پایگاه خبری اقتصاد دریایی

کد خبر: ۲۳۰
۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۷
کشاورزی ارگانیک روشی است که در آن پرورش گیاهان و محصولات کاملا طبیعی انجام می‌شود. در این روش از هیچ‌گونه مواد سمی، شیمیایی، آفت‌کش‌ها و هورمون‌ها استفاده نمی‌شود. در کشاورزی ارگانیک همه چیز باید طبق روند طبیعی و اصولی، تولید و فرآورده شود.

مواد غذایی ارگانیک

بوق خبر - مواد غذایی ارگانیک ارزش غذایی بسیار بالایی دارند و با توجه به روند طبیعی، برای سلامتی بدن بسیار مفید هستند. در تولید محصولات ارگانیک هرگز نباید فرآیند تولید محصولات، دست‌خوش تغییرات شیمیایی و هورمونی قرار گیرد. اگر نگران سلامتی اعضای خانواده‌تان هستید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. در این مطب به بررسی ویژگی‌های مواد غذایی ارگانیک و تاثیر آن‌ها در سلامتی بدن خواهیم پرداخت.

عدم استفاده از سموم و حفاظت از محیط زیست، مهم‌ترین ویژگی غذاهای ارگانیک و سالم

شاید بتوان عدم استفاده از سموم، کودهای شیمیایی و محافظت از محیط را مهم‌ترین ویژگی محصولات ارگانیک به شمار آورد.

مهمترین ویژگی مواد ارگانیک، سالم‌ترین مواد غذایی برای بدن

در کشاورزی ارگانیک برای از بین بردن آفات از روش‌های فیزیکی مانند سوزاندن آفت‌ها و خاک‌ورزی مکانیکی استفاده می‌کنند. کشاورزان موظف‌اند در تولید محصول ارگانیک از هیچ هورمون و سموم شیمیایی در تولید مواد غذایی استفاده نکنند. به همین دلیل است که خرید محصولات ارگانیک و استفاده از محصولات آن تاثیر بسیار مثبتی در سلامتی انسان دارد. بنابراین با خیال راحت می‌توانید با خرید اینترنتی محصولات ارگانیک از آن‌ها برای حفظ سلامتی بدن و حفاظت از محیط زیست استفاده کنید.

حفاظت از محیط زیست، ویژگی کاربردی و تاثیرگذار مواد ارگانیک

برای دستیابی به حاصل‌خیزی مداوم و پربار نگه‌داشتن خاک، بسیاری از تولیدکنندگان کشاورزی از عناصر شیمیایی و هورمون‌ها استفاده می‌کنند. این مواد شیمیایی تاثیرات مخرب و منفی بر خاک و زمین کشاورزی دارند و با املاح موجود باعث مسمومیت خاک می‌شوند. استفاده نکردن از سموم علاوه‌بر سلامت خاک و زمین، باعث می‌شود تا محیط زیست و هوا کمتر در معرض آلودگی قرار بگیرند. استفاده از محصولات ارگانیک مانند عرقیات گیاهی ارگانیک، میوه خشک ارگانیک و محصولات غذایی متنوع در حفظ سلامت محیط زیست و بدن انسان بسیار تاثیرگذار هستند.

فواید غذای ارگانیک و محصولات سالم و تاثیر استفاده آن‌ها در سلامتی بدن

غذاهای ارگانیک تاثیر بسیاری در سلامتی بدن دارند و باعث افزایش ایمنی بدن می‌شوند. تاثیرات مثبت مواد ارگانیک در بدن به شرح زیر هستند.

محافظت از سلامت قلب و بهبود وضعیت بیماری‌های قلبی

انرژی خورشید توسط چمن طبیعی از طریق فتوسنتز به خوبی جذب می‌شود و با مصرف محصولات ارگانیک وارد بدن می‌شود. انرژی خورشیدی در بدن به CLA آلی تبدیل می‌شود. CLA یک اسید چرب سالم برای قلب است که توانایی تقویت محافظت از قلب و عروق را دارد و مقادیر بیشتری از آن در گوشت و محصولات شیر ​​حیواناتی است که انسان‌ به عنوان مواد غذایی از آن‌ها استفاده می‌کند. این حیوانات از محصولات ارگانیک تغذیه می‌کنند، بنابراین مواد آلی مستقیما وارد بدن می‌شوند. مواد آلی CLA باعث تسکین بیماری‌های قلبی، فعالیت بهتر قلب و حفظ سلامت آن می‌شوند.

بهبود انواع بیماری‌ها و بالا بردن ایمنی بدن

یکی دیگر از مزایای اصلی استفاده از محصولات ارگانیک و تاثیر آن در سلامت بدن، کاهش درد و بهبود برخی از بیماری‌های بدن است. موادی مانند عسل ارگانیک، گوجه خشک ارگانیک و انواع عرقیات گیاهی با افزایش غدد بزاق تاثیر بسیار زیادی در روند بهبودی سرماخوردگی، گلودرد و آنفولانزا و افزایش ایمنی بدن دارند.

برخی از عرقیات گیاهی ارگانیک مانند عرق نعنا و عرق آویشن با داشتن ویتامین‌های A و C تاثیر بسیار زیادی در روند بهبود بیماری‌های ریوی و گوارشی دارند. ویتامین A و C تاثیر بسیار زیادی در آبرسانی پوست و روشن شدن رنگ نیز پوست ‌دارند.

تاثیر مصرف مواد ارگانیک در کاهش اشتها و حفظ تناسب اندام

مواد غذایی ارگانیک شامل انواع میوه‌‌های خشک، محصولات غذایی و میان وعده‌های سالم هستند که مصرف آن‌ها نقش به سزایی در حفظ تناسب اندام دارند. میوه خشک‌ها یک میان وعده بی‌نظیر برای رفع گرسنگی و کاهش اشتها هستند. میوه‌های طبیعی و مواد پروتئینی هیچ‌گونه کالری اضافی ندارند و با حفظ تناسب اندام شما در رژیم لاغری بسیار موثر هستند. توت خشک ارگانیک، انواع میوه خشک و چیپس میوه از محصولات ارگانیکی هستند که با جایگزین کردن آن‌ها به عنوان قند و شیرینی روزانه، تغییر بزرگی در لاغری اندام و سلامتی بدن شما ایجاد می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
نظر:
نیازمندی‌ها
پیشخوان روزنامه