیید می‌کند.

دلیل آن کاملاً ساده است:
کرن‌بری مملو از آنتی اکسیدان‌ها و ضد عفونی کننده‌های قدرتمند است. به علاوه، ماهیت اسیدی دارند و به حفظ PH واژن کمک می‌کنند. اکنون دیگر واضح است که واژن سالم و عاری از عفونت شما دلیلی برای بوی بد ندارد.

۳-آناناس

آناناس منبع غنی ویتامین C، ویتامین B و فیبر است. این مواد مغذی نه تنها سلامت روده را بهبود می‌بخشند، بلکه با سالم نگه داشتن و جلوگیری از هرگونه عفونت به بوی طبیعی واژن شما کمک می‌کنند.

۴-سیب

فیتواستروژن فلوریدزین و آنتی اکسیدان‌های موجود در سیب جریان خون واژن شما را تحریک کرده و آن را سالم و تازه نگه می‌دارد. در حقیقت، طبق مطالعه‌ای ۲۰۱۴ که در PubMed Central منتشر شده است، این ترکیبات از ایجاد فیبروم رحم نیز جلوگیری کرده و به تحریک جنسی کمک می‌کنند.

علاوه بر این، خوردن سیب می‌تواند احتمال اوج رضایت جنسی در هنگام رابطه جنسی را افزایش دهد. غیر از این، چه چیز دیگری می‌خواهید؟

۵-چای زنجبیل

خواص ضد میکروبی زنجبیل همان مواردی است که شما برای تقویت روده سالم، واژن سالم و دفع هرگونه عفونت واژن به آن نیاز دارید و باعث می‌شود واژن شما بوی طبیعی بگیرد!

۶-لیمو

این اعجوبه مرکبات غنی از ویتامین C و دارای خاصیت اسیدی است. دقیقاً به همین دلیل است که می‌تواند به حفظ pH واژن کمک کرده و کنترل امور را در دست بگیرد.

۷-کرفس

کرفس مملو از ویتامین C است و از این رو می‌تواند به بازیابی اکولوژی باکتری‌های واژن کمک کند. علاوه بر این، وجود کلروفیل در مواد اولیه سالاد به حفظ بوی طبیعی واژن شما کمک می‌کند.

۸-دارچین

در حالی که همه مرکبات و اسیدی به حفظ PH واژن کمک می‌کنند، اما دارچین یک ادویه قلیایی است که می‌تواند به خنثی کردن اسیدیته اضافی در آنجا کمک کند. تعادل سالم یعنی واژن با بوی سالم!

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه